Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Protesty "żółtych kamizelek" we Francji i kolejnych krajach

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Czyzby poczatek rzondow ulicznego motlochu?

Wystarczy zalozyc kamizelke w stylu Mazowsze (okreslenie z prl-u) i juz wszysto wolno

"Na kilku ulicach grupy osób rozbijały witryny sklepów, niszczyły mienie miejskie i podpalały samochody. Miały miejsce przypadki plądrowania sklepów i oddziałów banków."

A tak ladnie sie zaczelo od pokojowych protestow przeciwko "zielonemu podatkowi" od paliw w w ramach ochrony srodowiska.
Czyzby Francuzi byli przeciwko ratowaniu planety?

autor: Rebel2, data nadania: 2018-12-04 02:17:01, suma postów tego autora: 3910

Rebel2

Przeczytaj sobie np. twitty swojej (do niedawna) krajanki Pameli Anderson. Ona zrozumiała o co chodzi we Francji. Ty - jak widać - nie...

autor: lewicowiec, data nadania: 2018-12-04 09:56:36, suma postów tego autora: 500

Pamela Anderson - niekwestionowany autorytet dla lewicowca

Nie poczytam tfittof Pameli bo nie mam konta, podobnie jak nie mam konta na zadnym tzw forum spolecznosciowym

"(do niedawna) krajanki Pameli Anderson"
nie mam pojecia co znaczy "do niedawna" a o ile wiem to ja nie pochodze z Kanady

Nie wiem co zrozumiala ale z twojej wypowiedzi wynika ze napewno nie to o czym trabia wszystkie agencje prasowe
I wcale mnie to nie dziwi.
Latka leca wiec trzeba przypomniec o swoim istnieniu, moda na jej "silikony " dawno przeszla, powstaly inne ,lepsze, wieksze
Dzialalnosc w PETA jest szczytna ale trudno sie jest wybic, mlodych i ladnych kobiet zatrzesienie wiec pampusna emerytka pozostaje w cieniu.
Cos slyszalem o jej udziale w jakims kontrowersyjnym hinduskim show, ale nie interesowaly mnie szczegoly

Poza tym nigdy nie bylem jej zwolennikiem i fanem

Tak wiec jezeli masz jakies konkretne informacje to podziel sie, a jezeli nie to mnie nie przeszkadza ze zostane przy wiadomosciach z CNN i AP

autor: Rebel2, data nadania: 2018-12-04 20:10:54, suma postów tego autora: 3910

Rebel2

Chyba nigdy nie miałem żadnych niekwestionowanych autorytetów. A jakie są dla prawicowca, takiego jak ty?

Piszesz, że nie masz konta!? To tak samo jak J. Kaczyński! ;-) A z Google lub innych wyszukiwarek też nie korzystasz?

Napisałem celowo 'krajanki', a nie 'rodaczki'. Anderson urodziła się w Kanadzie, ale już w 1989/90 przeniosła się do Los Angeles. To chyba w twoim obecnym kraju? I napisałem 'do niedawna', ponieważ bodaj od pół roku mieszka we Francji.

Byłem pewien, że oglądasz raczej Fox News, a nie jakieś lewackie CNN. Interesują cię tylko osoby, których jesteś zwolennikiem lub fanem?

Oto link do mojej informacji. Niestety, nie z CNN, ani nie z AP, ale za to w najlepiej zrozumiałym dla ciebie języku: https://www.bloombergquint.com/onweb/pamela-anderson-weighs-in-on-the-side-of-france-s-yellow-vests#gs.70qYnJs

autor: lewicowiec, data nadania: 2018-12-04 21:16:00, suma postów tego autora: 500

lewicowiec

Jestem pelen podziwu dla ciebie. Musiales sie niezle napracowac zeby znalezc tak rewelacyjny artykul na temat Pameli na hinduskim wydaniu Bloomberga
No ale twoja fasynacja Pamela Anderon zostala ci sowicie nagrodzona

"Byłem pewien, że oglądasz raczej Fox News, a nie jakieś lewackie CNN."

Kazdy sadzi wg siebie

Dam ci rade: NIGDY NIE POLEGAJ NA JEDNYM TYLKO ZRODLE INFORMACJI!!

I obojetnie czy sa to wiedomosci polityczne czy cena za polozenie parkietu w domu.

Zeby wyrobic sobie zdanie, jedna opinia/ oferta to nie jest zaden wybor dla mnie.
Nawet dwie nie sa tez malo wystarcajace. Dopiero trzy daja jakies pojecie.
Lata pracy zawodowej nauczyly mnie tego.
Oczywiscie czasami nie ma tego luksusu i trzeba przygotowac sie na mozliwosc porazki

Tak wiec oprocz czytania "Podrecznika Mlodego Komsomolca" poczytaj cos wiecej

autor: Rebel2, data nadania: 2018-12-05 03:27:02, suma postów tego autora: 3910

Rebel2

Komsomolca, powiadasz? Odpowiedź godna altprawicowca i amatora nawet nie Fox News, ale Breitbart News.

