PPP zarejestrowała listy w całym kraju; LiD też (akt. 23:50)
[2007-09-26 13:36:55]
Późnym popołudniem warunki do zarejestrowania list w całym kraju spełnił także Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica i Demokraci SLD+SdPl+PD+UP (numer listy nie jest jeszcze znany). Po godzinie 18:00 to samo uczynił KW Prawa i Sprawiedliwości (lista nr 6). Wieczorem warunki do zarejestrowania list w całym kraju spełniły dwa kolejne komitety: KW Samoobrony RP (lista nr 15) i KW Platformy Obywatelskiej RP (lista nr 8). Do rejestracji list wyborczych w wyborach do Sejmu potrzebne jest zebranie pięciu tysięcy podpisów poparcia pod każdą listą. Państwowa Komisja Wyborcza udziela jednak zezwolenia na zarejestrowanie list wyborczych w pozostałych okręgach bez przedstawiania podpisów, jeśli komitet wyborczy samodzielnie prawidłowo zarejestrował listy w co najmniej 21, czyli połowie okręgów wyborczych. Komitet Wyborczy "Mniejszość Niemiecka" zarejestrował listę wyborczą w jednym - opolskim - okręgu. Pozostałe komitety wyborcze nie zarejestrowały na razie - według danych ze stron internetowych PKW - żadnych okręgowych list wyborczych albo zarejestrowały listy w pojedynczych okręgach (KW Partii Kobiet: Łódź, Lublin, Białystok; KW Samoobrony Patriotycznej: Chełm). Termin zgłaszania list okręgowych upływa dziś o północy. Z kampanii wyborczej oficjalnie wycofał się KW Krajowej Partii Emerytów i Rencistów. Przewodniczący ugrupowania - Tomasz Mamiński wystosował oświadczenie, w którym czytamy: Warunki kampanii podyktowane przez rządzących w sytuacji zdecydowanie uprzywilejowanej stawiają dotychczasowe partie parlamentarne. W limitowej demokracji seniorzy społeczeństwa nie zamierzają brać udziału. KPEiR zamierza prowadzić działalność na reprezentacji interesów emerytów i rencistów poza Parlamentem. Krajowej Partii Emerytów i Rencistów udało się zarejestrować listę tylko w jednym - gdyńskim - okręgu. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Zandberg w Opolu!
- Opole, ul. Kopernika 13
- 13 maja 2025 (wtorek), godz. 13.00
- Zandberg we Wrocławiu!
- Wrocław, Rynek
- 13 maja 2025 (wtorek), godz. 20.00
- Zandberg w Częstochowie!
- Częstochowa, Plac Biegańskiego
- 14 maja (środa), godz. 12:00
- Zandberg w Krakowie!
- Kraków, Mały Rynek
- 14 maja (środa), godz. 20:00
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
13 maja:
1888 - Zniesiono niewolnictwo w Brazylii.
1902 - Ignacy Daszyński został z ramienia PPSD wybrany do Rady Miejskiej Krakowa. Był pierwszym przedstawicielem socjalistów w samorządzie miejskim na ziemiach polskich.
1902 - W Warszawie powstał Związek Młodzieży Socjalistycznej, działający na terenie szkół średnich i wyższych.
1938 - W Turynie urodził się Giuliano Amato, polityk Włoskiej Partii Socjalistycznej.
1985 - W Filadelfii policja przeprowadziła akcję aresztowania członków afroamerykańskiego ruchu MOVE. W wyniku pożaru powstałego po zbombardowaniu siedziby organizacji zniszczeniu uległo 65 okolicznych budynków i zginęło 11 osób, w tym 5 dzieci.
1990 - Powstała Socjaldemokratyczna Partia Mołdawii (PSD).
2000 - Załoga amerykańskiego samolotu wojskowego zrzuciła omyłkowo 6 bomb na wioskę w Korei Płd.
2004 - W Wiedniu zmarł Michael Guttenbrunner, austriacki pisarz i poeta; więziony przez nazistów za przynależnośc do Socjaldemokratycznej Partii Austrii.
?