Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Piotr Żuk: Front wschodni

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

?

Czy Piotr Zuk (autor powyższego tekstu) to działacz SLD i wykładowca akademicki z Wrocławia, zatrzymany przez policję za gwałt i molestowanie studentek?

autor: 1234, data nadania: 2014-10-06 09:57:14, suma postów tego autora: 873

Wygrał? Przy kilkunasto procentowej frekwanci? Wolne żarty...

A pamiętacie ile świeczek w oknach się zapaliło na wezwanie obecnego prezesa Wolnej Europy dla poparcia Majdanu? Ludzie olewają tą propagandę nienawiści wobec Rosji i podsycanie z nią wojny, bo pamiętają, że kiedy z nią współpracowaliśmy każdy miał pracę, chleb i pewność jutra, rodzin nie rozbijała praca oddalona o setki kilometrów a czasami nawet tysiące... To rozmijanie się propagandy ze społeczną rzeczywistością zauważyła nawet premier, niestety nie zauważył tego jednak autor powyższego tekstu. A poza tym wszystko OK.

autor: steff, data nadania: 2014-10-06 11:16:51, suma postów tego autora: 6626

60% PKB Izraela pochodzi ze sprzedaży tehnologii

bezpieczeństwa.

Musi być gdzieś wojna aby Izrael rósł w siłę a starszym braciom w wierze żyło się dostatnio.

autor: Cud2, data nadania: 2014-10-06 11:52:12, suma postów tego autora: 3207

I po co się denerwować ?

„Państwo polskie istnieje tylko teoretycznie” i to za łaskawym przyzwoleniem mieszkańców tego obszaru geograficznego. Czyli „Ch... dupa i kamieni kupa”.
:)

autor: Adrem63, data nadania: 2014-10-06 13:50:45, suma postów tego autora: 2307

Bardzo dobry tekst

wyważony i rozsądny. Oczywiście i tak zostanie przez tych, którym polskie media uprały mózgi oskarżony o "proputinizm". Sorry, taki mamy klimat

autor: aaaa, data nadania: 2014-10-06 16:23:51, suma postów tego autora: 3

btw.

Wedle coraz częstszej dziś pisowni byłoby "Jacek Saryusz - Wolski". He, he. Burżuazyjna głupota.

autor: motyl, data nadania: 2014-10-06 16:50:06, suma postów tego autora: 2165

jak stałem się rusofobem

Nie było konfliktu o Donbas. Rosja jaka była, taka była, ale miała i wady i zalety. I tak jest do dziś. Zmieniła się jednak polityka Putina - międzynarodowa. Stała się bardziej agresywna i wojenna. Rosja wysłała ludzi do Donbasu, a sama zajęła Krym. Mówiąc Rosja mam na myśli głównie władze rosyjskie. Samych Rosjan generalnie lubię, choć niektóre ich cechy nie są dobre (jak trzymanie się zdania władzy, bez względu na fakty = paradoksalnie odwrotność polskiej cechy, ze złe posunięcia władz widzi się nawet wtedy, gdy coś przychodzi od niej dobrego). No i Putin powiększył zawieruchę wokół Ukrainy (fakt, ze narodziła się ona wewnątrz tego kraju, wśród jego konkurujących elit, oligarchów). Ja tą ingerencję krytykuję. I już zdaniem niektórych zapewne staję się z automatu proamerykański, a moja krytyka władz rosyjskich zapewne jest formą rusofobii. Bo co widzę. O ile dawniej rusofobią było nazywane każde krytykowanie władz Rosji, bez względu na to, co one robią, to dziś rusofobią ma być krytykowanie w ogóle posunięć Putina i innych rosyjskich władz w sprawie Ukrainy. Nie podoba mi się rosyjska ingerencja w Donbasie,mam jej dość, niech spadają i przestana dostarczać broń, to konflikt z powodów logistycznych będzie stopniowo wygasał ...

