Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Sejm przyjął nowy kodeks wyborczy

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Towarzysze partyjni niech ich szlag.

Zrobią wszystko, a jak można to jeszcze więcej by nie dać się oderwać od koryta.
Radny czy poseł wybrany w obecnej ordynacji proporcjonalnej nie jest moim przedstawicielem.
Moim przedstawicielem przy obecnej ordynacji jest tylko Prezydent RP i Prezydent Miasta, nawet jak głosowałem na kogoś innego, ale to MY w większości, demokratycznie Go wybraliśmy.
Lech Kaczyński był według mnie najgorszym prezydentem w historii Polski, choć się często wściekałem na jego postępowanie, nie zgadzałem się z wielu jego wypowiedziami to traktowałem go jako naszego prezydenta ponieważ to MY go wybraliśmy.
Jaki mandat w działaniu ma radny czy poseł skoro ma poparcie tylko ułamka procenta uprawnionych do głosowania? Przykład w mieście którym mieszkam, jedna radna miała 121 głosów poparcia na 48.813 uprawnionych do głosowania. Gdyby nie partyjniacka ordynacja wyborcza to by nie została radną bo byli inni kandydaci co mieli więcej głosów a nie zostali radnymi.

autor: kaktusnadłoni, data nadania: 2010-12-07 12:09:26, suma postów tego autora: 441

BTW.

Według mnie Lech Kaczyński nie był dobrym prezydentem, ale naprawdę uważasz że był najgorszy?
W czym lepsi byli agent Bolek, Pinoczet, "magister" rolex, czy agent "Tomasz" (ograniczę się tylko do powojennych Polsk)?

autor: Getzz, data nadania: 2010-12-07 14:19:35, suma postów tego autora: 3554

Lech Kaczyński

jako jedyny prezydent w historii Polski po roku 1939
- był wykształcony
- nie był tajnym współpracowników polskich i zagranicznych struktur wywiadowczo-policyjnych
- prowadził politykę zgodną z interesami kraju i społeczeństwa, a nie wewnetrznych i zewnętrznych hegemonów.
Dlatego jako jedyny również prezydent w tej historii nie dokończył kadencji, gdyż poległ.
I nawet po śmierci jest obiektem bezprzykładnych "quarters of hate".

autor: ABCD, data nadania: 2010-12-07 17:41:53, suma postów tego autora: 20871

w jakiej bitwie poległ?

LK?

autor: dr(e)s, data nadania: 2010-12-07 21:50:53, suma postów tego autora: 1539

w jakiej bitwie plległ?

Prezydent Kaczyński poległ w bitwie z arogancją, bezmyślnością i wręcz elementarnym brakiem patriotyzmu.

A więc WSZYSTKIM TYM CO PREZENTUJĄ PO-$LD.





autor: dzeus, data nadania: 2010-12-08 16:53:38, suma postów tego autora: 1046

dzeus,

ano właśnie.
Choć nie pomijałbym tu jednak czynników zewnętrznych.

autor: ABCD, data nadania: 2010-12-08 19:23:12, suma postów tego autora: 20871

O czym ta dyskusja?

Artykuł jest o tym że sejm jednogłośnie (430 głosów za, przy braku głosów przeciwnych i wstrzymujących się) przyjął nowy kodeks wyborczy, który zawiera ujednolicone przepisy dotyczące wszystkich rodzajów wyborów.

Towarzysze partjniacy jednogłośnie nie dopuszczają społeczeństwa obywatelskiego do głosu. Poseł wybrany w obecnej ordynacji nie jest moim przedstawicielem (choć jeden z nich jest moim znajomym), jest zwykłym towarzyszem partyjnym. Przed wyborami każdy kandydat nam słodzi, serca by uchylił a po wyborach się na nas wypina bo najważniejsza dla niego jest centrala partyjna. Taki typ w rozmowie w cztery oczy inaczej mówi a inaczej w sejmie, potem przyparty do muru twierdzi że musiał tak głosować bo była nałożona dyscyplina klubowa – OBŁUDNIK. Nic mu nie można zrobić bo to nie jest nasz poseł, my go nie możemy odwołać, odwołać go mogą jedynie koledzy ze Sejmu (on już nie ma kolegów w terenie).
Konieczna jest zmiana ordynacji wyborczej na JOW, tylko jak to zrobić skoro nasi (NIE NASI !!!) posłowie tego nie chcą.

autor: kaktusnadłoni, data nadania: 2010-12-09 07:39:42, suma postów tego autora: 441

Dodaj komentarz