Zielona Góra: Piotr Krzyżaniak zwolniony z pracy
[2008-12-12 23:54:37]|
W piśmie tym IP zwróciła się z prośbą o udostępnienie tablicy ogłoszeń i sali na zebranie związku zawodowego. Poinformowano także kierownictwo firmy, że Piotr Krzyżaniak jest osobą chronioną prawnie. Pomysł założenia związku wyszedł od samych pracowników Almy. Dyrekcja łamiąc ustawę o związkach zawodowych, zdecydowała się go jednak zwolnić. Krzyżaniak rozpoczął pracę w Almie 3 września, na okres próbny. W 28 listopada nawiązano z nim umowę na czas określony. Delikatesy Alma rozpoczęły swoją działalność w Krakowie w 1995 roku, a pakiet większościowy akcji należy do biznesmena Jerzego Mazgaja. Dziś Alma posiada sieć sklepów m.in. w Krakowie, Warszawie, Nowym Targu, Tarnowie, Wrocławiu, Poznaniu. Pełen wykaz punktów można znaleźć na stronie: www.almamarket.pl/lokalizacje. Siedziba firmy: Alma Market S.A., 30-964 Kraków, ul. Pilotów 6 Piotr Krzyżaniak to już ósmy działacz IP zwolniony w ostatnich trzech tygodniach. Wcześniej zwolniono m.in. Jacka Rosołowskiego. Inicjatywa Pracownicza wezwała wszystkich swoich członków i sympatyków oraz zaprzyjaźnione związki zawodowe do podjęcia akcji skierowanych przeciwko hiper- i supermarketom w dniu 20 grudnia. Organizowane będą akcje m.in. w Krakowie. Częstochowie, Zielonej Górze, Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, a także prawdopodobnie w Lublinie i Toruniu. Wezwali także do specjalnych i uporczywych akcji protestacyjnych przeciwko Almie. W związku z falą zwolnień Inicjatywa Pracownicza znalazła się w trudnej sytuacji materialnej. Zwróciła się do wszystkich z prośbą o wparcie finansowe. Pieniądze można wpłacać na adres: OZZ Inicjatywa Pracownicza Górecka 154, 61-424 Poznań 57 9043 1070 2070 0042 8758 0001 "Darowizna na obronę praw pracowniczych" Jednocześnie Inicjatywa Pracownicza zapewnia, iż, pomimo prześladowań nie zaprzestanie walki w obronie praw pracowniczych i związkowych, przeciwko wyzyskowi i niesprawiedliwości. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Toksyny idei narodu wybranego
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Dekadencja
- Cisza krzyczy: Jak Instytut Narutowicza promuje Grzegorza Brauna, czyli czego nie kuma Przemysław Wi
- Pod prąd!: Stabilizator Czarzasty
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Szukam wspólnika do programu zwalczania nienawiści w internecie
- Polska
- 22 luty 2026
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
28 kwietnia:
1900 - Urodził się Maurice Thorez, francuski polityk komunistyczny, wieloletni lider Francuskiej Partii Komunistycznej (PCF) .
1946 - Reaktywowano związany z PPS Związek Niezależnej Młodzieży Socjalistycznej.
1960 - W Wageningen zmarł Anton Pannekoek, holenderski astrofizyk, światowej sławy astronom, teoretyk marksistowski.
2013 - Enrico Letta z Partii Demokratycznej (PD) został premierem Włoch.
2017 - Ilir Meta, lider Socjalistycznego Ruchu Integracji (LSI), został wybrany przez Zgromadzenie Albanii na urząd prezydenta kraju.
2019 - Zmarł Karol Modzelewski, historyk, lewicowy działacz polityczny.
2019 - Hiszpańska Socjalistyczna Partia Robotnicza (PSOE) zwyciężyła w przedterminowych wyborach parlamentarnych.
?