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2014-10-06 18:13:21, suma postów tego autora: 1706

Cud2

Bez przesady. Sięgnąłem po najnowsze tablice geograficzne. Struktura izraelskiego eksportu przestawia się tak: szlif. diamenty 28%, sprzęt elektr., elektroniczny i wojskowy ok. 25%, leki 10%.

autor: V.C., data nadania: 2014-10-06 18:27:30, suma postów tego autora: 1123

Bliski Wschód

dzięki zachodnim demokracjom stał się nie "olbrzymim obszarem chaosu z setkami milionów cierpiących ludzi", tylko obszarem wolności! Rozumiesz lewaku? WOLNOŚCI!!!
LEWICA ANTYTOTALITARNA

autor: bolo, data nadania: 2014-10-06 19:07:50, suma postów tego autora: 4522

Rzygać sie chce,

gdy ta wolność, z powodu której miliony nie mają pracy, chleba i nawet najprymitywniejszego dachu nad głową, bokiem nie wychodzi, bo nadal nazywają się antytotalitarną lewicą.
Bolo, mam nadzieje, że tobie też rzygać się chce.

autor: steff, data nadania: 2014-10-06 20:20:22, suma postów tego autora: 6626

1234

własnie też chciałam o to zapytać.
.Nieby to już wiadomo, ale pewnie nic nie szkodziMoże publikować teksty na lewica pl.
Jakże leicowo jakże postępowo i femistycznie. Jejku co się porobiło z tym portalem. Ach żal.

autor: yona, data nadania: 2014-10-06 20:44:39, suma postów tego autora: 1517

1234

To nie wszystko, został jeszcze prawomocnie skazany za pedofilię i satanistyczny mord rytualny. Przecież tylko tacy ludzie mogą być przeciw Imperium Dobra.

autor: bolo, data nadania: 2014-10-07 00:11:21, suma postów tego autora: 4522

@tomasz rysz

@Nie podoba mi się rosyjska ingerencja w Donbasie,mam jej dość, niech spadają i przestana dostarczać broń, to konflikt z powodów logistycznych będzie stopniowo wygasał.

Można też powiedzieć, nie podoba mi się banderowska ingerencja w Donbasie, mam jej dość, niech spadają i przestaną pacyfikować, to konflikt będzie stopniowo wygasał.

autor: mlm, data nadania: 2014-10-07 00:24:06, suma postów tego autora: 4284

Tomasz Rysz.

"Zmieniła się jednak polityka Putina - międzynarodowa. Stała się bardziej agresywna i wojenna. Rosja wysłała ludzi do Donbasu, a sama zajęła Krym."

Sama się taka stała bez powodu, czy pretekstu?

"Nie podoba mi się rosyjska ingerencja w Donbasie,mam jej dość, niech spadają i przestana dostarczać broń, to konflikt z powodów logistycznych będzie stopniowo wygasał ..."

Oczywiście zdajesz sobie sprawę i przystajesz na to, jaka to byłaby forma "wygasania", gdyby tylko jedna strona stawała się coraz bardziej bezbronna, przy takim klimacie, jaki panuje w Kijowie?

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2014-10-07 00:48:11, suma postów tego autora: 3566

Tekst ciekawy

pokazuje obłude zombielemingów zaczadzonych rusofobią, warto 11 listopada zaprotestować przeciw prominentnym medialnym i politycznym stronnikom ukraińskiego faszyzmu, przeciw polskim banderowcom, to oni są prawdziwym zagrożeniem ze swoim szowinizmem i militaryzmem

autor: czerwony93, data nadania: 2014-10-07 10:49:30, suma postów tego autora: 2711

Polski antyfaszysta w szeregach milicji donbasu

polski antyfaszysta

https://www.youtube.com/watch?v=VsTrQEvglo8

autor: czerwony93, data nadania: 2014-10-07 11:01:09, suma postów tego autora: 2711

