GUE/NGL: Piłka jest dla kibiców
[2007-02-09 00:24:44]
![]() Decyzję tę skrytykował w imieniu konfederacyjnej frakcji Zjednoczonej Lewicy Europejskiej/Zielonej Lewicy Nordyckiej (GUE/NGL) włoski eurodeputowany Giusto Catania. Jego zdaniem odpowiedzią na przemoc na trybunach powinny być działania prewencyjne a nie represje. Jako przykład konkretnych rozwiązań podał wprowadzenie numerowanych miejsc na stadionach, a także imienne bilety na mecze. Dodał również, że należy podjąć działania, mające na celu wyeliminowanie ze stadionów osób nie zainteresowanych widowiskiem piłkarskim. Catania zaznaczył jednak, że nie jest możliwe proste przeszczepienie modelu, który sprawdził się w jednym kraju do innych krajów Europy. Za przykład podał model angielski, który owszem sprawdził się w tamtejszym społeczeństwie, ale nie oznacza to – jego zdaniem – że stanowi on uniwersalne lekarstwo na problem przemocy na stadionach. Włoski eurodeputowany sprzeciwił się również wizji, w której mecze miałaby być rozgrywane przy pustych trybunach. Jego zdaniem koncepcja stojąca za tym rozwiązaniem, jakoby mecz piłkarski stanowił tylko sportowe starcie 22 piłkarzy, jest błędna. Zwrócił on uwagę na fakt, że takimi samymi aktorami co piłkarze są w piłkarskim spektaklu kibice. Bez ich udziału – zdaniem Catanii – futbol traci sens. Deputowany GUE zasugerował również, że rozgrywanie meczy przy pustych trybunach, może być podyktowane naciskiem koncernów telewizyjnych, które przy takim obrocie spraw będą mogły sprzedać więcej dekoderów umożliwiających oglądanie meczów ligi włoskiej. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
26 września:
1919 - Ukraina: Anarchiści z Machnowskiej Armii Powstańczej, pod dowództwem Nestora Machno zadali decydującą klęskę białym wojskom Denikina.
1932 - Decyzją polskiego MSW rozwiązano Ukraińską Włościańsko-Robotniczą Socjalistyczną Jedność (tzw. Sel-Rob).
1937 - W Warszawie odbył się zorganizowany przez Centralny Wydział Młodzieży PPS ogólnopolski zlot młodzieży socjalistycznej; wzięło w nim udział 15 tysięcy młodych socjalistów.
1939 - Delegalizacja Francuskiej Partii Komunistycznej pod zarzutem działalności antypaństwowej.
1941 - Krótko po starcie z lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot z pierwszym składem Grupy Inicjatywnej PPR, która miała zostać przerzucona do Polski. W katastrofie zginął Jan Turlejski, a ranni zostali Jakub Aleksandrowicz, Czesław Skoniecki i Roman Śliwa.
1944 - W pierwszym powojennym rządzie Francji komuniści objęli resorty zdrowia i lotnictwa.
1946 - Urodziła się Andrea Dworkin, amerykańska feministka radykalna, socjolożka, pisarka, inicjatorka antypornograficznego nurtu feminizmu.
1959 - Zmarł postrzelony przez buddyjskiego mnicha lewicowy premier Cejlonu Solomon Bandaranaike.
1968 - RFN: Powstała Niemiecka Partia Komunistyczna.
1980 - W wyniku zamachu neonazistowskiej Wehrsportgruppe Hoffmann w Monachium 13 osób zostało zabitych, a ponad 200 odniosło rany.
2000 - "Bitwa o Pragę" - kilkanaście tysięcy osób demonstrowało przeciwko obradom Banku Światowego w Pradze czeskiej. Data ta uznawana jest za symboliczny początek ruchu alterglobalizacyjnego w Europie środkowej i wschodniej.
2001 - Uruchomiona została polska Wikipedia, wolna encyklopedia internetowa.
?