Z kompromitującego dla ciebie faktu, iż w przeciwieństwie do ciebie, nawet przebrzmiała gwiazdka kina kategorii C doskonale zrozumiała i opisała co i dlaczego dzieje się we Francji wywieść wywód o tym, że jest ona dla kogoś 'niekwestionowanym autorytetem?! Bezcenne.

autor: lewicowiec, data nadania: 2018-12-05 09:13:33, suma postów tego autora: 500

postulaty Żóltych Kamizelek

likwidacja bezdomności,
wprowadzenie nowych progów podatkowych,
podniesienie płacy minimalnej,
obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat,
zakaz budowy centrów handlowych na obrzeżach miast i darmowe parkingi w mieście, co wsparłoby drobnych kupców,
regulacja czynszów,
zakaz sprzedaży dóbr publicznych (takich jak lotniska czy zapory wodne; to reakcja na zapowiedź prywatyzacji paryskiego lotniska Orly),
zakaz przenoszenia zakładów przemysłowych zagranicę…
wzrost nakładów na wymiar sprawiedliwości i siły porządkowe,
nacjonalizacja operatorów prądu i gazu,
mocne postulaty z obszaru polityki senioralnej, edukacji,
zwiększenie nakładów na psychiatrię,
reforma konstytucji wprowadzająca instytucję referendum ludowego,
przedłużenie kadencji prezydenta

Postulaty te popierają wszystkie siły anty-neoliberalne we Francji od radykalnej lewicy po skrajną prawicę

autor: polak17, data nadania: 2018-12-06 10:42:37, suma postów tego autora: 1296

zazdroszczę

To dziwne że polski lud ci wszyscy zepchnięci przez system prekariusze, proletariusze nie potrafią się tak zjednoczyć jak ludzie w zachodniej Europie podczas protestów społecznych, akcji związkowych, Polacy są strasznie zatomizowani, skrajny indywidualizm.

Jedynie na płaszczyźnie plemienno-narodowej i różnych szopkach klerykalnych i nacjonalistycznych Polacy pojawiają się w większej liczbie wykrzykując puste i nic nie znaczące hasła.

Protesty społeczne, klasowe w Polsce to zazwyczaj kilkusetosobowe demonstracje w najlepszym razie. Nawet kiedy protestuje jedna branża nie ma akcji solidarnościowych, wspólnych akcji, wszystko osobno.

autor: polak17, data nadania: 2018-12-05 16:30:33, suma postów tego autora: 1296

Niektórzy zatrzymali się w czasach PRL

a raczej negacji PRL, wciąż "walczą" z kumuną, zza oceanu, "walczą" z ZSRR,KGB. Wszystkie masowe wielkie demonstracje są związane z przemocą. Mówię tu o naprawdę wielkich zachodnioeuropejskich demonstracjach a nie to co w Polsce uważa za wielkie, czyli powyżej 1000.

Ruch żółtych kamizelek zaczął się jako ruch przeciw neoliberalnej aroganckiej polityce obecnie rządzących, jako protest prowincji przeciw tzw. elitom ze stolicy.
Francuzi już tacy są że potrafią się zmobilizować wokół problemów społecznych i solidarnie protestować przeciw niesprawiedliwości. Ludzie ci nie protestują przeciw podatkom, gdyż Francuzi rozumieją że podatki są potrzebne na realizację celów społecznych. Protestują przeciw temu konkretnemu podatkowi który uderza w rolników. Od tego się zaczęło.

autor: polak17, data nadania: 2018-12-06 10:36:17, suma postów tego autora: 1296

Tylko pozazdrościć solidarności społecznej

Tylko pozazdrościć że Francuzi potrafią jednoczyć się wokół realnych problemów społecznych

autor: czerwony93, data nadania: 2018-12-06 15:03:53, suma postów tego autora: 2702

schüler-protest

Jestem teraz czytający na tagesschau.de o protestach szkolnych tj. o protestach uczniów we Francji. We Francji dość często się to zdarza. Właściwie chyba przy wszystkich protestach społecznych. Dlaczego u nas nigdy takiego czegoś nie ma?

autor: motyl, data nadania: 2018-12-06 16:52:22, suma postów tego autora: 2165

@czerwony

Polacy to debile. Na forach można znaleźć ich komentarze na temat Francji mniej więcej tego rodzaju: "No, co Europo, mówiliście że u nas maszerują 11.11 faszyści, a spójrzcie lepiej na siebie! U nas na marszach jest spokojnie, a u was płoną ulice!". Cyt. z pamięci. Serio mam coś takie spotkane. To są jak mówię D-E-B-I-L-E.

autor: motyl, data nadania: 2018-12-06 20:13:30, suma postów tego autora: 2165

lewicowiec

DOBILES MNIE, JESTEM SKOMPROMITOWANY !!!