Tomaszu,

według moich kryteriów rusofobia nie polega na krytykowaniu Rosji czyli tutaj Putina lecz na nie braniu pod uwagę jej racji i motywów działania lub niesprawiedliwej oceny tych motywów, stronniczości, która zakłada, zgodnie z uprzedzeniami wcześniejszymi lub nabytymi z dzisiejszej propagandy antyrosyjskiej, że Rosja to imperialistyczny agresor, którego należy się bać i wszelkimi sposobami osłabiać aż do całkowitego rozpadu.
Warto też obok skutków konfliktu (ingerencja na Ukrainie) widzieć także jego geopolityczne przyczyny. W tej bowiem perspektywie Rosja wygląda już nie na agresora, a raczej na kogoś kto broni się przed hegemonią innego, silniejszego.

autor: Adrem63, data nadania: 2014-10-07 11:40:00, suma postów tego autora: 2307

mlm, miś bucharin

Oczywiście, że Kijów nie będzie się cackać z separatystami, no ale albo mamy konflikt domowy (ukraiński) albo międzynarodowy (Ukraina-Rosja). Wolę już tą pierwszą opcję. Nawet jeśli ognisko będzie płonąć, ogień nie będzie tak wielki jak dotychczas ...

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2014-10-07 12:34:05, suma postów tego autora: 1706

zima na ukrainie

co minister ma do powiedzenia

http://sokzzuka11.blog.onet.pl

autor: czerwony93, data nadania: 2014-10-07 12:42:15, suma postów tego autora: 2711

Nie znam kryminalnej kartoteki

pana Żuka, nie wiem czy czynione mu tu zarzuty zostały udowodnione. Jednak załóżmy na chwilę, że są prawdziwe. Jaki to ma wpływ na trafność - bądź nie - jego opinii?

autor: bolo, data nadania: 2014-10-07 13:11:28, suma postów tego autora: 4522

tomasz rysz - jesteś rusofobem skoro nie rozumiesz, że LiliPutin

dla zachowania pokoju ma prawo zabić. I do tego jest to zabójstwo w afekcie, bo przecież został sprokowany. Przypomnij sobie co zrobił, gdy NATO sprowokowało go przyjmując do swego grona Polskę, Litwę, Łotwę i Estonię. A teraz chodzi przecież o znacznie gorszą rzecz, niż NATO - chodzi o stowarzyszenie Ukrainy z UE!

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2014-10-07 18:41:07, suma postów tego autora: 6195

./..

@Tomasz Rysz.
Rozumiem, że abyś Ty miał porządek z definicjami, na Ukrainie lepszy byłby stan wojenny z kilkunastoma 'ogniskami' typu odeskiego, gdzie banderowcy, a także wprost neonazistowska dzicz, mogłaby się 'wyszumieć', pal licho praktycznie bezbronne ofiary, ale to przecież i tak nie rozwiązuje (Twojego) problemu, bo sam Majdan, jak tu chyba wszystkim wiadomo, był efektem międzynarodowych starań. To ten Majdan, który pierwszy wypowiedział posłuszeństwo tzw. demokratycznej woli społeczeństwa, w tym właśnie mieszkańców wschodniej Ukrainy, którzy odrzucili Pomarańczową, wybierając starą opcję prorosyjską.

@Sum Krajowy
Putin oczywiście nie ma prawa zrobić nic, co godziłoby w Oś(ć) Dobra, ale przecież gdyby jednak tego nie robił, to musiałbyś przyznać, że jest wcielonym aniołem, więc chyba lepiej dla Ciebie, że jednak coś czasem przeskrobie? ;-)

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2014-10-08 01:34:03, suma postów tego autora: 3566

Tak Misiu, LiliPutina sprowokowali Amerykanie, którzy zainstalowali mu w kraju kapitalizm

(ponad 20 lat temu). Ten anioł dopiero teraz sobie o tym przypomniał :)

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2014-10-08 18:51:03, suma postów tego autora: 6195

Polska histeria ...

