Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Jan Piaseczny: Koszmary amerykańskiego zabójcy

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Niecałe 20% ofiar cywilnych to bardzo dobry wynik

Przy użyciu broni tradycyjnej ten odsetek byłby dużo wyższy.

autor: west, data nadania: 2013-11-25 19:48:17, suma postów tego autora: 6710

west

bez broni bylby duzo nizszy :), argument masz rewelacyjny.

autor: dyzma_, data nadania: 2013-11-25 22:30:23, suma postów tego autora: 2960

Nie o to chodzi dyzmo. Po prostu dziennikarze idiotycznie stawiają sprawę

Lotnik zrzucający bomby czy artylerzysta ostrzeliwujący wieś też może mieć traumę. A zabije znacznie więcej przypadkowych osób niż operator drona.

autor: west, data nadania: 2013-11-26 10:10:39, suma postów tego autora: 6710

oczywiste West

np. Powstanie Warszawskie; jeden zabity powstaniec na 10-ciu cywilów.

ab.

autor: abangel666, data nadania: 2013-11-26 11:30:41, suma postów tego autora: 411

abangel666

Bombardowanie Drezna czy Hamburga dalo duzo lepszy wynik

autor: Rebel2, data nadania: 2013-11-26 14:37:41, suma postów tego autora: 3910

Tak się składa, Rebel, że

"bombardowanie Drezna czy Hamburga", a nawet Lipska to też sprawka gł. Jankesóq..
Teraz jankesoidzi bombardują w chirurgicznych rękawiczkach. Brzydzą się walki wręcz. Esteci, kurwa mać...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2013-11-26 20:17:02, suma postów tego autora: 5956

Rebel2

Zapominasz kto zbombardował Wieluń.

autor: cetes, data nadania: 2013-11-26 20:51:08, suma postów tego autora: 633

Hyjdla

Zapominasz ze wojny wygrywa sie zywymi bohaterami.
W przeciwnym wypadku nazywa sie to Pyrrusowe zwyciestwo.

autor: Rebel2, data nadania: 2013-11-26 21:24:03, suma postów tego autora: 3910

Artykul sponsorowany

Nie wiem kto splodzil to "dzielo" pomieszania faktow z fikcja i fantazja godna pijanego Danikena
Ale napewno wiem do kogo jest to skierowane i kto dostanie zadyszki z emocji czytajac najprawdziwsza prawde o Yankesach - lewica

autor: Rebel2, data nadania: 2013-11-26 21:32:04, suma postów tego autora: 3910

cetes

Pewnie Yankesi przebrani za Niemcow

autor: Rebel2, data nadania: 2013-11-26 21:33:47, suma postów tego autora: 3910

Rebel2

A nie "Ruskie"?

autor: cetes, data nadania: 2013-11-27 18:14:03, suma postów tego autora: 633

Rebelll

jeśli ktoś jest "sponsorowany" to TY.. bo jak niecnym trzeba być człowiekiem aby tak lekko przechodzić nad tragedią śmierci,co prawda cudzej, ale śmierci niezawinionej i śmierci "zadanej " z racji haniebnej jak się okazuje pracy. Myślę,ze dolarowe środowisko, zrobiło straszne spustoszenie w Twojej osobowości,bo sumienie to coś więcej niż szmatka do czyszczenia butów.

autor: bambosz0, data nadania: 2013-11-27 19:47:18, suma postów tego autora: 1835

./..

Rebel:
"Nie wiem kto splodzil to "dzielo" pomieszania faktow z fikcja i fantazja godna pijanego Danikena
Ale napewno wiem do kogo jest to skierowane i kto dostanie zadyszki z emocji czytajac najprawdziwsza prawde o Yankesach - lewica."

Czy Ty myślisz, że lewica tak krytycznie spoglądałaby na tych dziwnych ludzi, których bohaterem narodowym jest gość o karku równie szerokim, jak jego głowa, bądź odwrotnie, który zakłada sobie czerwone majtki na niebieskie kalesony, a do tego czerwone kozaczki i równie czerwony szlafroczek, gdyby nie opisywane w tym raporcie akty zorganizowanego bandytyzmu?

