Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Partia Razem: Pracujmy krócej

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Ciekawy pomysł

To ciekawy pomysł, realizacja lewicowych ideałów i wyjście na przeciw zmieniającym się warunkom świata pracy.

autor: wasyl, data nadania: 2018-05-08 20:40:11, suma postów tego autora: 62

Kolejna anty - PIS owska akcja

Cala ta akcja to nic innego tylko podpucha robotnikow.
O ile zebranie 100 tys podpisow nie bedzie zadnym problemem, o tyle akcja ta nie ma (moim zdaniem) najmniejszego powodzenia na przejscie w Sejmie, i autorzy doskonale o tym wiedza.
Chodzi poprostu o danie ludziom nadzieji (bezpodstawnej) po to zeby pozniej powiedziec ze to PIS i Sejm jest przeciwko klasie robotniczej, a wiec Partia Razem jest cacy a PIS niedobry.

Poza tym czy ktokolwiek odczuje ze pracuje 1 godz diennie mniej?

BZDURA!!!!!!!

W USA wiele kompanii (o ile jest to mozliwe) wydluza dzien pracy do 10 godz 15 min po to zeby pracownicy po 4 dlugich dniach pracy mieli pelne 3 dni wolne.
I to ma wiekszy sens

autor: Rebel2, data nadania: 2018-05-09 03:04:13, suma postów tego autora: 3910

Przykład Niemiec

W Niemczech 35 godzinny tydzień pracy jest bardzo popularny i często stosowany. A za pracę ponad ten wymiar płacone są nadgodziny albo odbiera się wolne, jeżeli się tak chce. I gospodarka niemiecka ma się dobrze.

Dzieje się to tuż za naszą granicą i można się bez trudu przyjrzeć jak to działa.



autor: Lej, data nadania: 2018-05-09 11:25:53, suma postów tego autora: 319

Rebel2

Ja pracuję w Niemczech w wymiarze etatowym 35 godzin tygodniowo, choć zazwyczaj mam nadgodziny.

Znam wiec temat doskonale.

Bzdury to Ty piszesz.

autor: Lej, data nadania: 2018-05-09 11:30:51, suma postów tego autora: 319

przy tak zrobotyzowanej pracy

...to rozsądna propozycja chociaż widzę już jak nasi "pracozaborcy" szukają oręża do walki o "swoje" prawa do wyzysku.... lekko nie będzie ale warto powalczyć.

autor: bambosz0, data nadania: 2018-05-09 23:39:00, suma postów tego autora: 1835

Niech razem

Najpierw wywalczy oto aby w Polsce był 8 godzinny czas pracy!
Budownictwo,usługi.handel a o branży ochroniarskiej(w której osobiście pracuje)nie wspomne.
Tam ludzie moga pomarzyc o 8 godzinnej dniówce najpierw trzeba wywalczyc przestrzeganie obecnego prawa potem krok naprzód i walka o 7 godzin pracy a razem wybiera krok w tył a nie krok do przodu!
Zgadzam sie że to anty PiS owska zagrywka na która mam nadzieje ludzie pracy nie dadza sie nabrać!

autor: Antyliberał, data nadania: 2018-05-10 19:07:15, suma postów tego autora: 1302

Antyliberał

A co takiego zrobił PiS w latach 2005-2007 i w czasie obecnej kadencji (a także mityczny rząd Olszewskiego, z łezką w oku wspominany przez obóz patriotyczny), by ośmiogodzinny dzień pracy w branżach, które wymieniłeś, był przestrzegany? Pomodlił się o to do katolickiej bozi?

autor: Paszport Tefałenu, data nadania: 2018-05-11 08:33:48, suma postów tego autora: 231

Praca nadaje sens ludzkiemu życiu

Redukcja czasu pracy o godzinę czy dwie dziennie, żeby ludzie mieli więcej czasu na facebooka czy teledurnieje w TV, nie ma żądnego sensu.

autor: west, data nadania: 2018-05-11 19:20:56, suma postów tego autora: 6707

Co raz bardziej...

Co raz bardziej Cię lubię Paszport :).

PIS to ściema prawicowa dla lewicowego wyborcy :) Buahaha.

Co raz więcej też jako marksista chrześcijański dostrzegam tu na Lewica.pl zwolenników PIS RAJU :) .