1. Tytuł, przyznaję się bez bicia, odwaliłem od Jerzego Stuhra, który w TVN24 właśnie tak scharakteryzował atmosferę, jaka w Polsce panuje wokół zdarzeń na Ukrainie.
TVP -jakby nie było: telewizja publiczna!!!- jako przykład podany na to zjawisko przez autora artykułu, bardziej trafny być nie może. I nie ograniczałbym histeryzowania do Kraśki i krańcowo nierzetelnej Marii Stepan. W tym duchu relacjonuje dla TVP z Moskwy Jacek Gasiński, dla GW rusofob Radziwinowicz i tak możnaby całymi stronami ... Poczciwy Longinus Podbipięta mawiał na taką okazję: -hadko słuchać!
2. Autor pisze: "A wysyłanie broni w rejon konfliktów zbrojnych jest raczej wątpliwą metodą zaprowadzania pokoju."
Tam, panie Piotrze, broń nie wysyła się z myślą o pokoju. Celem jest przywalenie Putinowi, bez uwagi na to, jaką cenę przyszłoby za tę "uciechę" zapłacić.
3. @1234: Burak!

autor: juszczyniak, data nadania: 2014-10-08 19:58:49, suma postów tego autora: 5

juszczyniak

Dobrze zadebiutowałeś na tym portalu. Chylę czoło.

autor: steff, data nadania: 2014-10-08 20:28:25, suma postów tego autora: 6626

./..

Sumie, z Putinem jest ten problem, że o ile rozumie jakie są jedynie słuszne zasady gospodarowania, o tyle ma problem z przyswojeniem wiedzy gdzie "wolny i niezależny" świat posiada swoją Centalę. Szerzy więc zdrajca tę swoją pożałowania godną herezję, co oczywiście nie mogło umknąć uwadze żadnego funkcjonariusza aparatu, nawet tak pośledniej kategorii (czyt. polskiego), jak Ty.

Przy okazji, gratuluję, "zmasakrowałeś" kolejnego lewaka, że ośmielę się skorzystać z kliszy przywołanej tu przez Bola. Odebrałeś mi marzenia o Wielkiej Rewolucji pod kierownictwem Włodzimierza Putina, a także skutecznie obaliłeś spiskową teorię jakoby Wolny Świat(tm) działał w jakikolwiek sposób na rzecz poszerzania Wolności(tm) poza dawaniem _doskonale idealnego przykładu_ dla błądzących. Wielki sukces, ale poza tym, co masz do dodania na temat?

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2014-10-08 23:59:24, suma postów tego autora: 3566

Sumiku

Może rozszerzymy temat zaprowadzania pokoju o zaprowadzanie demokracji? Np. w Iraku, Afganistanie, Libii czy Syrii?

Przy mordercach z Waszyngtonu Putin to pacyfista.

autor: Stirlitz, data nadania: 2014-10-09 09:01:39, suma postów tego autora: 1578

juszczyniak

więcej zapłacimy pozwalając putinowi zabierać co tylko chce skąd chce

autor: nikyty, data nadania: 2014-10-09 10:45:13, suma postów tego autora: 3572

nikyty

Jeżeli już, to Putin nie zabiera lecz odbiera, bo na to wszystko ludzie radzieccy pracowali. Dlatego cieszy się takim wysokim uznanie i to nie tylko Rosjan ale także ich sąsiadów, nie wyłączając Polaków, Czechów, Słowaków itd, itd., oczywiście z małymi wyjątkami, do których ty niewątpliwie należysz... Pozostałych nie będę wymieniał, bo szkoda atramentu.

autor: steff, data nadania: 2014-10-09 16:32:57, suma postów tego autora: 6626

nikyty

Histeryzujesz, nie ma co gadać.

autor: juszczyniak, data nadania: 2014-10-09 17:09:29, suma postów tego autora: 5

Stirlitz

to dobry człowiek, zabił mniej ludzi niż kuba rozpruwacz

autor: nikyty, data nadania: 2014-10-09 18:34:42, suma postów tego autora: 3572

Misiu, po co od razu mówić o masakrowaniu?

