Lewica i Demokraci - Koalicyjny Komitet Wyborczy
[2006-09-15 13:50:28]
![]() 3 września Sojusz Lewicy Demokratycznej, Socjaldemokracja Polska, Unia Pracy i Partia Demokratyczna-demokraci.pl podpisały w warszawskim hotelu Gromada porozumienie programowe, które przyjęło nazwę "Porozumienie Lewicy i Demokratów" oraz hasło programowe "Wspólna Polska". Założono wspólny start w wyborach samorządowych. Każdy z partnerów ma wnieść finansowy wkład – od 8 mln do 0,5 mln złotych. Przedstawiona została także Deklaracja Programowa "Z ludźmi i dla ludzi". W dniu dzisiejszym liderzy najważniejszych partii porozumienia ogłosili powołanie Koalicyjnego Komitetu Wyborczego pod nazwą "SLD+SDPL+PD+UP – Lewica i Demokraci". Taka też nazwa będzie promowana i pojawi się na obwieszczeniach oraz listach wyborczych. Dzisiaj także umowa będzie dostarczona do Państwowej Komisji Wyborczej i wystartuje kampania wyborcza. W minioną środę, 13 września, dwustronne porozumienia wyborcze z SLD zawarły inne organizacje polityczne i społeczne, m. in. RACJA Polskiej Lewicy oraz Demokratyczna Partia Lewicy. Na tej podstawie ich kandydaci znajdą się na listach koalicji. RACJA zamierza wystawić po jednym kandydacie na wszystkich listach do sejmików wojewódzkich, zawsze na tej samej w kolejności pozycji. Natomiast w przyszłą środę porozumienia podpiszą kolejne organizacje, w tym Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
15 czerwca:
1381 - Zginął Wat Tyler, przywódca chłopskiej rewolty w Anglii.
1917 - Powstał Komitet Wykonawczy Sekcji PPS w Rosji.
1941 - W Sztokholmie zmarł Stanisław Thugutt, wicepremier w rządzie Grabskiego, działacz lewicy ruchu ludowego, współzałożyciel Ligi Obrony Praw Człowieka i Obywatela, wolnomyśliciel i antyklerykał.
1951 - Urodził się Álvaro Colom, gwatemalski polityk, członek centrolewicowej partii Narodowa Jedność Nadziei (UNE), 2008-12 prezydent Gwatemali.
1952 - Zmarła Zofia Kirkor-Kiedroniowa (z d. Grabska), działaczka społeczna, początkowo związana z PPS.
1987 - Chile: Operacja "Albania", znana też jako "masakra w Boże Ciało". Agenci CNI zamordowali 12 osób.
2006 - Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której wyraził zaniepokojenie wzrostem nietolerancji powodowanej rasizmem, ksenofobią, antysemityzmem i homofobią w kilku krajach Europy, w tym w Polsce.
2019 - Zuzana Čaputová jako pierwsza kobieta objęła urząd prezydenta Słowacji.
?