Przegralem sromotnie z sylikonowymi cyckami
Pozwolisz mi zakonczyc ta ponizajaca dla mnie dyskusje?

Thank you from the mountain

PS
kiedy byle w twoim wieku zapewne powiedzialbym:
" ide kupic sobie Polsilwera zeby sie pochlastac"

Teraz ide walnac sobie kielicha za zdro, tfu, za sylikonowe cycki Pameli

autor: Rebel2, data nadania: 2018-12-10 02:18:10, suma postów tego autora: 3910

polak17

"Wszystkie masowe wielkie demonstracje są związane z przemocą."
Tzn dewastowanie mienia , rozkradanie sklepow jest w jak najlepszym porzadku?
Mam wiec nadzieje ze lomot jaki niektorym sprawia Policja jest tez OK i traktowany jest jako drobny wypadek przy pracy

Widzialem dzisiaj video:
Policja obsiadla jakiegos w kamizelce, mlocili jak dojrzale zboze, a kiedy prestalifacet podniosl sie , zybko zdjol kamizelke i wmieszal sie w tlum

"Protestują przeciw temu konkretnemu podatkowi który uderza w rolników. Od tego się zaczęło."

O jakim "konktrtnym podatku mowisz , bo cala prasa, tak z lewa jak i z prawa lze ze to chodzilo o extra podatek od paliw a ten przeciez bije dokladnie we wszystkich?

autor: Rebel2, data nadania: 2018-12-10 02:30:22, suma postów tego autora: 3910

A gdzie polskie zółte kamizelki

Jest tyle spraw społecznych o które można walczyć w ramach walki w imię sprawiedliwości społecznej, równości społecznej. Liberalna opozycja potrafi tylko krzyczeć konstytucja, walczyć o stary układ w sądzie najwyższym i tym podobne sprawy które interesują wąskie zrodzone w latach 90 "elity", złote czasy dla liberalnych "elit", zły czas dla ludu. Rządzący konserwatyści serwują plemienny solidaryzm narodowy.

Gdzie walka o podatek progresywny, dochód podstawowy, postępową regulacje aborcyjną, powszechne zasiłki, przeciw umowom śmieciowym, przeciw dumpingowi socjalnemu spowodowanemu sprowadzaniem pracowników z Ukrainy, przeciw prywatyzowaniu mienia komunalnego..... czemu lewicowa opozycja nie stara się wykorzystać tych tematów i wielu innych. Czekają aż żółte kamizelki będą miały oblicze K'15, tak jak stało się z polskim "ruchem" oburzonych

autor: guevarysta, data nadania: 2018-12-11 12:43:46, suma postów tego autora: 771

@guevarysta

Gdzie? Tam gdzie zawsze. W tych swoich smętnych dziejach.

autor: motyl, data nadania: 2018-12-11 20:07:10, suma postów tego autora: 2165

"i kolejnych krajach"

Z tych kolejnych krajów jakieś znaczenie może mieć tylko Bruksela. A to dlatego, że to też Francja. Na Holendrów czy Niemców zaś nie ma co liczyć.

autor: motyl, data nadania: 2018-12-11 21:32:45, suma postów tego autora: 2165

Polacy żółte kamizelki mają w samochodzie.

..przecie dość sie naprotestowali w walce o kapitalistyczne bezrobocie żeby teraz na to bezrobocie IŚĆ.Zagraniczny właściciel zakładu zatrudni Ukraińców albo przeniesie się z fabryka do Korei a 500+ już dzisiaj warte -300.. . a od stycznia jeszcze mniej. O co się mamy bić ? MY so chłopy silne choć nie mamy już nic swojego oprócz "Boga Honoru(?) i Ojczyzny...

autor: bambosz0, data nadania: 2018-12-12 12:00:04, suma postów tego autora: 1835

Rebel2

Especially for you
https://jacobinmag.com/2018/12/yellow-vests-pamela-anderson-france-macron?fbclid=IwAR0I_FfhfASIRZ5FI-XxASQIXbRW6ro7TbWK_ezvqGrzOKTDFti60t_IyOc

autor: lewicowiec, data nadania: 2018-12-19 21:47:47, suma postów tego autora: 500

motyl

Francję może wspomóc jedynie tradycja protestowania w takich krajach jak Grecja, Włochy, Hiszpania, Portugalia, są to wzory podobne do francuskich, o których zresztą gadaliśmy pod innym artykułem

Problem tylko taki np, że ci Włosi o szczególnej zdolności protestowania popierają często Ruch Pięć Gwiazd, który teraz jest w koalicji rządowej, więc, zwłaszcza w kontekście sporu Italia-Bruksela na protesty raczej się nie zanosi, chyba że przeciw Brukseli

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2018-12-12 21:03:04, suma postów tego autora: 1703

Dodaj komentarz