Lewicowa Alternatywa wzywa do debaty ws. tarczy
[2008-11-09 16:07:14]
![]() Działacze Lewicowej Alternatywy stwierdzają, że organizowane do tej pory antytarczowe akcje spełniały ważne zadanie, ale nie zawsze były organizacyjnie udane i dobrze uzasadnione merytorycznie. Zdaniem LA, dalsze działania lewicy w sprawie tarczy powinny zmierzać dwutorowo - z jednej strony koncentrować się na możliwości doprowadzenia do referendum w sprawie budowy amerykańskich instalacji wojskowych, a z drugiej strony na mobilizacji społeczeństwa. Realizacji tego drugiego zadania mogłyby służyć także cyklicznie organizowane symboliczne manifestacje w postaci na przykład gaszenia świateł o oznaczonej godzinie. Lewicowa Alternatywa odniosła się także do sytuacji włączania się niektórych ugrupowań głównonurtowych do akcji sprzeciwu wobec budowy tarczy antyrakietowej. Zdaniem działaczy LA, należy ten fakt przyjąć z zadowoleniem, ale i ostrożnością. Współpraca z takimi środowiskami jest możliwa tylko w przypadku autentycznej zmiany ich linii programowej, co wyrażać się może także w odsunięciu osób, które bezrefleksyjnie popierały agresywną politykę USA. Pełny tekst oświadczenia na stronie Lewicowej Alternatywy |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
19 kwietnia:
1539 - Na Małym Rynku w Krakowie została spalona na stosie pod zarzutem apostazji 79-letnia Katarzyna Weiglowa.
1882 - W Downe zmarł Karol Darwin, angielski biolog, twórca teorii ewolucji.
1937 - W Meksyku katoliccy powstańcy Cristero napadli, a następnie oblali benzyną i podpalili pociąg mający przewozić pieniądze, w wyniku czego zginęło 51 osób.
1943 - Wybuchło powstanie w getcie warszawskim.
1960 - Powstała najważniejsza namibijska organizacja narodowowyzwoleńcza, lewicowa SWAPO.
1961 - Klęską zakończyła się inwazja uzbrojonych i wspieranych przez CIA sił emigrantów kubańskich w Zatoce Świń.
1975 - Z radzieckiego kosmodromu Kapustin Jar został wystrzelony pierwszy indyjski sztuczny satelita Ariabhata.
1993 - W Soweto odbył się pogrzeb zamordowanego lidera Komunistycznej Partii RPA Chrisa Haniego.
1995 - W Oklahoma City w USA miał miejsce zamach bombowy zorganizowany przez prawicowych ekstremistów. Zginęło 168 osób, ponad 680 zostało rannych.
2011 - Fidel Castro zrezygnował z funkcji pierwszego sekretarza Komunistycznej Partii Kuby na rzecz swego brata prezydenta Raúla Castro.
2013 - Nicolás Maduro został zaprzysiężony na urząd prezydenta Wenezueli.
?