USA: Credit Suisse o wyborach w Peru
[2006-06-05 20:58:16]
![]() Według banku, rynki finansowe z ulgą przyjęły wygraną Garcíi i mają nadzieję na racjonalne posunięcia gabinetu Garcíi na polu ekonomicznym. Dodał, że pomimo iż gospodarka Peru dobrze się rozwija, to należy pilnować, aby deficyt budżetowy nie był wysoki. Jeżeli gospodarka zacznie zwalniać i wpływy do kasy się zmniejszą, to Garcia stanie przed dylematem: ciąć wydatki, czy zwiększać deficyt - czytamy w liście. Przypomina, że Garcia w kampanii wyborczej obiecał powołanie pluralistycznego gabinetu, który będzie skupiał fachowców z różnych opcji politycznych. Przegrana Ollanty Humali - kontrkandydata Garcíi - to według rzecznika banku zmniejszenie ryzyka populizmu ludowego, który stał się w ostatnich dniach niebezpieczny. Jego zdaniem należy obserwować, czy koalicja Zjednoczona Partia na rzecz Peru (która wystawiła Humalę i ma 37 proc. mandatów w kongresie) będzie dalej dążyła do integracji czy rozpadu. Bank Inwestycyjny "Credit Suisse" jest jednym z wierzycieli Peru, które ogłosiło w 1990 r., że nie może spłacić długu zagranicznego. "Credit Suisse" zakupiło wtedy większą część długu i zażegnało groźbę kryzysu. We wczorajszych wyborach prezydenckich w Peru frekwencja wyniosła 83,9 proc. Alan García zebrał 54,6 proc. głosów, natomiast Ollanta Humala 45,3 proc. głosów. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
14 czerwca:
1848 - Przy użyciu 40 policjantów i połowy batalionu wojska zamknięto lokal "Trybuny Ludów". Był to dziennik, głoszący idee Wiosny Ludów. Jego redaktorem naczelnym przez pewien czas był Adam Mickiewicz.
1872 - W Kanadzie zalegalizowano związki zawodowe.
1906 - Pogrom Żydów w Białymstoku. Wojsko i policja carska zamordowały ok. 100 osób.
1925 - Na V Zjeździe Związków Robotniczych Spółdzielni Spożywców wysunięto postulat rozwoju spółdzielczości mieszkaniowej dla robotników.
1928 - W Rosario w Argentynie urodził się południowoamerykański rewolucjonista Ernesto "Che" Guevara.
1936 - Zakończył się blisko dwumiesięczny strajk okupacyjny w fabryce "Metalurgia" w Częstochowie.
1943 - W Warszawie grupa bojowa Milicji Ludowej RPPS wykonała akcję spalenia wojskowych magazynów materiałów pędnych w Forcie Wawrzyszewskim.
1944 - Polscy i radzieccy partyzanci odnieśli zwycięstwo nad wojskiem niemieckim w bitwie na Porytowym Wzgórzu na Równinie Biłgorajskiej, największej bitwie partyzanckiej na ziemiach polskich.
1958 - W Świerku uruchomiono pierwszy polski reaktor atomowy "Ewa".
1982 - Liban: Kilkaset izraelskich dział i czołgów oraz okrętów wojennych i samolotów rozpoczęło niszczący ostrzał Bejrutu. Odcięto dostawy wody, prądu i żywności dla miasta.
2018 - Delcy Rodríguez z lewicowego ruchu MSV została wiceprezydentką Wenezueli.
?