Francja: Demonstranci przegonili rasistowskich prowokatorów - wideo

[2015-11-16 17:53:28]

Francuzi pokazali, że oddawanie hołdu ofiarom zamachów terrorystycznych w Paryżu nie może mieć nic wspólnego z rasistowskim szczuciem przeciwko muzułmanom. We francuskim mieście Lille zebrał się kilkutysięczny tłum mieszkańców, by oddać cześć ofiarom zamachów terrorystycznych w Paryżu i Bejrucie. Okazję wykorzystali wyposażeni w race bojówkarze skrajnej prawicy, którzy przyszli ze swoim transparentem na demonstrację i zaczęli wznosić swoje szowinistyczne hasła.

Uczestnicy demonstracji, w której uczestniczyli ludzie różnych kolorów skóry i wyznań, natychmiast fizycznie przegonili prawicowców, odebrali im transparent i zmusili do ucieczki pod ochroną policji.

Większość Francuzów nie ulega nastrojom jakie próbują rozprzestrzeniać rasiści i prawica i rozumieją, że imigranci, w tym muzułmanie w ogromnej większości nie mają nic wspólnego z ekstremizmem w stylu IS a uchodźcy są często ofiarami tych fanatyków a nie ich sympatykami.

Film z tego budującego wydarzenia można zobaczyć między innymi tutaj:


Lille : irruption d'un groupe d'identitaires au... by lavoixdunord

Bartłomiej Zindulski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


7 października:

1890 - Powstała Partia Robotnicza Galicji, od 2 II 1892 Socjalno-Demokratyczna Partia w Galicji, od 8 X 1897 Polska Partia Socjalno-Demokratyczna Galicji i Śląska Cieszyńskiego.

1897 - W Wilnie została założona żydowska socjalistyczna partia Bund.

1912 - W Warszawie otwarto Dom Sierot założony przez Janusza Korczaka.

1928 - Powstała Socjalistyczna Partia Peru.

1931 - Urodził się Desmond Tutu, anglikański biskup południowoafrykański, działacz na rzecz praw człowieka, przeciwnik apartheidu, zwolennik małżeństw homoseksualnych.

1944 - W obozie Auschwitz-Birkenau doszło do największego w historii obozu buntu.

1949 - Proklamowanie NRD.

1949 - Zmarł José Clemente Orozco, meksykański malarz, autor murali i litograf.

2003 - Socjalista Anerood Jugnauth został prezydentem Mauritiusa.

2012 - Hugo Chavez wygrał po raz trzeci wybory prezydenckie w Wenezueli.


?
Lewica.pl na Facebooku