Sugeruję więc przechrzcić nazwę portalu z Lewica.pl
na Prawica_Lewica.pl.

autor: JJC, data nadania: 2018-05-12 01:00:30, suma postów tego autora: 1582

rebel

usa ciężko uznać za przykład do naśladowania w temacie praw pracowniczych:)

nasze organizmy żyją w systemie 24-godzinnym, nie tygodniowym

autor: nikyty, data nadania: 2018-05-12 11:41:32, suma postów tego autora: 3572

Poniewaz znasz ten temat doskonale

Ustawowo masz 35 godz/tydz, a ile naprawde pracujesz?
Oczywiscie masz nadgodziny i mozesz wybrac pieniadze albo wolne - do wyboru.
Jezeli wybierasz wolne to zapewne kumulujesz sobie i bierzesz od razu kilka dni, co ma absolutny sens
Ale czy mozesz powiedziez majstowi ze np ze w tym tygodniu pracujesz tylko ustawowe 35 godz bo chcesz rozwijac swoje zainteresowania?

Czy wiesz jakie byly podstawy do wprowadzenia 35 godz tygodnia pracy?

Oczywiscie ze gospodarka niemiecka ma sie dobrze, a nawet bardzo dobrze . Jest w koncu najwieksza w Europie. I chyba wiesz ile zajelo jej czasu zeby dojsc do tego poziomu

Ale to ze jest potega to zasluga 35 godz/tydz czy moze 35 godz/tydz to zasluga bardzo dobrej gospodarki?

PS
Nadgodziny placone sa 1.5x stawki dodzinowej.
Czy dotyczy to rowniez wybierania czasu wolnego?

autor: Rebel2, data nadania: 2018-05-12 15:04:41, suma postów tego autora: 3910

rebel

wiesz co to jest balans pomiędzy życiem a pracą?

autor: nikyty, data nadania: 2018-05-12 21:35:21, suma postów tego autora: 3572

Rebel2

Szef zmiany zawsze mnie pyta czy mogę zostać po godzinach albo czy mogę przyjść w sobotę.

Ja się akurat zgadzam bo dzięki temu mam dodatkowe środki na swoje zachcianki. Niektórzy Koledzy nie chcą i nie zostają.

autor: Lej, data nadania: 2018-05-12 22:14:37, suma postów tego autora: 319

Rebel2

Nie ustawowo. Mój czas pracy wynika z układów zbiorowych. Inni mogą mieć inny wymiar pracy. A za nadgodziny mam 25% dodatek. Ponadto mój czas pracy rozliczany jest w bardziej skomplikowany sposób.

A co do siły niemieckiej gospodarki to bierze się ona z wielu czynników a jednym z nich jest socjal, który się najzwyczajniej opłaca oraz silna pozycja związków zawodowych. W Niemczech nie stosowano dogmatów neoliberalnej szkoły ekonomicznej. To raczej model socjaldemokratyczny.





autor: Lej, data nadania: 2018-05-12 22:33:30, suma postów tego autora: 319

west

"Redukcja czasu pracy o godzinę czy dwie dziennie, żeby ludzie mieli więcej czasu na facebooka czy teledurnieje w TV, nie ma żądnego sensu."

Tak może twierdzić tylko ktoś kto nie splamił się intensywną pracą.

autor: Lej, data nadania: 2018-05-12 22:37:38, suma postów tego autora: 319

west

co do facebooka czy teleturnieji, nie twoj czas, wiec twoja opinia co do sensownosci nie ma znaczenia

autor: nikyty, data nadania: 2018-05-13 11:30:11, suma postów tego autora: 3572

Paszporcie

Byl rządowy projekt nowego kodeksu pracy który miał całkowita likwidacje umów smieciowych co by napewno wywalczylo 8 godzinny dzień pracy jednak zarówno związki zawodowe(co dziwne)jak i pracodawcy(co akurat mnie nie dziwu)to oprotestowali więc projekt Pis niestety narzie trafił do kosza!

autor: Antyliberał, data nadania: 2018-05-14 17:21:30, suma postów tego autora: 1302

Antyliberał

Tiaaaa... Był to bubel prawny pełen wzajemnie sprzecznych zapisów i dlatego został odrzucony. Typowa zagrywka pod publikę, niby robimy coś dla elektoratu socjalnego, ale robimy to tak, by nie zaszkodzić januszom biznesu, którzy w wielu przypadkach również na nas głosowali.

autor: Paszport Tefałenu, data nadania: 2018-05-15 11:08:39, suma postów tego autora: 231

Paszporcie

Możesz zawsze w wyborach oddać głos na PO lub starożytna jak PiS ci nieodpowiada.
Ja wiem że wiekszośc elektoratu socjalnego głosuje na PiS.

autor: Antyliberał, data nadania: 2018-05-19 19:16:28, suma postów tego autora: 1302

"Elektorat socjalny"

"wiekszośc elektoratu socjalnego głosuje na PiS".

Ten "elektorat socjalny", czymkolwiek jest, to jakiś bałwan przed którym trzeba składać ofiary?

autor: lemski, data nadania: 2018-05-26 08:51:22, suma postów tego autora: 368

Dodaj komentarz