Socjaldemokraca Polska odbudowuje młodzieżówkę

[2009-06-22 23:34:16]

20 czerwca decyzją Zarządu Krajowego Socjaldemokracji Polskiej została powołana nowa platforma programowa "Frakcja Młodych SDPL".

Organizacja ta ma w zamierzeniu twórców pełnić rolę nowej młodzieżówki SdPl. Pod listem intencyjnym tworzącym nową organizację podpisało się kilkanaście członkiń oraz członków nowej organizacji.

W liście otwartym, którym swoja działalność zainicjowała nowa młodzieżówka SdPl możemy przeczytać: ...szukamy tych, dla których bycie europejskim socjaldemokratą to nie to samo co bycie postkomunistą. Szukamy tych, którzy nie boją się walczyć z fanatyzmem PIS-u i bezideowością Platformy Obywatelskiej. Szukamy ludzi z fantazją, którzy nie boją się demonstrować pod katedrą, w której swój ingres ma biskup-alkoholik, czy uczcić homoseksualnego Króla Władysława Warneńczyka w katedrze na Wawelu. Szukamy tych, dla których ważna jest ekologia i zrównoważony rozwój, tych którzy chcą walczyć o prawa kobiet i innych dyskryminowanych grup. Chcemy walczyć o prawa wykluczonych.

Przypomnijmy, że podczas 1-majowego kongresu Stowarzyszenie Młoda Socjaldemokracja pełniące ówcześnie rolę młodzieżówki SdPl zdecydował o zerwaniu współpracy z Socjaldemokracją Polską.

Łukasz Kuźma


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


6 października:

1887 - W La Chaux-de-Fonds w Szwajcarii urodził się Le Corbusier (właściwie Charles-Édouard Jeanneret-Gris), wybitny architekt, czołowy przedstawiciel modernistycznego stylu międzynarodowego.

1913 - Mahatma Gandhi, stojący na czele południowoafrykańskich górników, został aresztowany.

1935 - Urodził się Ernesto Laclau, argentyński filozof, przedstawiciel postmarksizmu. Profesor i wykładowca teorii politycznej na Uniwersytecie w Essex. Wraz z Chantal Mouffe wspólautor książki "Hegemonia i strategia socjalistyczna" (1985).

1945 - Urodził się Luiz Inácio Lula da Silva, polityk brazylijski. Związkowiec i działacz Partii Pracujących. W latach 2003-2010 prezydent Brazylii.

1946 - Zmarł Per Albin Hansson, polityk szwedzki, przywódca Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej, premier kilku rządów w latach 1932-46.

1948 - Urodził się Gerry Adams, północnoirlandzki polityk, lider Sinn Fein.

1970 - W Warszawie zmarł związany z lewicą awangardowy poeta Julian Przyboś.

1973 - Wybuch arabsko-izraelskiej wojny Jom Kippur.

1998 - Hugo Chavez został wybrany na stanowisko prezydenta Wenezueli.

2009 - Jorgos Papandreu (PASOK) został premierem Grecji.

2019 - Partia Socjalistyczna (PS) wygrała wybory parlamentarne w Portugalii.


?
Lewica.pl na Facebooku