Po prostu lewicy prokapitalistycznej trzeba dać stanowczy odpór.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2014-10-09 21:45:36, suma postów tego autora: 6195

./..

Sumie, jeśli prawica prokapitalistyczna czuje się zmuszona, by dawać odpór swemu lustrzanemu odbiciu, to Ty, jako "aparat", musisz działać. Rozumiem, ale nie wiem co to ma ze mną wspólnego?

-----

Nikyty, a który "kuba rozpruwacz"? Czy np. ten z Wielkiej Brytanii o nazwisku Blair, który "rozpruł" Irak i Afganistan wraz z prawicowym fundamentalistą Bushem, czy może ten "demokrata" Obama, który nie tylko nadal "patroszy" te dogorywające państwa, ale też i dobrał się do "wnętrzności" Libii i Syrii?

Nie ten kaliber, prawda? Putin może się najwyżej równać z "kieszonkowym scyzorykiem" Hollandem, gdy ten per rectum "obadał" paluchem Azawad. Tyle, że Putin tak nie lubi i tu jest chyba pies pogrzebany (-:

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2014-10-10 00:59:15, suma postów tego autora: 3566

steff

żyjesz nie tylko w jakiejś bajce ale i charaktery ci się pomieszały

chodziłeś do jakiegoś przedszkola eksperymentalnego, czy jak?

autor: nikyty, data nadania: 2014-10-10 20:43:53, suma postów tego autora: 3572

Misiu,

nie znasz najnowszych ustaleń analityków lewicy antytotalitarnej. Wg nich za obecną sytuację w Iraku, Afganistanie, Libii i Syrii odpowiada... tak, tak - oczywiście Putler!:)

autor: bolo, data nadania: 2014-10-11 17:49:21, suma postów tego autora: 4522

Sumien

USA nie wynalazły kapitalizmu, pieniądza itd... jedynie zasymilowali na swój wredny sposób żeby żyć na koszt innych.

To ciągle obrazanie Putina swiadczy tylko o skutecznosci jego polityki :). Nie bój żaby. Rosjanie są zadowoleni z rządów Putina, obecnej polityki Rosji itd., a wszelkie takie szczekania ratlerków z Polski nie może nic a nic Rosji zaszkodzić, bo czym może zaszkodzić kraj który po 25 latach cudownych reform jest niemal na wymarciu w każdej sferze życia... Natomiast to wymachiwanie szabelką to już tylko nadaje się do kabaretów hehe:). Rozumiem Twoją złość i niemoc, wszak miało być inaczej, ale to nie ten sen, obudź się z Matrixa, już pora hehe:)

autor: dyzma_, data nadania: 2014-10-11 21:25:51, suma postów tego autora: 2960

tak dyzmuś, Rosja po przejściu na kapitalizm stała się potęgą

gospodarczą.Podatek liniowy też jest cool jeżeli jest w Rosji a nie w Polsce.Ba, nawet rosyjscy Balcerowicze są w porzo, bo są rosyjscy :)

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2014-10-12 10:32:44, suma postów tego autora: 6195

SN jak zwykle pieprzysz prawicowe głupoty ......

na POparcie Jankeslandzkich i POlskojankeslandzkich elit
......
Chodzi mi o głupoty wygadywane na temat gospodarki w tym gospodarki światowej
którą nasz wielki portalowy prawnik SN zna jak własną kieszeń :) .

SN już w tej chwili Chiny gospodarczo zaczynają wyprzedzać USA.

Za Chinami czają się:
a) Indie
b) Rosja
c) Brazylia

Weźmy taki polityczny trójkąt w który Rosję próbuje wepchnąć
USA ( poprzez awanturę ukraińską ) tzn. Chiny-Rosja-Indie .

Trójkąt ten może nawet ulec przekształceniu w czworokąt polityczno-gospodarczy Chiny-Rosja-Indie-Brazylia.

USA i Europa staną się wówczas przegranymi w konflikcie interesów gospodarczych z takim czworokątem

czyli SN twój świat stanie się zagrożony

nawet upadkiem ......

