Apokalipsa ¦w. Lewiatana i rozwi±zanie na czas kryzysu
2012-01-04 10:11:55
Anio³owie zadm± w tr±by, a na ¶wiat ruszy czterech je¼d¼ców – socjalizm, prawa pracownicze, kodeks pracy i dni wolne od pracy. Ten ostatni burzyæ bêdzie gospodarkê. Przedsiêbiorcy ze swych firm na ¿ebry zmuszeni wyruszyæ bêd±. Supermarkety, hipermarkety, galerie handlowe i inne instytucje charytatywnie tworz±ce miejsca pracy zamkniête bêd± przez ca³± dobê. G³ód i rozpacz zapanuj± w kraju. Potwór morski Lewiatan straty ogromne og³osi dla bud¿etu oraz kryzys przepowie.

Takie apokaliptyczne wizje serwuj± nam przy okazji ka¿dego dnia wolnego przedstawiciele biznesu i ich „eksperci” ekonomiczni. Powinni¶my sobie zdawaæ sprawê: nie da siê mniej pracowaæ i wiêcej zarabiaæ - stwierdzi³ Jeremi Mordasewicz, ekspert Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" przy okazji zbli¿aj±cego siê ¶wiêta Trzech Króli. Okaza³ siê przy tym na tyle szczery, ¿e nie wykluczy³, i¿ da siê pracowaæ wiêcej i mniej zarabiaæ.

Na szczê¶cie z pomoc± pospieszy³ m³ody, zdolny, prawie pose³, prawie lewicowego SLD (kierownik Biura Medialnego wspomnianej kliki), „przez kobiety uwielbiany” (jak ¶piewaj± o nim w klipie wyborczym) – £ukasz Naczas.
Na czas stwierdzi³ on, ¿e: w dobie kryzysu powinno siê zawiesiæ czasowo ¶wiêta i dni wolne od pracy (takie jak ¶wiêto "trzech króli"). To da³oby powa¿ny oddech gospodarce.

Tymczasem Z najnowszego badania Europejskiej Fundacji na rzecz Poprawy Warunków ¯ycia i Pracy wynika, ¿e Niemcy i Duñczycy maj± ¶rednio 30 dni
p³atnego urlopu w roku. Do tego nasi zachodni s±siedzi maj± jeszcze 10 wolnych dni przypadaj±cych z powodu ró¿nych ¶wi±t.
Nie do¶æ tego – Polacy pracuj±, obok Rumunów, najd³u¿ej spo¶ród mieszkañców UE, w ci±gu roku.

Nie widaæ jako¶ masowego eksodusu gnêbionych przez socjal Niemców i Duñczyków do pracowitej Polski, w której ka¿dy dzieñ pracy jest na wagê z³ota. Nie trzeba zamykaæ granic w obliczu nap³ywu milionów pracowników którzy uwierzyli, ¿e „nie da siê mniej pracowaæ i wiêcej zarabiaæ”, po czym zamarzyli o pracy w polskich supermarketach i na polskich budowach. O zgrozo, nie widaæ nawet masowej ucieczki przedsiêbiorców ze starej „socjalistycznej” Unii Europejskiej!

Mo¿e wiêc po prostu panowie Mordasewicz i Naczas (oraz im podobni) marz± o dawnych czasach - chcieliby byæ na przyk³ad dziewiêtnastowiecznymi plantatorami z po³udnia USA, dbaj±cymi ¿eby pracuj±cy na plantacji niewolnicy nie marnowali czasu na dni wolne.

poprzedninastêpny komentarze