USA: Rada Bezpieczeństwa ONZ wezwała do zaprzestania przemocy w Egipcie

[2013-08-16 12:50:26]

W siedzibie ONZ Nowym Jorku w nocy z 15 na 16 sierpnia naszego czasu odbyło się zwołane w trybie pilnym z inicjatywy Francji, Wielkiej Brytanii i Australii posiedzenie Rady Bezpieczeństwa. Trwało ponad godzinę. O jego przebiegu poinformowała dziennikarzy przedstawicielka Argentyny, która przewodzi w sierpniu Radzie – María Perceval. Podczas spotkania zastępca sekretarza generalnego ONZ Jan Eliasson poinformował szczegółowo o sytuacji w Egipcie.

"Strony konfliktu muszą działać z maksymalną wstrzemięźliwością. Członkowie Rady wspólnie wzywają do zaprzestania przemocy i do działania na rzecz pojednania narodowego” – powiedziała Perceval.

Jak zauważył dziennikarz IAR, tak bardzo ogólny charakter oświadczenia przewodniczącej Rady Bezpieczeństwa może świadczyć o braku zgody jej członków co do konkretnych działań w związku z sytuacją w Egipcie. Rada zbierze się ponownie dziś, 16 sierpnia.

jkl

Fot. Wikimedia Commons


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Szukam wspólnika do programu zwalczania nienawiści w internecie
Polska
22 luty 2026
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


12 maja:

1834 - W Bernie w Szwajcarii powstała tajna organizacja postępowa "Młoda Polska"; jej założycielem był Joachim Lelewel.

1916 - W Dublinie został rozstrzelany James Connolly, czołowy działacz i teoretyk irlandzkiego ruchu socjalistycznego, przywódca powstania wielkanocnego.

1943 - Po upadku powstania w getcie warszawskim Szmul Zygielbojm, członek Rady Narodowej z ramienia żydowskiej socjalistycznej partii Bund, popełnił samobójstwo przez samospalenie w proteście przeciw bezczynności aliantów wobec ludobójstwa Żydów.

1949 - Urodziła się Elena Salgado, polityk hiszpańska, działaczka PSOE, w latach 2009-2011 pełniła funkcję wicepremiera oraz ministra finansów w rządzie José Zapatero.

1997 - W wyniku obrażeń odniesionych w wypadku samochodowym zmarł prof. Wacław Dec, ceniony ginekolog i położnik. Decyzją łódzkiego abp. Wł. Ziółka odmówiono odprawienia mszy i pochówku z udziałem księdza.

2008 - W Warszawie zmarła Irena Sendlerowa, działaczka społeczna związana z PPS, Sprawiedliwa wśród Narodów Świata.


?
Lewica.pl na Facebooku