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2013-11-28 04:14:24, suma postów tego autora: 3566

bambosz0

sumienie u Rebela zastpil Azbest =:D

autor: dyzma_, data nadania: 2013-11-28 08:05:15, suma postów tego autora: 2960

Misiu, co jest "bandyckiego" w odstrzeliwaniu fanatycznych, reakcyjnych oprychów?

Rozumiem gdybyś ubolewał że robią to akurat Jankesi a nie żołnierze Pakistańskiej Republiki Rad :-), ale tak się historia potoczyła. A ona wszak nie zważa na nasze zachcianki.

autor: west, data nadania: 2013-11-28 11:41:41, suma postów tego autora: 6710

West

1)Ci odstrzeliwani "bandyci" nie zostali skazani przez sąd, więc nie wiadomo, czy byli terrorystami
2)Ginie przy tym znacznie więcej bez wątpienia niewinnych cywilów, niż podejrzanych o terroryzm
3)Śmierć niewinnych cywilów wywołuje, co powinno być zrozumiałe dla każdego jeszcze do cna nie zwyrodniałego człowieka, przemożną chęć odwetu
4)W ten sposób okazuje się, że hasło walki z terroryzmem jest kłamliwe, a chodzi po prostu o depopulację ludzkości i obrócenie pozostałych w niewolników

autor: cetes, data nadania: 2013-11-28 15:06:19, suma postów tego autora: 633

Cetes

ad. 1. W walce z tego typu bandami z reguły nie ma czasu na sądy. Sądzisz że KBW u nas po wojnie, albo ACz w walce z basmaczami, wzywały każego oprycha do wylegitymowania się i oferowały mu adwokata z urzędu?
ad. 2. Masz odpowiedź w tekście. 400 z 2200 - to mało. Gdyby likwidować bandytów tradycyjnie, straty ludności cywilnej byłyby większe, zwłaszcza że tego typu towarzystwo lubi chować się za plecami kobiet i dzieci.
ad. 3. Powoduje. Ale jak wojsko dobrze popracuje to "odwety" sprowadza się do pisania przez pogrobowców bandytów w publicznym szalecie "Reagan wam pokaże".

autor: west, data nadania: 2013-11-28 16:33:57, suma postów tego autora: 6710

cetes

A jaki to sad skazal na smierc cywili a wyrok "wykonali" tzw "bojowmicy islamscy"
Bojownicy o co i z czyjego rozkazu?

autor: Rebel2, data nadania: 2013-11-28 16:46:21, suma postów tego autora: 3910

bamboszu

Twoja opinia o mie mialaby jakiekolwiek znaczenie gdyby nie "szacunek" jakim cie darze.
Dobra rada na przyszlosc: Jezeli nie chcesz uslyszec opini innych o sobie, zachowaj swoje opinie o innych dla siebie.
Jest demokracja i masz pelne prawo zachowac milczenie

autor: Rebel2, data nadania: 2013-11-28 17:34:46, suma postów tego autora: 3910

dyzma

Wywolales mnie wiec jestem.
Twoje posty jak zwykle ad rem, nigdy ad personam

autor: Azbesciarz z Jackowa, data nadania: 2013-11-28 17:43:43, suma postów tego autora: 38

./..

West, może to, że _mordują_ tych "fanatycznych, reakcyjnych oprychów" wraz z ich żonami, dziećmi, przyjaciółmi i sąsiadami.

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2013-11-28 18:19:05, suma postów tego autora: 3566

Jeszcze do pkt. 4

Akurat to, że hasło "walki z terroryzmem" jest kłamliwe, wątpliwości na lewicy nigdy nie budziło. Wszak terroryzm to tylko forma walki, terroryzmem posługiwał się szeroko ruch robotniczy czy syjoniści itp. Ważna jest treść. W tym problem, że to co potocznie zwiemy "teroryzmem islamskim" jest społecznie głęboko reakcyjne, dużo bardziej niż nawet najbardziej odrażające formy nowoczesnego (i trochę mniej nowoczesnego) kapitalizmu.
Z tą "depopulacją" to chyba żartujesz. W takim tempie? Już prędzej za przejawy kampanii depopulacyjnej można uznać działalność ruchów LGBT.

autor: west, data nadania: 2013-11-28 19:13:54, suma postów tego autora: 6710

West

bandytami nazywali Hitlerowcy Polskich partyzantów i to głównie tych z AK... nie mylić z Afrika Korps....

autor: bambosz0, data nadania: 2013-11-28 19:29:34, suma postów tego autora: 1835

Misiu, jakieś dowody?

