Niemcy: Strajku na razie nie będzie

[2007-08-10 23:38:24]

Zapowiadany strajk maszynistów nie odbędzie się do końca sierpnia. Związek zawodowy GDL i dyrekcja Deutsche Bahn zawarły w tej sprawie ugodę przed Sądem Pracy w Norymberdze.

Sąd rozpatrywał odwołanie złożone przez związek od decyzji zakazującej strajku do 30 września. Po czterogodzinnej rozprawie z udziałem przedstawicieli obu stron sędziowie zaproponowali warunki ugody. Na jej podstawie zakaz strajku został uchylony w zamian za obietnicę związkowców, że powstrzymają się od protestu do czasu zakończenia negocjacji z dyrekcją Deutsche Bahn. Kierownictwo GDL zobowiązało się, że do 27 sierpnia nie zorganizuje strajku.

Związkowcy z GDL domagają się podwyżki wynagrodzeń o 31 proc. i nowego układu zbiorowego. Na żaden z tych warunków dyrekcja Deutsche Bahn nie chce przystać.

Waldemar Chamala


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Szukam wspólnika do programu zwalczania nienawiści w internecie
Polska
22 luty 2026
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


9 maja:

1907 - Na stokach Cytadeli warszawskiej został stracony Henryk Baron, członek OB PPS.

1943 - W Auschwitz zginęła Danielle Casanova, francuska działaczka komunistyczna, współzałożycielka Jeunes Filles de France, działaczka ruchu oporu (Resistance).

1945 - Dowództwo niemieckie podpisało akt uroczystej kapitulacji przed ZSRR.

1960 - Amerykańskie apteki rozpoczęły sprzedaż pierwszej na świecie tabletki antykoncepcyjnej – Enovidu.

1974 - Afera Watergate: rozpoczęły się przesłuchania i proces impeachmentu prezydenta Richarda Nixona.

1987 - W Lesie Kabackim pod Warszawą miała miejsce największa katastrofa lotnicza w dziejach Polski - zginęły 183 osoby.

2013 - W Warszawie zmarł Krzystof Dunin-Wąsowicz, historyk , działacz PPS, odznaczony medalem Sprawiedliwego wśród Narodów Świata.

2016 - Werner Faymann (SPÖ) ustąpił ze stanowiska kanclerza Austrii.


?
Lewica.pl na Facebooku