Ruda Śląska: II Ogólnopolski Zjazd Pracowników Ratownictwa Medycznego
[2009-03-28 13:51:17]|
Związkowcy zdecydowali o powołaniu Ogólnopolskiego Międzyzakładowego Komitetu Protestacyjnego, który ma zająć się przygotowaniem i koordynacją akcji protestacyjnych tej branży. 1 kwietnia nie odbędzie się zapowiadany protest ratowników medycznych, kolejną akcję protestacyjną zapowiedziano na drugą połowę maja. Uczestnicy spotkania chcą także namówić kluby parlamentarne do powołania sejmowej komisji śledczej, która miałaby wyjaśnić ich podejrzenia korupcji w resorcie zdrowia w sprawie prywatyzacji rynku usług medycznych. Pomysł ten przekazano już wiceprzewodniczącemu klubu Prawo i Sprawiedliwość Grzegorzowi Tobiszowskiemu. Mimo zaproszenia na zjeździe nie pojawiła się minister zdrowia Ewa Kopacz. Uczestnicy spotkania dali wyraz swojemu niezadowoleniu w liście do premiera Donalda Tuska w którym zwrócili się o to, aby nakazł on minister zdrowia wszczęcie ogólnopolskiej dyskusji z wszystkimi reprezentacjami zawodów świadczących usługi opieki zdrowotnej, zaś obecną politykę Ewy Kopacz określili jako prowadzącą do eskalacji konfliktów. Kolejny - III już - zjazd ratowników medycznych ma odbyć się 24 kwietnia. Zaproszony został na niego premier Donald Tusk. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Toksyny idei narodu wybranego
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Dekadencja
- Cisza krzyczy: Jak Instytut Narutowicza promuje Grzegorza Brauna, czyli czego nie kuma Przemysław Wi
- Pod prąd!: Stabilizator Czarzasty
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Szukam wspólnika do programu zwalczania nienawiści w internecie
- Polska
- 22 luty 2026
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
18 kwietnia:
1904 - Ukazało się pierwsze wydanie francuskiego lewicowego dziennika L'Humanité.
1905 - Pierwsze walki na barykadach prowadzone z policją i wojskiem przez łódzkich robotników.
1916 - Urodził się Witold Kula, historyk, w latach 1950–1986 profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Przedstawiciel polskiej szkoły historii społeczno-gospodarczej.
1937 - Podczas strajku chłopskiego w Racławicach doszło do starć z policją, w wyniku których zginęło trzech chłopów.
1945 - 1945 – Oddział Józefa Zadzierskiego ps. „Wołyniak” dokonał masakry 160 ukraińskich mieszkańców Piskorowic i okolicznych wsi.
1955 - W Princeton zmarł Albert Einstein, genialny fizyk, socjalista.
1970 - W Warszawie zmarł Michał Kalecki, wybitny ekonomista, profesor Zakładu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk i Szkoły Głównej Planowania i Statystyki, członek rzeczywisty PAN.
1973 - Ukazało się pierwsze wydanie francuskiego centrolewicowego dziennika Libération.
?






