Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Jan Misiuna: Biedacy w bogatym świecie

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

ach, ta wieczna troska polskiej lewicy o "biedotę" w USA

czym zawinili biedacy np: w Rosji, że o nich nigdy nie ma artykułu na lewica.pl? Czyżby rusofobia szerzyła się w redakcji?

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2015-02-20 11:34:56, suma postów tego autora: 2714

pierdolenie w bambus

Panie Szanowny Dobrodzieju, Mesjaszu, Królu Ty nasz.
Pan jako kapitalista powinieneś wiedzieć, że w Rosji też jest kapitalizm.
Także lewicowcy krytykując biedę w Rosji krytykowaliby też kapitalizm.
Czy Pan naprawdę tego chcesz o Zbawco klasy robotniczej?
Może na stronach "Najwyższego Czasu" Pan znajdziesz krytykę biedy w Rosji?
Sprawdź Pan. A jak tam nie ma o biedzie w Rosji to opieprz Pan Korwina.
A co do Pańskiego pytania, czyli czemu USA?
A no temu, że Europa się amerykanizuje (patrz np. TTIP).

autor: maoam, data nadania: 2015-02-20 21:13:25, suma postów tego autora: 191

Linda Looser

Linda jest typowym przykladem nieudacznika ktory sam nigdy nie doszedl do niczego ale za swoja nieudolnosc wini wszystkich tylko nie siebie.
Ksiazka ktora podobno napisala (pelna klamst i pokretnych opinii) adresowana jest do takich jak ona sama roszczeniowych leni.

Ciekawe kto sfinansowal wydanie tej ksiazki, bo przeciez nie ona sama?

autor: Rebel2, data nadania: 2015-02-20 22:52:20, suma postów tego autora: 3910

***

widziałem z nią wywiad jakis czas temu, nieziemska kobieta, bardzo inteligentna i normalna

autor: nikyty, data nadania: 2015-02-21 11:18:49, suma postów tego autora: 3572

Rebel

to bedzie dobry wstep do Twojej autobiografi, musisz tylko poczatek zmienic =:D

autor: dyzma_, data nadania: 2015-02-21 18:33:39, suma postów tego autora: 2960

różne rodzaje biedy

w tekście jest skąd wzięła pieniądze, ale pytanie o to wskazuje na istnienie biedy umysłowej (bogatej głupoty)
skądinąd dominującej, jak mi się zdaje czytając komentarze,
wśród posiadaczy innych rodzajów bogactwa

autor: peregrinus, data nadania: 2015-02-21 20:31:31, suma postów tego autora: 141

dyziu marzycielu

Jezeli ja wg ciebie jestem looser to kim jestes ty?

autor: Rebel2, data nadania: 2015-02-22 06:38:40, suma postów tego autora: 3910

"A kolor jego jest czerwony" (nie tenczowy!!!)

@Dobrodziej Pracodawca. Pewnie wolał byś by lewica martwiła się o LGBT, efekt cieplarniany, ścieżki rowerowe, wieloryby czy weganizm. No niestety nie. Lewica (Socjalizm) to przede wszystkim Ludzie Pracy, bezrobotni, niepełnosprawni czyli po prostu na ogół biedni lub zagrożeni biedą, wykluczeniem.
@Rebel2. Tak ktoś kto tyra na dwa etaty jest leniem i nieudacznikiem, no no nowa definicja nieroba. Brawo.
Jerzy Urban (ten Urban) wysyłał koce do U$A w 1981 roku, jak widać inicjatywa słuszna...
A tak poza tym dobrze że urodziłem się w PRL niż w Hameryce.

autor: Chamokomuna, data nadania: 2015-02-22 14:35:14, suma postów tego autora: 91

W tekście jest kto sfinansował

wydanie tej książki, rebciu. Więc "pytanie o to wskazuje na istnienie biedy umysłowej (bogatej głupoty)", że zacytuję perigrinusa.
Twoja ukochana Jankesolandia nie radzi sobie nie tylko z "kolorową biedą", pełną śmierdzących nierobów, ale także z "białą biedą" pełną roszczeniowych leni zapierdalających na 3 "etaty", a mimo to nie mogących wyleczyć raka na rzyci, którego pewnie od leżenia mają...
Ten wasz raj cuchnie na cały glob, tylko jego mieszkańcy przywykli do smrodu, to myślą, że tak musi być...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2015-02-22 22:24:38, suma postów tego autora: 5956

…

USA to gówno. Nie macie lepszych tematów tyko to szambo?

autor: fancom, data nadania: 2015-02-22 22:43:20, suma postów tego autora: 1423

A ja, głupi kraPol,

myślałem, że pisze się "loser"...

