Gniewczyna: Fabryka Wagonów zwolni 300 osób
[2005-10-17 00:06:28]|
Prezes Fabryki Krzysztof Borkowski konieczność zwolnień tłumaczy malejącą ilością zamówień oraz słabą kondycją finansową zakładu. Część odpowiedzialności przerzuca na PKP-Cargo, które obiecywały zlecić Fabryce naprawę setki wagonów. Tymczasem PKP-Cargo samo boryka się z problemem malejącej liczby zleceń, bowiem przestało być monopolistą na rynku kolejowych przewozów towarowych. Związkowcy z gniewczyńskich zakładów deklarują, że będą negocjować z zarządem firmy o zmniejszenie liczby redukowanych miejsc pracy. Mają jednak pretensje, że kierownictwo nie poinformowało związków w porę o planowanych zwolnieniach. Gniewczyńskiej Fabryce Wagonów z pomocą chce przyjść starosta powiatu przeworskiego Zbigniew Mierzwa. Starostwo miałoby przejąć długi zakładu z tytułu niezapłaconych podatków. Mierzwa chce także spotkać się w najbliższym czasie z kierownictwem i pracownikami, w celu opracowania strategii ratowania fabryki. Fabryka Wagonów w Gniewczynie była do niedawna największym pracodawcą w powiecie przeworskim, zatrudniając ponad 1000 osób. Obecnie firma znajduje się w trudnej sytuacji finansowej. Właścicielem Fabryki Wagonów są słowackie spółki Feniks i Surfina, które zarządzały także Wagonem S.A. w Ostrowie Wielkopolskim, doprowadzając ten zakład do bankructwa i upadłości. Także w przypadku Gniewczyny działalnością słowackiego właściciela interesuje się Prokuratura. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Toksyny idei narodu wybranego
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Dekadencja
- Cisza krzyczy: Jak Instytut Narutowicza promuje Grzegorza Brauna, czyli czego nie kuma Przemysław Wi
- Pod prąd!: Stabilizator Czarzasty
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Szukam wspólnika do programu zwalczania nienawiści w internecie
- Polska
- 22 luty 2026
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
28 kwietnia:
1900 - Urodził się Maurice Thorez, francuski polityk komunistyczny, wieloletni lider Francuskiej Partii Komunistycznej (PCF) .
1946 - Reaktywowano związany z PPS Związek Niezależnej Młodzieży Socjalistycznej.
1960 - W Wageningen zmarł Anton Pannekoek, holenderski astrofizyk, światowej sławy astronom, teoretyk marksistowski.
2013 - Enrico Letta z Partii Demokratycznej (PD) został premierem Włoch.
2017 - Ilir Meta, lider Socjalistycznego Ruchu Integracji (LSI), został wybrany przez Zgromadzenie Albanii na urząd prezydenta kraju.
2019 - Zmarł Karol Modzelewski, historyk, lewicowy działacz polityczny.
2019 - Hiszpańska Socjalistyczna Partia Robotnicza (PSOE) zwyciężyła w przedterminowych wyborach parlamentarnych.
?