Bo z artykułu wynika coś wręcz przeciwnego.

autor: west, data nadania: 2013-11-28 21:14:56, suma postów tego autora: 6710

West

Nie dostrzegłeś jednak sprawy zasadniczej: splotu przyczynowo-skutkowego terroryzmu islamskiego i terroryzmu izraelsko-amerykańskiego, wspomaganego przez kraje europejskie, w tym Polskę.
Polskę, która "była wszędzie, gdzie pragną wolności", a obecnie znalazła się w obozie tą wolność innym odbierających.

Można oczywiście podkreślać atak na WTC, ale amerykańsko-izraelskie bombardowania krajów islamskich oraz bezpośrednie lądowe ataki na nie, były dokonywane wcześniej. Zresztą trwają do dzisiaj. Drony!

Jakoś walka Amerykanów o "prawa człowieka" dotyka krajów posiadających bogate złoża ropy naftowej, gazu ziemnego i innych minerałów, ale nie są atakowane kraje rządzone przez reżimy mogące się obronić przed amerykańskim atakiem, jak Korea płn. lub kraje takie jak: Arabia Saudyjska, czy ZEA, mające ropę, nie przestrzegające praw człowieka, ale z rządzącymi podporządkowanymi USA.

Znacznie bardziej przestrzegające praw człowieka Irak i Libia zostały zniszczone, bo chciały sprzedawać SWOJĄ ropę naftową, za SWOJE WALUTY, a nie szajs zw. dolarem amerykańskim.

autor: cetes, data nadania: 2013-11-29 14:42:23, suma postów tego autora: 633

./..

West, zacznijmy od początku, blisko 1/5 to cywilne ofiary śmiertelne, ale licząc wraz z rannymi, których liczbę szacuje się na co najmniej 600 osób, będzie to już ponad 1/3. Dalej, ataków było 330, a "przypadkowych" ofiar 1000, co średnio daje 3 takie ofiary na jeden zamach. Oznacza to, że może bliscy owego _domniemanego_terrorysty_ nie są celem, ale też nie stanowią poważniejszej przeszkody w działaniach sprawców. To samo też wynika ze słów przywoływanego w artykule operatora dronów:

"Skazany bez sądu przez CIA człowiek przebywał w typowej afgańskiej chacie. Na podwórku stały kozy i krowy. Piloci czekali godzinami, wreszcie nadszedł rozkaz. Bryant wymierzył laser w róg budynku i rakieta pomknęła. Nagle z chaty wybiegła mała postać przypominająca dziecko. Wtedy potężna eksplozja zmieniła dom w stos dymiących gruzów. Postać zniknęła."

Udowodnione?

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2013-11-29 17:14:01, suma postów tego autora: 3566

misiu

Napisalem do ciebie list w tym samym stylu i tonie co ty do mnie.
Dastales?

autor: Rebel2, data nadania: 2013-11-29 18:39:09, suma postów tego autora: 3910

misiu , certes

Niewatpliwie politycznie poprawny antyamerykanski artykul ma dla was duza wieksza wartosc niz artykul zawierajacy prawde ale to wasza prywatna sprAwa
Autor klamie i fantazjuje , jestem pewiem ze celowo i swiadomie.

"Młody człowiek był operatorem dronów, samolotów automatycznych,"
Jak mozna byc operatore/ piloten/ analitykiem AUTOMATYCZNEGO Drona?

"Zazwyczaj operatorzy dronów nie mówią o tym, co robili. Nawet w armii Stanów Zjednoczonych nie cieszą się przecież szacunkiem, uważani za tchórzy, wojowników na krzesłach, którzy zabijają ludzi na odległość naciśnięciem guzika."

Piloci dronow to awangarda ameykanskieko wojska . Ciesza sie najwyszym szacunkiem Nie kazdy kwalifikuje sie do tej pracy

Wiecej dowodoe pijanego von Danikena?

autor: Rebel2, data nadania: 2013-11-29 18:54:39, suma postów tego autora: 3910

Ten fragment o kozie i krowie odnosi się do bliskich denata?

