Lech Kaczyński zakpił z francuskich mediów

[2006-02-25 12:49:52]

Prezydent Polski Lech Kaczyński w trakcie swojej wizyty w Paryżu zakpił z dziennikarzy francuskiej stacji telewizyjnej L.C.I., odpowiednika CNN, przerywając udzielanie wywiadu, bo nie spodobały się mu pytania. Tak relacjonują wydarzenie francuskie media.

Wizyta w Paryżu, przedstawiana w Polsce jako ważna i udana, przez dziennikarzy we Francji albo została niezauważona, albo raczej skrytykowana. Nie potrafi się zachować, nie zna obowiązujących konwenansów, nie dotrzymuje obietnic, krytykuje, ale sam jest wrażliwy na krytykę - taki wizerunek polskiego prezydenta nakreśliła jedna z największych francuskich stacji – telewizja L.C.I.

Kaczyński miał udzielić piętnastominutowego wywiadu, jednak przerwał go po trzech minutach, gdyż – jak twierdzą dziennikarze – nie spodobały mu się zadawane pytania. Wiedzieliśmy już, że nie lubi dziennikarzy i mediów, a teraz dowiedzieliśmy się, że pogardza składanymi przez siebie obietnicami - powiedzieli dziennikarze, dodając, że zapowiada to w przyszłości niezłą zabawę w łonie Unii Europejskiej.

Telewizja skrytykowała też polskiego prezydenta za złamanie ogólnie obowiązujących reguł dyplomatycznych, gdyż Kaczyński pozwolił sobie na krytykę prezydenta Francji Jacques’a Chiraca na dziedzińcu Pałacu Elizejskiego.

Daniel Ptaszek


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


16 czerwca:

1842 - Na Kubie urodził się Paul Lafargue, filozof marksistowski, działacz i teoretyk francuskiego oraz międzynarodowego ruchu robotniczego.

1879 - Z inicjatywy O. Kapeli, J. Jasińskiego i K. Fina powstała pierwsza w Poznaniu socjalistyczna organizacja związkowa.

1944 - Wykonano wyrok śmierci na najmłodszym w historii USA skazańcu, 14-letnim George'u Stinneyu, pochodzącym z ubogiej, czarnej rodziny. W 2014 sąd uznał, że został skazany niesłusznie i nie zapewniono mu podstawowych praw.

1963 - Z kosmodromu w Bajkonurze wystrzelono statek Wostok 6 z pierwszą kosmonautką Walentiną Tierieszkową na pokładzie.

2007 - Zmarł Józef Kaleta, ekonomista, polityk, poseł na Sejm I, II i III kadencji.

2007 - Powstała niemiecka partia lewicowa Die Linke.

2008 - W Kalifornii weszło w życie prawo legalizujące małżeństwa jednopłciowe.

2016 - W Birstall została zamordowana posłanka do brytyjskiej Izby Gmin z ramienia Partii Pracy Jo Cox.


?
Lewica.pl na Facebooku