Związki zawodowe wciąż protestują ws. emerytur pomostowych

[2008-12-06 21:59:05]

Jak informuje strona internetowa Wirtualny Nowy Przemysł związki zawodowe zapowiadają kolejne akcje protestacyjne przeciwko nowej ustawie o emeryturach pomostowych.

Propozycja przyznania prawa do wcześniejszej emerytury nauczycielom to dobre rozwiązanie, ale nadal będziemy apelować do prezydenta o zawetowanie ustawy o emeryturach pomostowych - stwierdził wiceprzewodniczący NSZZ "Solidarność" Jacek Rybicki, odnosząc się do porozumienia jakie w sprawie uprawnień tej grupy zawodowej zawarły kluby PO, PSL i Lewica ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego.

Musimy zapoznać się z projektem i ustalić dalsze kroki, ale na razie nadal opowiadamy się za wetem - powiedział z kolei Piotr Strębski z Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

9 grudnia akcje strajkowe planują kolejarze. Około tysiąc osób ma protestować na Dworcu Centralnym w Warszawie. Związkowcy planują także wstrzymanie ruchu pociągów.

Prezydent Lech Kaczyński ma czas do 15 grudnia na podpisanie lub zawetowanie ustawy.

Szymon Martys


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Szukam wspólnika do programu zwalczania nienawiści w internecie
Polska
22 luty 2026
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


28 kwietnia:

1900 - Urodził się Maurice Thorez, francuski polityk komunistyczny, wieloletni lider Francuskiej Partii Komunistycznej (PCF) .

1946 - Reaktywowano związany z PPS Związek Niezależnej Młodzieży Socjalistycznej.

1960 - W Wageningen zmarł Anton Pannekoek, holenderski astrofizyk, światowej sławy astronom, teoretyk marksistowski.

2013 - Enrico Letta z Partii Demokratycznej (PD) został premierem Włoch.

2017 - Ilir Meta, lider Socjalistycznego Ruchu Integracji (LSI), został wybrany przez Zgromadzenie Albanii na urząd prezydenta kraju.

2019 - Zmarł Karol Modzelewski, historyk, lewicowy działacz polityczny.

2019 - Hiszpańska Socjalistyczna Partia Robotnicza (PSOE) zwyciężyła w przedterminowych wyborach parlamentarnych.


?
Lewica.pl na Facebooku