Polska Partia Pracy o uczniowskim strajku
[2006-06-13 13:35:04]
![]() Powierzenie funkcji Ministra Edukacji osobie, która w codziennych działaniach politycznych posługuje się kłamstwem, manipulacją i agresją przeciwko rzeczywistym i wyimaginowanym przeciwnikom politycznym, wymaga zdecydowanych protestów - czytamy w piśmie przewodniczącego PPP Bogusława Ziętka do Inicjatywy Uczniowskiej. Polska Partia Pracy uważa także, że uczniowie mają prawo do wybranej przez siebie formy protestu. Ugrupowanie sprzeciwia się upolitycznieniu szkół, "indoktrynacji w ramach specjalnie wymyślonych przedmiotów" oraz powołaniu Narodowego Instytutu Wychowania. Przewodniczący Polskiej Partii Pracy wyraził także swoje oburzenie sprowadzaniem przez polityków prawicy protestów uczniowskich do działań młodzieżówek partyjnych. Za niedopuszczalne uznajemy wyrażane publicznie insynuacje, że autentyczne protesty uczniowskie sterowane są przez "przybudówki SLD" oraz "środowiska pedofilskie". W obecnej sytuacji Polska Partia Pracy uznaje za konieczne wyrażenie sprzeciwu, wobec polityki ministra edukacji względem polskiej oświaty i będzie wspierać organizowane przez środowiska uczniowskie akcje protestacyjne - czytamy w piśmie. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Toksyny idei narodu wybranego
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Dekadencja
- Cisza krzyczy: Jak Instytut Narutowicza promuje Grzegorza Brauna, czyli czego nie kuma Przemysław Wi
- Pod prąd!: Stabilizator Czarzasty
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Szukam wspólnika do programu zwalczania nienawiści w internecie
- Polska
- 22 luty 2026
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
1 maja:
1826 - Zmarł Wojciech Gutkowski, inżynier wojskowy, uczestnik insurekcji kościuszkowskiej i wojen napoleońskich (1807-1812), autor oświeceniowej utopii "Podróż do Kalopei", w której opisał nierzeczywiste, demokratyczne społeczeństwo.
1886 - Wybuch ogólnokrajowego strajku w USA; robotnicy domagali się m.in. ośmiogodzinnego dnia pracy.
1890 - Pierwsze obchody międzynarodowego święta robotniczego na świecie, zorganizowane także na ziemiach polskich.
1892 - W Łodzi rozpoczęły się masowe protesty socjalne, w których wzięło udział 70 tys. robotników (tzw. "bunt łódzki").
1900 - Urodził się Aleksander Wat (Chwat), jeden z twórców polskiego futuryzmu, redaktor "Miesięcznika Literackiego".
1936 - Jednolitofrontowe pochody 1-majowe w całej Polsce; Łodź - 80 tysięcy uczestników, Lwów - 50 tysięcy, Warszawa - 40 tysięcy; starcia z bojówkarzami endeckimi.
1946 - We Wschowie urodził się Stanisław Rogowski, prawnik, nauczyciel akademicki, poseł na Sejm, polityk Unii Pracy, rzecznik ubezpieczonych (1995–2007).
1958 - Zmarł Oscar Torp, polityk Norweskiej Partii Pracy. Sprawował funkcję premiera od 1951 do 1955.
?