autor: bolo, data nadania: 2015-02-23 07:44:23, suma postów tego autora: 4522

bolo

"equal goes loose", jak mawiał pewien klasyk z zza granicy na Odrze i Nysie.

autor: yona, data nadania: 2015-02-24 07:49:20, suma postów tego autora: 1517

Hyjdla i inksze hameryckie szpecjalizdy

W przeliczeniu na Debowe Pod Kasztanem rzeczywiscie $60 k "podarowane" przez czytelnikow to duzo.
Ale zeby wydfac ksiazke na dwa kontynenty to zbyt malo.
Powtarzam wiec pytanie: kto to sfinansowal , tym bardziej ze jakims sposobem Linda wpadla na pomysl wydania ksiazki w UK ?

Ta nieziemsko inteligentna kobieta, nie byla w stanie wykorzystac prostej szansy jaka stworzyli jej rodzice - skonczyc studia i zdobyc zawod.
Dzisiaj jest nikim jak miliny konkurujacych ze soba o najmniej platne pozycje.

Byla jednak Barmanka. Barmani wsrod kelnerow to elita finansowa . Mialem kilku kolegow ktorzy za swoje wlasne pieniadze pokonczyli kursy i zdobyli certyfikaty po to zeby pozniej "polewac" na roznego podzaju imprezach czy w restauracjach.
Lina mla jednak kilka problemow wykluczajacych sukces: trzeba byc milym dla klientow i nie pokazywac "ptaszka" szefowi.

Jezeli chodzi o przerwy w pracy to pracowalem w wielu firmach, w kilku stanch. I mimo ze nie jest to regulowane prawem federalnym tylko stanowym nie spotkalem sie zeby robotnicy nie mieli dwoch 15 min PLATYCH przerw i jednej 30 min nieplatnej przerwy.
Jezeli pracyje sie na produkcji, czy w obsludze klientow to wyjcie do toalety MUSI byc zgloszone zeby zastapic ta osobe przez inna. I wcale nie trzeba o to prosic
Znam przypadki ze zwolniono kogos za zbyt czeste chodzenie do toalety (wg zwolnionego) co zawsze okazywalo sie ze byly to preteksty do zapalenia papierosa czy wykonania rozmowy telefonicznej czy SMS-a

A jak smierdza Jankesy to poczekaj do lata i przejedz sie autobusem z Chebzia do Stalinogrodu to poczujesz ten hamerycki smrod

autor: Rebel2, data nadania: 2015-02-25 16:06:18, suma postów tego autora: 3910

cienki bolos - najwazniejsze ze zrozumiales

Jest to dowod ze nawet najlepsi popelniaja czasami "literowki"
:)))))))))))))

autor: Rebel2, data nadania: 2015-02-25 16:16:59, suma postów tego autora: 3910

Wywiad z Autorką

Wywiad o którym wspomniałem wcześniej jest na youtube

https://www.youtube.com/watch?v=PhwCv_bbg7s

można też znaleźć jak się poszpera overtime, gdzie goście programu odpowiadają na pytania widzów zadane przez internet

autor: nikyty, data nadania: 2015-02-26 02:44:35, suma postów tego autora: 3572

@maoam

>Także lewicowcy krytykując biedę w Rosji krytykowaliby też kapitalizm.

no właśnie jakoś kapitalizmu w Rosji nigdy lewica.pl nie krytykuje. Przyzwyczajenie z czasów związunia, że o "wielkim bracie" nie wypada mówić źle? czy takie wytyczne z ambasady?
Z tego co pamiętam Korwin też jara sie Rosją i Putinem, innymi słowy polska lewica jest lewicowa tylko jak nie chodzi o Rosję. Jek mowa jest o Rosji, to i z liberatrianami można sie przytulić i zaśpiewać wspólnym głosem


@Chamokomuna
>>Lewica (Socjalizm) to przede wszystkim Ludzie Pracy, bezrobotni, niepełnosprawni czyli po prostu na ogół biedni lub zagrożeni biedą, wykluczeniem.*

