ISW protestuje przeciwko akcji policji w Słupsku

[2008-03-31 08:02:10]

Inicjatywa "Stop Wojnie" wydała oświadczenie, w którym stanowczo potępiła akcję słupskiej policji wobec protestujących przeciwko tzw. tarczy antyrakietowej. Organizacja uważa, że zatrzymanie było brutalne i miało związek z poglądami i działalnością protestujących.

Oficjalnym powodem zatrzymania było zbyt głośne zachowanie przebywających w mieszkaniu osób oraz późniejsze lżenie przez nich policjantów. Powody te brzmią co najmniej śmiesznie zważywszy na użyte siły i brutalność ze strony policji, jak również fakt, iż część zatrzymanych po prawie całym dniu od zajścia wciąż przebywa w areszcie. Ciekawe, czy słupska policja stosuje tak nadzwyczajne środki przy każdym wezwaniu do zbyt głośno zachowujących się w nocy z soboty na niedzielę imprezowiczów? (...) Symboliczne jest, że w momencie, gdy tak głośno mówi się o solidarności z Białorusią i działaniami tamtejszych sił porządkowych przeciw demonstrantom, tak niewiele miejsca poświęca się ewidentnemu nadużyciu przez nie władzy w Polsce - czytamy w oświadczeniu.

Inicjatywa "Stop Wojnie" zapowiedziała organizowanie w Słupsku i innych miastach kolejnych protestów przeciwko tarczy. Autorzy otwierdzenia podkreślają, że podobne akcje policji nie skłonią działaczy antywojennych do zaprzestania działań.

Bartłomiej Kacper Przybylski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Szukam wspólnika do programu zwalczania nienawiści w internecie
Polska
22 luty 2026
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


28 kwietnia:

1900 - Urodził się Maurice Thorez, francuski polityk komunistyczny, wieloletni lider Francuskiej Partii Komunistycznej (PCF) .

1946 - Reaktywowano związany z PPS Związek Niezależnej Młodzieży Socjalistycznej.

1960 - W Wageningen zmarł Anton Pannekoek, holenderski astrofizyk, światowej sławy astronom, teoretyk marksistowski.

2013 - Enrico Letta z Partii Demokratycznej (PD) został premierem Włoch.

2017 - Ilir Meta, lider Socjalistycznego Ruchu Integracji (LSI), został wybrany przez Zgromadzenie Albanii na urząd prezydenta kraju.

2019 - Zmarł Karol Modzelewski, historyk, lewicowy działacz polityczny.

2019 - Hiszpańska Socjalistyczna Partia Robotnicza (PSOE) zwyciężyła w przedterminowych wyborach parlamentarnych.


?
Lewica.pl na Facebooku