Izrael: Kościoły przeciw chrześcijańskiemu syjonizmowi
[2006-09-03 10:14:55]
Zdaniem hierarchów chrześcijański syjonizm prowadzi do popierania imperializmu, kolonializmu i militaryzmu. Podkreślili, że zwolennicy tego nurtu teologicznego akceptują okupację terytoriów palestyńskich. Chrześcijański syjonizm jest bardzo rozpowszechniony w protestackich kościołach ewangelikalnych na całym świecie, głównie w USA. Jego zwolennicy utrzymują, że powrót Żydów do Izraela jest wypełnieniem proroctw biblijnych i warunkiem powtórnego przyjścia Jezusa Chrystusa. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Pew Forum on Religion & Public Life blisko 69 proc. białych i 60 proc. czarnych ewangelikalnych protestantów w USA uważa że to Bóg ofiarował Żydom państwo Izrael. Odpowiednio 59 i 56 proc. ankietowanych uważa, że powstanie Izraela jest wypełnieniem biblijnych proroctw. Kościoły i znani kaznodzieje tego nurtu, tacy jak Pat Robertson, otwarcie popierają działania Izraela na Bliskim Wschodzie i mają istotny wpływ na konserwatywne skrzydło Partii Republikańskiej. Pełny tekst deklaracji liderów chrześcijańskich znajduje się tutaj. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
1 kwietnia:
1750 - W Dederkałach Wlk. na Wołyniu urodził się Hugo Kołłątaj, oświeceniowy działacz polityczny, publicysta, pisarz, ksiądz; organizator Kuźnicy Kołłątajowskiej.
1875 - August Bebel wyszedł na wolność z więzienia krajowego w Zwickau.
1938 - Sąd Okręgowy w Krakowie skazał Bolesława Drobnera, działacza socjalistycznego, na 3 lata więzienia.
1940 - Urodziła się Wangari Maathai, kenijska działaczka ekologiczna, założycielka Partii Zielonych Kenii – Mazingira, laureatka Pokojowej Nagrody Nobla 2004.
2002 - W Holandii zalegalizowano eutanazję.
2007 - W skład rządu Nepalu weszli przedstawiciele partii komunistycznej.
2012 - Weszła w życie Europejska Inicjatywa Obywatelska.
2016 - Wystartował program państwowy Rodzina 500 plus.
2018 - Carlos Alvarado Quesada (PAC) wygrał wybory prezydenckie w Kostaryce.
?