W przeciwnym razie nie bardzo rozumiem czemu miałby słżyć.

autor: west, data nadania: 2013-11-29 20:34:34, suma postów tego autora: 6710

misiu bajarzu

"Postać zniknęła.......Ale obaj operatorzy jeszcze raz przeanalizowali film "

Bzdura!
Operatorzy nie maja mozliwosci "jaszcze raz przeanalizowania" filmu

"Umierał długo, w końcu temperatura jego ciała wyrównała się z temperaturą gruntu”, opowiadał były żołnierz."

Czy ty zdajesz sobie sprawe ile godzin uplywa od chwili smierci do chwili wyrownania sie z temp gruntu.
A on caly czas latal na nim dronem?
Po co? Nie mial nic innego do roboty?

autor: Rebel2, data nadania: 2013-11-30 02:08:39, suma postów tego autora: 3910

Rebel2

Co to jest prawda?

Rozumiem, że Ty jako Żyd na pierwszym planie stawiasz interes swojego kraju i najbardziej naciągane wyjaśnienia postępowania dla niego korzystnego uważasz za prawdę objawioną, ale jest jeszcze prawda obiektywna.
Według tego obiektywnego spojrzenia zabijanie ludzi z dronów jest morderstwem i nie zmienia tego fakt mordowanie innych ludzi przez bomby-samobójców. Ot! różnica w posiadanej technologii.
Wszystkie te zdarzenia są tak samo odrażające..

Usprawiedliwianie tych zdarzeń jakimś dobrem wyższym w postaci enigmatycznego przestrzegania praw człowieka przez jedną, albo drugą stronę, szczególnie tą izraelsko-amerykańską, są niewarte nawet czasu jaki politycy tracą na ich wypowiadanie.

A w tych zdarzeniach wina Izraela i USA jest wyższa, gdyż to one rozpoczęły tą wzajemną rzeź. I to one, jako pierwsze, powinny się z niej wycofać.

autor: cetes, data nadania: 2013-11-30 16:48:13, suma postów tego autora: 633

Cetes

Wlasnie, CO TO JEST TWOJA PRAWDA?

Stawiasz falszywe w 100 % falszywe zalozenie i dookola niego budujesz wnioski w 100% falszywe ale pasujace do twojego zalozenia. I wychodzi ci ze to wlasnie ty masz racje

Nie jestem i nigdy nie bylem Zydem :)

autor: Rebel2, data nadania: 2013-11-30 18:53:23, suma postów tego autora: 3910

./..

West, nie, ten fragment o kozie i krowie dotyczył dwóch agentek, odpowiednio Mossadu i CIA, które dzięki swemu niebudzącemu podejrzeń wyglądowi mogły zajrzeć do chaty, by przekonać się, że zaraz zginie wraz z wieśniakiem wytypowanym na terrorystę tylko jego pies, a nie żona i dziecko.

I jeszcze raz powtórzę, średnio 3 niewinne osoby na jeden akt agresji wymierzony przeciw podejrzanym o wrogość wobec najeźdźcy. To faktycznie dobry wynik, bo w Gazie izraelscy szowiniści potrzebowali "zlikwidować" szpital, szkołę, czy budynek mieszkalny wraz z "inwentarzem"(tak ich traktujesz, prawda?), by uśmiercić trzech, czy czterech terrorystów podejrzanych o zamachnięcie się kijem, czy kamieniem, na izraelski czołg.

---

Reblu, w tym samym stylu? To zdradź mi chociaż z kogo zadrwiłeś, z Misia Uszatka, czy Pankracego?

--

Piszesz: "Bzdura! Operatorzy nie maja mozliwosci "jaszcze raz przeanalizowania" filmu", więc ja się pytam skąd ta pewność? Też jesteś takim "pilotem", czy jedynie operujesz andronem?

--

"Czy ty zdajesz sobie sprawe ile godzin uplywa od chwili smierci do chwili wyrownania sie z temp gruntu.
A on caly czas latal na nim dronem?
Po co? Nie mial nic innego do roboty?"

Po to, żeby zamordować każdego, kto się zbliży do zwłok, jako jeszcze jednego terrorystę.

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2013-11-30 21:22:19, suma postów tego autora: 3566

Rebel2

Moja prawda została przeze mnie opisana, natomiast Twojej prawdy nie ma.

Ty zawsze, w niejednym komentarzu to okazywałeś, popierasz wszystkie propagandowe głupoty lobby żydowskiego.
Zastanawia mnie wszakże jeszcze jedna sprawa.