Pozdrawiam.

jacekx marksista chrześcijański
z SLD





autor: jacekx, data nadania: 2014-10-12 23:08:23, suma postów tego autora: 3088

nikyty

Nie, nazwy przedszkola ci nie zdradzę. A nóż do niego się zapiszesz i staniesz się moim intelektualnym rywalem? Wolę jednak to, co jest, czyli moją przewagę.

autor: steff, data nadania: 2014-10-13 15:22:10, suma postów tego autora: 6626

steff

czy twoja intelektualna przewaga musi się objawiać postmodernizmem?:)

autor: nikyty, data nadania: 2014-10-13 20:30:15, suma postów tego autora: 3572

Ależ nikyty

Jabłka są po 10gr, mleko leci na pysk, nie będzie czym zarobić na ropę i gaz a ty tu wyjeżdżasz z jakim modernizmem. Weź się w garść, z fruń na ziemię.

autor: steff, data nadania: 2014-10-14 10:28:35, suma postów tego autora: 6626

steff

myślałem że z twoją wybitną inteligencji wyższością będziesz w stanie zrozumieć co napisałem

autor: nikyty, data nadania: 2014-10-15 18:22:24, suma postów tego autora: 3572

nikyty

Nawet nie próbowałem. Rzeczywistość mnie przygnitła.

autor: steff, data nadania: 2014-10-17 10:53:39, suma postów tego autora: 6626

steff

przeciągające się pyskówki mnie nie kręcą, baw się dobrze

autor: nikyty, data nadania: 2014-10-17 13:46:58, suma postów tego autora: 3572

nkyty

Dzięki za te, które są za nami.

autor: steff, data nadania: 2014-10-17 20:33:46, suma postów tego autora: 6626

Logika "mniejszego zła"

Oczywiście, że Kijów nie będzie się cackać z separatystami, no ale albo mamy konflikt domowy (ukraiński) albo międzynarodowy (Ukraina-Rosja). Wolę już tą pierwszą opcję. Nawet jeśli ognisko będzie płonąć, ogień nie będzie tak wielki jak dotychczas ...

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2014-10-07 12:34:05

Rozumiem, że abyś Ty miał porządek z definicjami, na Ukrainie lepszy byłby stan wojenny z kilkunastoma 'ogniskami' typu odeskiego [...].

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2014-10-08 01:34:03

Załóżmy nawet, że klęska separatystów pociągnęłaby za sobą owe "kilkanaście 'ognisk' typu odeskiego" - choć jest to wątpliwe, gdyż tyle przypominane (już "miesięcznice"!!!) wydarzenia 2 maja w Odessie (tylko cicho sza o przemocy ze strony uczestników Antymajdanu!) były anomalią, a nie normą; np. w Charkowie czy Zaporożu nie doszło do żadnych tragicznych pożarów przy okazji udaremniania dążeń separatystów. Gdyby jednak nawet tak się stało, że tego rodzaju zdarzenia miałyby miejsce kilkunastokrotnie, to oznaczałoby to śmierć kilkuset osób. Wobec śmierci co najmniej 3660 osób (wg danych ONZ), będącej bieżącą rzeczywistością.

Nie oznaczałoby to też pogrzebania żadnego wartego obrony projektu politycznego. Zatem "kilkanaście Odess", zresztą raczej mitologiczne, byłoby przysłowiowym "mniejszym złem" od stanu obecnego.

autor: Feliks Dzierżyński, data nadania: 2014-10-21 14:58:56, suma postów tego autora: 201

Zgodnie z arytmetyką Felusia

"najmniejszym złem" powinno być przejęcie Krymu - bez żadnych ofiar śmiertelnych.
Poza tym przeciwstawianie liczby ofiar masakry w Odessie liczbie ofiar w Donbasie jest bez sensu. Zarówno "pożar" w Odessie jak i "humanitarny ostrzał" miast Donbasu to elementy pacyfikacji zrewoltowanych obszarów.