>*) nie dotyczy Rosji. O biedzie i wykluczeniu w Rosji nie piszemy


masz, poprawiłem bo zapomniałeś przypisu

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2015-02-26 09:42:07, suma postów tego autora: 2714

nikyty

Program Billa Maher
Ha ha ha ha ha

Linda jest nie tyle inteligentna co wygadana.
Niestety gadajac nie doszla do niczego , co mogloby poprawic jej sytuacje
Zreszta jej wypowiedz, ze "dawanie sobie w krok" jest jej rozrywka, szczegolnie wazna bo darmowa swiadczy o jej nieziemskiej inteligencji

autor: Rebel2, data nadania: 2015-02-26 15:57:47, suma postów tego autora: 3910

Jedno jest pewne -

Linda to "looser". :D

autor: bolo, data nadania: 2015-02-27 00:13:25, suma postów tego autora: 4522

bieda umysłowa w amatorskiej analizie ekonomicznej

można pracować w wielu stanach, ale z niedostatku własnych zasobów umysłowych niczego się nie nauczyć i klepać pocieszne głupotki

wydrukować książkę za 60 tys $ mając do niej prawa autorskie w 2 czy więcej krajach, to nic,
- koszt druku może być bardzo niski, nie wiem w jakim formacie jest książka, ale to nie album
- nakład, ale jeśli rozwijany w dodrukach to obniży jeszcze bardziej koszty druku i sfinansuje dodruki,
- trzeba ją jeszcze sprzedać, ale jak wynika z tekstu miała niezłą promocję,
itd

rebel2 wykonał analizę na jaką pozwoliło mu jego własne bogactwo umysłowe

autor: peregrinus, data nadania: 2015-02-27 19:09:57, suma postów tego autora: 141

umysły biedniejsze niż się zdawało

dodam, że książka w Amazonie kosztuje kilkanaście dolarów i jest sprzedawana w wersjach papierowych i elektronicznych (m.in. na czytniki)

autor: peregrinus, data nadania: 2015-02-28 00:48:26, suma postów tego autora: 141

peregrinus - bez odpowiedzi

malolacie, nie jestes w stanie mnie obrazic czy nawet naciagnac na pyskowke
Slyszysz takie szzzzzzzzzzzzzzzzzz
Domysl sie co to jest
:))))))

autor: Rebel2, data nadania: 2015-02-28 01:44:00, suma postów tego autora: 3910

bieda umysłowa unosi się bogactwem, jakie posiada

czy są jakieś powody / potrzeba by ciebie naciągać?

nie zajmowałem się tobą,
tylko konkretną informacyjką w formie jakby rzeczowgo pytanka,jakby mimochodem,
kolejnym przykładem bezwstydnego idiotyzmu i klepania bzdur przez żle nakręconego robota,
łatwym do krótkiej, grzecznej krytyki, mam nadzieję, utrudniającej ubogacenie nim innych umysłowych biedaków

- traf chciał twojego autorstwa,

dwa tysiące trzysta ktorymś darem
twojego błyskotliwego bogactwa umysłowego


autor: peregrinus, data nadania: 2015-02-28 16:16:00, suma postów tego autora: 141

-

"A jak smierdza Jankesy to poczekaj do lata i przejedz sie autobusem z Chebzia do Stalinogrodu to poczujesz ten hamerycki smrod"

Jakie Ty musisz miec kompleksy.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2015-03-01 22:11:04, suma postów tego autora: 2743

peregrinus

to też pewnie "looser". :D

autor: bolo, data nadania: 2015-03-01 23:43:53, suma postów tego autora: 4522

Doktorze Warzecha

No to zdiagnozuj moje kompeksy
Tylko nie pomyl ich ze swoimi

autor: Rebel2, data nadania: 2015-03-02 01:56:24, suma postów tego autora: 3910

Z kim ta bitwa Panowie?

O wróbelka kalifornijskiego Rebelka2?
Kochani ja go i jego głupotę wielokrotnie obśmiałem ... tu na tym portalu.

autor: jacekx, data nadania: 2015-03-02 21:47:45, suma postów tego autora: 3088

Ja nie piszę na

portalu znienawidzonej opcji politycznej w jezyku znienawidzonego narodu. Az tak mi kolegów nie brakuje.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2015-03-06 22:49:20, suma postów tego autora: 2743

Doktorze Warzecha

Jezeli chodzi o milosc do opcji politycznej to masz racje, ale jezeli chodzi o jezyk i Narod to wyssales sobie to z brudnego palucha
Poprostu klamiesz
To nie wina Narodu ze pewne, na szczescie nieliczne kanalie mowia tym samym co on jezykiem

autor: Rebel2, data nadania: 2015-03-07 21:06:35, suma postów tego autora: 3910

PaJacku wielokropku

Glupote to ty sam sobie skompromotowales
Czy mam zaczac cytowac komentarze innych forumowiczow pod wypocinami sygnowanymi przez JJC?

PaJacku, jest demokracja i masz prawo zachowac milczenie (we wlasnym interesie)

autor: Rebel2, data nadania: 2015-03-07 21:16:13, suma postów tego autora: 3910

Hmmmmmm

Czyzbym znowu trafil na Berdyczow?

autor: Rebel2, data nadania: 2015-03-08 17:18:12, suma postów tego autora: 3910

Dodaj komentarz