Czemu Żydzi tak usilnie unikają przyznania się do bycia nimi?
Ot! chociażby A. Michnik.
Samo bycie Żydem, moim zdaniem, nie jest uwłaszczające, natomiast uwłaszczające każdemu, bez względu na narodowość, jest gloryfikowanie złoczyńców.

autor: cetes, data nadania: 2013-12-01 00:09:50, suma postów tego autora: 633

misiu bajarzu

Internet jest wspanialym zrodlem wszelkich informacji, tylko trzeba z niego umiec korzystac. I nie wszystkie informacje dotyczace USArmy sa tajne.

"Po to, żeby zamordować każdego, kto się zbliży do zwłok, jako jeszcze jednego terrorystę."

Faktycznie bardzo logiczne wytlumaczenie. Bo kiedy juz ostygl to wiadomo bylo ze nikt juz sie nie zjawi wiec nie bylo sensu czekac dluzej

autor: Rebel2, data nadania: 2013-12-01 18:09:56, suma postów tego autora: 3910

cetes

Oczywiscie ze taka jest twoja opisana prawda: jezeli mam inne zdanie to bez watpienia musze byc Zydem. A koronnym dowodem na to ze jestem ukrywajacym sie Zydem jest Michnik

Cetes ile masz lat? Golisz sie juz?

autor: Rebel2, data nadania: 2013-12-01 18:16:19, suma postów tego autora: 3910

Rebel2

Twoja wypowiedź nie świadczy dobrze o Twojej zdolności do czytania ze zrozumieniem.

Gdzie ja postawiłem tezę, ze jeśli jedni Żydzi ukrywają swoją narodowość, to Ty musisz nim być?
Ja się tylko zastanawiałem czemu niektórzy Żydzi uważają swoją przynależność narodową za coś wstydliwego, a przecież tak nie jest: rodziców się nie wybiera.

Złośliwostki jakimi usiłujesz mnie zdenerwować, tylko wywołują u mnie uśmiech politowania nad ludźmi, którym poprawność polityczna padła na mózg, do tego nie przygotowany do samodzielnego myślenia.

autor: cetes, data nadania: 2013-12-02 21:09:26, suma postów tego autora: 633

./..

Rebel:
"Internet jest wspanialym zrodlem wszelkich informacji, tylko trzeba z niego umiec korzystac. I nie wszystkie informacje dotyczace USArmy sa tajne."

Skoro tak, to zapewne wiesz, że operatorzy tych urządzeń pracują na komputerach, więc taka możliwość technicznie istnieje bez większych problemów. I co najciekawsze, może być nawet bardzo przydatna przy wykonywaniu rutynowych czynności. Ty jednak twierdzisz, że ktoś stworzył taki ułomny system, który nie wykorzystuje w pełni elementarnych możliwości, jakie dają cyfrowe technologie. Niech będzie, w końcu Ty lepiej umiesz korzystać z komputera (-:

Rebel:
"Faktycznie bardzo logiczne wytlumaczenie. Bo kiedy juz ostygl to wiadomo bylo ze nikt juz sie nie zjawi wiec nie bylo sensu czekac dluzej"

Nigdzie nie jest napisane, że czekali akurat do tego momentu. Istnieją natomiast powody, dla których mogliby czuć potrzebę dłuższego obserwowania "miejsca akcji", a operator przy okazji zauważył to, o czym dyskutujemy.

Rebel:
"Nie jestem i nigdy nie bylem Zydem :)"

Oj, to jeszcze wszystko przed Tobą. Uesańczykiem też się chyba nie urodziłeś, a tu nagle bach! i mamy jankeskiego neofickiego patriotę własną piersią zasłaniającego swą nową ojczyznę ;-)

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2013-12-02 23:41:34, suma postów tego autora: 3566

Misiu

Cienko mi dolozyles:
Uesańczyk, jankeski neoficki patriota

Prawdziwy prostacki lewacki kRajowy patryidiota zawsze dorzuca mi jeszcze cos z azbestow i z Jackowa.

Sprez sie, stac cie na wiecej
:))

autor: Azbesciarz z Jackowa, data nadania: 2013-12-05 01:50:51, suma postów tego autora: 38

Dodaj komentarz