Ełk: Protestujący zawiesili głodówkę
[2008-07-27 10:43:34]|
Wójt gminy Ełk Antoni Polkowski, który w czasie głodówki sam trafił do szpitala, cieszył się z poparcia udzielonego protestującym między innymi przez wojewodę warmińsko-mazurskiego. Wójt uważa, że protest należało zawiesić, aby rząd mógł rozpatrzyć wniosek miasta Ełk, przeciw któremu protestowali mieszkańcy gminy, w spokojnej atmosferze. Przypomnijmy, że głodówkę rozpoczęło 14 osób, a w kolejnych dniach dołączały kolejne i liczba protestujących wyniosła 20. Mieszkańcy gminy Ełk sprzeciwiali się rozszerzeniu granic miasta Ełk, motywując ten sprzeciw obawą o swoją sytuację ekonomiczną, zwłaszcza w przypadku osób prowadzących działalność rolniczą, które - wskutek objęcia terenów gminy wiejskiej granicami miasta - straciłyby dotacje z Unii Europejskiej. Z kolei miasto Ełk chciało dzięki powiększeniu granic uzyskać nowe tereny pod inwestycje. Rząd będzie zajmował się wnioskiem miasta Ełk o rozszerzenie granic na najbliższym posiedzeniu, to jest 29 lipca. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Toksyny idei narodu wybranego
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Dekadencja
- Cisza krzyczy: Jak Instytut Narutowicza promuje Grzegorza Brauna, czyli czego nie kuma Przemysław Wi
- Pod prąd!: Stabilizator Czarzasty
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Szukam wspólnika do programu zwalczania nienawiści w internecie
- Polska
- 22 luty 2026
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
28 kwietnia:
1900 - Urodził się Maurice Thorez, francuski polityk komunistyczny, wieloletni lider Francuskiej Partii Komunistycznej (PCF) .
1946 - Reaktywowano związany z PPS Związek Niezależnej Młodzieży Socjalistycznej.
1960 - W Wageningen zmarł Anton Pannekoek, holenderski astrofizyk, światowej sławy astronom, teoretyk marksistowski.
2013 - Enrico Letta z Partii Demokratycznej (PD) został premierem Włoch.
2017 - Ilir Meta, lider Socjalistycznego Ruchu Integracji (LSI), został wybrany przez Zgromadzenie Albanii na urząd prezydenta kraju.
2019 - Zmarł Karol Modzelewski, historyk, lewicowy działacz polityczny.
2019 - Hiszpańska Socjalistyczna Partia Robotnicza (PSOE) zwyciężyła w przedterminowych wyborach parlamentarnych.
?






