Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Małgorzata Kąkiel: Rabarbar, Taplary, Polska

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Redliński

słyszałem, że to co najlepsze w jego twórczości, to przede wszystkim z okresu 1985-2000, więc gdy otwarte zostaną biblioteki, to zamierzam coś przeczytać, może od razu z dwie pozycje ...

A teraz mam przed sobą Witkacego i "Jedyne wyjście" - czyli rozważania biograficzne, filozoficzne, malarskie, narkotykowe i seksualne w jednej powieści

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2020-05-03 21:47:01, suma postów tego autora: 1703

Ameryka moja miłość

Redliński pociąga umiejętnością pokazania nagiego życia. Takiego, jakie czuje sam bohater i przekazuje czytającemu. Znakomite wychwycenie w eseju, tego co w Redlińskim fascynuje. Po latach najbardziej zaskakuje końcówką z amerykańskiego epizodu rozczarowań. dziwne, ale wielu byłych, i tych wieloletnich, jeszcze z czasów ucieczki przed komuną, i późniejszych emigrantów z zza oceanu wróciło rozczarowanych. Nie wszystko złoto świeci się dla Polaków, choć wielu właścicieli sklepów na Manhattanie mówi po polsku.

autor: qaduc, data nadania: 2020-11-20 14:44:15, suma postów tego autora: 296

Dodaj komentarz