"Pryzmat" - warto mieć własne zdanie
2008-12-11 00:41:08


W zeszłym tygodniu wreszcie ruszył długo oczekiwany program publicystyczny Przemysława Szubartowicza - dziennikarza „Przeglądu” i „Trybuny”, którego blog można śledzić na łamach Lewica.pl. „Pryzmat” – bo taki tytuł nosi program – miał swoją premierę w zeszłym tygodniu.

Wszyscy, którzy przegapili pierwszy odcinek, mogą już jutro nadrobić zaległości. Program jest emitowany w każdy czwartek o 22.40 na antenie telewizyjnej Jedynki. Warto włączyć o tej godzinie telewizor i wyrobić sobie zdanie na temat telewizyjnego lewicowego rodzynka w telewizyjnym torcie.

W niektórych środowiskach prowadzenie programu na antenie kontrolowanej przez prawicę TVP może budzić negatywne emocje. Niesłusznie. Prawicowa hegemonia panuje we wszystkich większych stacjach telewizyjnych. Różnice polegają na rozłożeniu akcentów. Po 2005 roku lewica została w mediach elektronicznych po prostu wyzerowana. W takiej sytuacji trzeba przyjmować każdą pojawiającą się propozycję. Każdy program tworzony przez ludzi lewicy oznacza bowiem jakościowy skok w porównaniu z sytuacją obecną.

Nam pozostaje w tym momencie wesprzeć Przemka swoimi pilotami i zapewnić mu odpowiednią oglądalność. Trzeba mieć nadzieję, że „Pryzmat” nie będzie jedynym programem tworzonym przez lewicowe środowiska i już niebawem pojawią się następne. Niezależnie od personalnych animozji trzeba trzymać kciuki za każdą osobę o lewicowym światopoglądzie, która otrzyma możliwość debiutu na małym ekranie. Jesteśmy bowiem w takiej sytuacji, w której może być tylko lepiej.

Warto zajrzeć również na stronę programu i wziąć udział w dyskusji dotyczącej tematu jutrzejszego odcinka. Tym razem materia budząca spore emocje – relacje Państwo-Kościół.

poprzedninastępny komentarze