Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Jan Piaseczny: Doktor Mengele z USA

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Podwójna miara

Gdyby w PRL przeprowadzano eksperymenty medyczne na agentach imperializmu (solidaruchy), ale byłoby krzyku i lamentów.

autor: mlm, data nadania: 2011-10-09 09:49:13, suma postów tego autora: 4284

mlm

A przeprowadzano? No, właśnie, więc o czym mowa?

Cała historia jest wyjątkowo obrzydliwa i odrażająca. Podobnie zresztą jak cała polityka USA wobec regionu Ameryki Łacińskiej. Usprawiedliwienia w stylu: na Kubie też torturowano więźniów, ile pastylek przeciwbólowych wyprodukowano w Gwatemali przed wejściem w życie Doktryny Monroe'a czy zamachem Pinocheta są absurdalne. Służą...no właśnie, czemu? Ostatnio nawet znany ze swych lewicowych i demokratycznych poglądów Michał Kamiński stwierdził, że żałuje, iż w swoim czasie obrał sobie generała Augusta za autorytet.
Dosyć trafne wydaje mi się za to spostrzeżenia Artura Domosławskiego, że nie ma tortur lewicowych czy prawicowych, są po prostu tortury. A w tym wypadku doświadczenia na ludziach.
Jedno mi tylko nie odpowiada w treści artykułu. Nie zgadzam się, że cały naród amerykański (przy okazji: co to takiego?) powinien wstydzić się tego, co się stało. Odpowiedzialność zbiorowa ma się nijak do sprawiedliwości.

autor: szerszeń, data nadania: 2011-10-09 14:51:39, suma postów tego autora: 1073

Dr Mengele

Szalony naukowiec, doktor, czy opętany eksperymentator zrobi wszystko, by udowodnić swoją ideę,jeśli bez szkody dla innych, to bywa chwalebne, ale zbrodnicze eksperymenty, w tym "wspaniałym, najbardziej wolnym,demokratycznym i Powiedzmy sobie otwarcie "idealnym " kraju czyli USA"to na pewno był tylko przypadek, tak jak wspaniałe szczepionki na świńską grypę i następne i poprzednie... Bo nikt mnie nie przekona, że to chodziło o pieniądze, no może o szmal, ... a te miliardy wyciągane z kieszeni przerażonych widmem "każdej epidemii i pandemii" no nie ,to dla dobra ludzkości,... przecież koncerny farmaceutyczne , ledwie wiążą koniec z końcem......one dopłacają do lekarstw, bo to są instytucje bardzo "uczciwe"...

autor: bambosz0, data nadania: 2011-10-09 18:32:59, suma postów tego autora: 1835

Dodaj komentarz