Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Agnieszka Zakrzewicz: Dlaczego Watykan popiera Berlusconiego?

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Bez wyrównywania kieszeni nic sie nie zmieni...

i to nie tylko we Włoszech. Przecież ten z pustą albo prawie pustą młódce nie zapłaci. Jednym słowem, stara polska maksyma, co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie, ma powszechne zastosowanie, także w katolickich Włoszech. Równość praw pięknie brzmi w konstytucjach ale rzeczywistość determinują pieniądze. I tylko naiwni mogą sądzić, że swoim oburzeniem lub tupaniem mogą to zmienić zachowując nierówne kieszenie! Przykład włoski potwierdza, że jest to niemożliwe!

autor: steff, data nadania: 2011-04-19 13:18:10, suma postów tego autora: 6626

A u mnie był dziś ankieter

Z narodowego spisu powszechnego. Nie miał ankiety tylko telefon HTC. I w tym telefonie wypełniał odpowiednie rubryki. Jednym z pytań było wyznanie.
Powiedziałem ateista. Pan zaczął przewijac odpowiedzi w telefonie i takiej odpowiedzi nie znalazł. podrapał się po głowie...
- a to jest jakaś katolicka religia? - zapytał bez jakiejkolwiek żenady.
- nie, to nie jest religia! To oznacza, że nic nie wyznaję - powiedziałem ździebko zirytowany.
Pan się rozpromienił, a w jego nowiutkim telefonie HTC zaznaczył znalezioną właśnie rubrykę - bez wyznania.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-04-19 19:32:59, suma postów tego autora: 6205

@ sierp (btw.)

Orientujesz się może, jak to właściwie jest z tym ich spisem? Każdy musi w tym wziąć udział? Bo słyszałem, że tylko osoby wyselekcjonowane, wylosowane (później te wyniki mają być jakoś tam statystycznie przemnożone - choć to już g. mnie obchodzi). Pytam, bo nie chce mi się szperać do ustawach. Jeśli toto nie jest obowiązkowe, to ankietera (rachmistrza jak to zdaje się zowią) oczywiście kopnę w dupę; jeśli natomiast podawanie danych jest przymusowe - to skorzystam z opcji on line.

autor: Bury, data nadania: 2011-04-19 20:49:22, suma postów tego autora: 5751

Bury

Spis jest obowiązkowy (za nie spisanie się grozi kara grzywny). Jednak tylko wylosowani będą brać udział w tzw. spisie rozszerzonym. Większość odpowiada raptem na kilka pytań, w większość związanych z tematyką narodowości, używanego języka, obywatelstwa, itp. On line masz na www.spis.gov.pl

autor: SzymonM, data nadania: 2011-04-19 20:54:09, suma postów tego autora: 915

Bury

No dokładnie tak jest. Widocznie mnie wylosowano. Bo ten ankieter wiedział, kto tu mieszka, ile jest pokoi itd. Nawet to sprawdzał w systemi przy mnie, czy mi np jednego pokoju nie przybyło badź ubyło.
Naopowiadałem mu same bzdury. Np., że odczuwam przynalezoność do narodu kosowskiego, a on to wszystko skrzetnie notował i nic go nie dziwiło... poza tym ateistą oczywiście.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-04-20 01:11:24, suma postów tego autora: 6205

Dodaj komentarz