Strefa Gazy: Kolejne ofiary izraelskich nalotów (akt.)

[2014-07-09 23:04:30]

Izraelskie lotnictwo zbombardowało 130 celów w Strefie Gazy. Według źródeł palestyńskich wśród zabitych w tych atakach są wysokiej rangi działacze Hamasu, w tym komendant jego sił morskich Raszid Jasin.

Z kolei Palestyńczycy ostrzeliwują rakietami Tel Awiw, Jerozolimę i mniejsze żydowskie osiedla. Media relacjonują, że w Tel Awiwie i w środkowej części kraju słychać było syreny. Co najmniej pięć rakiet zostało przechwyconych przez izraelską tarczę antyrakietową i zestrzelonych.

Hamas rozpoczął ataki rakietowe na terytorium Izraela 7 lipca. W odpowiedzi lotnictwo Izraela przeprowadziło ataki na tzw. "terrorystyczne cele" w Strefie Gazy. Najnowszy bilans nalotów to około 100 ofiar śmiertelnych i ponad 500 osób rannych. Wśród zabitych są kobiety i dzieci.

Do gwałtownego zaostrzenia konfliktu izraelsko-palestyńskiego doszło po brutalnym zamordowaniu prze żydowskich ekstremistów młodego Palestyńczyka, które z kolei było zemstą za zamordowanie trzech nastoletnich Żydów, o co władze Izraela oskarżają Hamas

wch


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Szukam wspólnika do programu zwalczania nienawiści w internecie
Polska
22 luty 2026
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


18 kwietnia:

1904 - Ukazało się pierwsze wydanie francuskiego lewicowego dziennika L'Humanité.

1905 - Pierwsze walki na barykadach prowadzone z policją i wojskiem przez łódzkich robotników.

1916 - Urodził się Witold Kula, historyk, w latach 1950–1986 profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Przedstawiciel polskiej szkoły historii społeczno-gospodarczej.

1937 - Podczas strajku chłopskiego w Racławicach doszło do starć z policją, w wyniku których zginęło trzech chłopów.

1945 - 1945 – Oddział Józefa Zadzierskiego ps. „Wołyniak” dokonał masakry 160 ukraińskich mieszkańców Piskorowic i okolicznych wsi.

1955 - W Princeton zmarł Albert Einstein, genialny fizyk, socjalista.

1970 - W Warszawie zmarł Michał Kalecki, wybitny ekonomista, profesor Zakładu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk i Szkoły Głównej Planowania i Statystyki, członek rzeczywisty PAN.

1973 - Ukazało się pierwsze wydanie francuskiego centrolewicowego dziennika Libération.


?
Lewica.pl na Facebooku