autor: bolo, data nadania: 2014-10-21 18:04:32, suma postów tego autora: 4522

Arytmetyka bolusia

jest bez sensu. Dlatego, że zarówno zajęcie i aneksja Krymu (co okazało się zadaniem łatwym tylko czy nade wszystko ze względu na chaos po powstaniu ludowym na Majdanie), feralne dla uczestników Antymajdanu majowe starcia w Odessie, jak i wojna w Donbasie są przede wszystkim wynikiem oporu imperializmu rosyjskiego, starającego się uniemożliwić Ukrainie ucieczkę z jego strefy wpływów. Kropka.

autor: Feliks Dzierżyński, data nadania: 2014-10-22 11:04:50, suma postów tego autora: 201

Powstanie w Donbasie

i ruch oporu w Odessie były reakcją na zbrojne obalenie władz wybranych demokratycznie głosami głównie Wschodu i Południa, oraz na atak zamachowców na prawa mieszkańców tych terenów.
Ale o czym rozmawiać z kimś, kto bestialski mord nazywa "feralnym zdarzeniem"? Czy byłby sens dyskutować z nazistą, który holokaust nazywałby "feralnym dla Żydów"?

autor: bolo, data nadania: 2014-10-22 13:24:01, suma postów tego autora: 4522

@

Powstanie ludowe w Donbasie i "imperializm rosyjski" wcale nie muszą stać ze sobą w opozycji, biorąc pod uwagę to, że większość mieszkańców Noworosji bardziej poczuwa się do związków z Moskwą niż z Kijowem (zwłaszcza z tym o nacjonalistycznym charakterze). Generalnie wojna trwa dlatego ponieważ Zachód i ustanowiona przez niego junta, otworzyła puszkę pandory z przemocą a fakty powyższe ma gdzieś.

autor: mlm, data nadania: 2014-10-23 00:00:59, suma postów tego autora: 4284

***

jak to jest, że idea autonomii śląska (idea która mnie się nie podoba - zanim ktoś znowu jakieś śmieszne wnioski wyciągnie) była tu kilka lat temu zbutowana przez wszystkich co deklarują się po lewej, a idea rozwalenia sąsiedniego kraju pod dyktando kremla jest piękna i cacy?

autor: nikyty, data nadania: 2014-10-23 09:08:00, suma postów tego autora: 3572

"Powstanie ludowe",

któremu niechętna czy wręcz wroga jest większość ludności...

autor: Feliks Dzierżyński, data nadania: 2014-10-23 10:40:18, suma postów tego autora: 201

F.D.

Większość ludności zachodniej Ukrainy?

autor: V.C., data nadania: 2014-10-23 11:04:18, suma postów tego autora: 1123

...

V.C.: Większość ludności zachodniej Ukrainy?
KLAKA W SITCOMIE: Ale mu dogadał! Błyskotliwa riposta! (śmiech i oklaski)
F.D.: Wschodniej.
KLAKA W SITCOMIE: Nudziarz, zieeeew... (gwizdy)

...ale tak, wschodniej.

autor: Feliks Dzierżyński, data nadania: 2014-10-23 11:21:42, suma postów tego autora: 201

Nikyty,

Nie wszyscy na lewicy potępiali ideę autonomii Śląska. Nie protestowałbym przeciwko takiej autonomii ani nawet niepodległości Śląska czy jego przyłączeniu do Niemiec, gdyby było to wynikiem woli większości Ślązaków, a nie np. ekspansjonistycznych zagrywek Berlina (hipotetycznych, bo nic nie wskazuje na to, by władze Niemiec dążyły do rewizji granic). Tak samo byłbym wręcz za oderwaniem Krymu i Donbasu od Ukrainy, gdyby miało to być wynikiem rzeczywistej woli ludowej, nie zaś tego wszystkiego, co obserwujemy w tym roku.

autor: Feliks Dzierżyński, data nadania: 2014-10-23 11:31:39, suma postów tego autora: 201

feliks

A nie jest? Na jakiej podstawie tak sądzisz, bo tak utrzymuje oficjalny Kijów. Już samo rzucanie bomb pod osłoną antyterroryzmu pozbawia go jakiejkolwiek wiarygodności.

autor: steff, data nadania: 2014-10-23 17:03:14, suma postów tego autora: 6626

Powstanie ludowe

miało miejsce na Majdanie. Dlatego zostało poparte przez ludowy Departament Stanu, ludowy MFW, ludową finansjerę z Wall Street i Frankfurtu. Wskutek ludowego powstania ludowym prezydentem został ludowy oligarcha.

autor: bolo, data nadania: 2014-10-23 18:53:09, suma postów tego autora: 4522

To oczywista oczywistość,

że większość mieszkańców wschodniej Ukrainy poparła obalenie wybranego przez nich prezydenta (w niektórych rejonach większością 90% głosów) i zniesienie ich praw językowych.
FELUŚ REWINDYKATOR

autor: bolo, data nadania: 2014-10-23 18:59:23, suma postów tego autora: 4522

Feluś,

ty na poważnie uważasz, że większość na Krymie nie chciała do Rosji?:))))))

autor: bolo, data nadania: 2014-10-23 19:01:16, suma postów tego autora: 4522

@

Nawet jesli czysto hipotetycznie zalozyc, ze prorosyjskie powstanie ludowe opiera sie na poparciu mniejszosci Rosjan i mniejszosci rosyjskojezycznych Ukraincow, to co z tego? Powstania slaskie mialy poparcie mniejszosci jego mieszkancow, przylaczony zostal w wyniku walk a nie referendum, zas dowodzili nim "urlopowani" oficerowie z... Wielkopolski, wykonujacy rozkazy nie Katowic tylko Warszawy. Skoro polskie dzieci w szkolach czcza tych swoich bohaterow slaskich, glupio byloby oburzac sie na Rosjan.
A wspolczesne Niemcy nie potrzebuja rewizji polskich granic jako, ze kapitalistyczna Polska i tak jest niemieckim kondominium, Berlinowi zyskowniej utrzymywac protektorat niz bezposrednia okupacje.

autor: mlm, data nadania: 2014-10-23 20:39:49, suma postów tego autora: 4284

Nawet jeśli

"masowe powstanie" popiera mniejszość, to co z tego! - tak w każdym razie dowodzi mlm (któremu poniekąd najwyraźniej nieobce są dyskursy PiS-owskie), dowodzi całkiem szczerze i wprost. Bolusio stara się o większe pudrowanie dyskursu, ale zmierza w tym samym co mlm kierunku.

autor: Feliks Dzierżyński, data nadania: 2014-10-24 10:07:23, suma postów tego autora: 201

mlm

wschód ukrainy ma sie tak średnio do powstan śląskich, nawet szczegóły na które się powołujesz dla poparcia porownania są niedokładne

autor: nikyty, data nadania: 2014-10-24 11:12:27, suma postów tego autora: 3572

@

Żadne porównanie historyczne nie będzie w 100% odzwierciedlało sytuacji aktualnej, w jednym aspekcie powstaniu Noworosji bliżej jest powstaniom śląskim w innym powstaniu tzw. Litwy Środkowej, nie to jest tu najważniejsze. Chodzi o komedię, którą odgrywają rusofoby emfatycznie oburzający się na Rosjan za to, co sami czczą.

autor: mlm, data nadania: 2014-10-24 20:08:38, suma postów tego autora: 4284

@

Zachód rękoma nacjonalistycznych bojówek obalił prezydenta państwa wybranego głosami większości Ukraińców i kto się tym przejął? Jako ostatni ci, którzy są tak wrażliwi na przestrzeganie procedur demokratycznych wśród władz powstańczych.

autor: mlm, data nadania: 2014-10-25 11:39:39, suma postów tego autora: 4284

Dodaj komentarz