Czołowi kandydaci LiD do Sejmu
[2007-09-25 04:26:40]
![]() Na liście warszawskiej pierwsze miejsce będzie miał Marek Borowski z SdPl. Kolejne miejsca otrzymali: Ryszard Kalisz z SLD, Marcin Święcicki (PD), Katarzyna Piekarska (SLD), Grzegorz Pietruczuk (FMS) i Tomasz Kalita (SLD). Piotr Gadzinowski (SLD) wystartuje z ostatniej pozycji. W okręgu podwarszawskim listę otworzy Marek Balicki (SdPl), a za nim znajdą się Marek Papuga (SLD) i Wojciech Król (PD). W Krakowie liderem listy LiD będzie bezpartyjny Jan Widacki, a za nim znajdą się Andrzej Jaeschke (SLD) i Wojciech Filemonowicz (SdPl). W Łodzi liderem będzie szef SLD Wojciech Olejniczak, a za nim znajdzie się Sylwester Pawłowski (też SLD). We Wrocławiu pierwsze miejsce otrzyma Janusz Krasoń (SLD). Z drugiego miejsca wystartuje Michał Syska (SdPl). W Wałbrzychu numerem jeden ma być Jan Lityński (PD), a w Tarnowie Brygida Kuźniak (też PD). W okręgu legnickim z pierwszego miejsca będzie startował szef klubu SLD Jerzy Szmajdziński. W Poznaniu liderem będzie Tomasz Lewandowski (SLD), a za nim znajdą się przewodniczący Unii Pracy Waldemar Witkowski i Krystyna Łybacka (SLD). Na pierwszej pozycji w Gdańsku znajdzie się Bogdan Lis (PD), a na drugim miejscu Jolanta Banach (SdPl). W Gdyni pierwsze miejsce otrzyma wiceszefowa SLD Joanna Senyszyn, a za nią będzie bezpartyjna Izabela Jaruga-Nowacka. W Lublinie na miejscu pierwszym znajdzie się Grzegorz Kurczuk (SLD), a na drugim Izabella Sierakowska (SdPl). W Szczecinie na pierwszym miejscu będzie sekretarz generalny SLD Grzegorz Napieralski, a za nim znajdzie się Radosław Popiela (PD). W Katowicach liderem listy ma być Andrzej Celiński (SdPl), a drugie miejsce jest szykowane dla Zbigniewa Zaborowskiego (SLD), ale sytuacja nie jest jeszcze do końca jasna. W Gliwicach listę będzie otwierał sekretarz klubu SLD Wacław Martyniuk. W Bydgoszczy liderem LiD będzie Janusz Zemke (SLD), a w Toruniu Marian Filar (PD). W Kielcach liderem listy LiD będzie Sławomir Kopyciński (SLD), a na drugim miejscu znajdzie się bezpartyjny współpracownik prezydenta Waldemar Dubaniowski. W Olsztynie liderem listy LiD ma być Tadeusz Iwiński (SLD), w Elblągu Władysław Mańkut (SLD), w Płocku Jolanta Szymanek-Deresz (SLD), w Radomiu Marek Wikiński (SLD), w Białymstoku bezpartyjny Jarosław Matwiejuk, w Koszalinie Stanisław Wziątek (SLD), w Pile Romuald Ajchler (SdPl), w Chełmie Jan Byra (SdPl), w Zielonej Górze Jan Kochanowski (SLD), w Opolu Tomasz Garbowski (SLD), w okręgu sieradzkim Anita Błochowiak (SLD), w Piotrkowie Trybunalskim Artur Ostrowski (SLD), a w Kaliszu Leszek Aleksandrzak (SLD). |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Toksyny idei narodu wybranego
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Dekadencja
- Cisza krzyczy: Jak Instytut Narutowicza promuje Grzegorza Brauna, czyli czego nie kuma Przemysław Wi
- Pod prąd!: Stabilizator Czarzasty
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Szukam wspólnika do programu zwalczania nienawiści w internecie
- Polska
- 22 luty 2026
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
1 maja:
1826 - Zmarł Wojciech Gutkowski, inżynier wojskowy, uczestnik insurekcji kościuszkowskiej i wojen napoleońskich (1807-1812), autor oświeceniowej utopii "Podróż do Kalopei", w której opisał nierzeczywiste, demokratyczne społeczeństwo.
1886 - Wybuch ogólnokrajowego strajku w USA; robotnicy domagali się m.in. ośmiogodzinnego dnia pracy.
1890 - Pierwsze obchody międzynarodowego święta robotniczego na świecie, zorganizowane także na ziemiach polskich.
1892 - W Łodzi rozpoczęły się masowe protesty socjalne, w których wzięło udział 70 tys. robotników (tzw. "bunt łódzki").
1900 - Urodził się Aleksander Wat (Chwat), jeden z twórców polskiego futuryzmu, redaktor "Miesięcznika Literackiego".
1936 - Jednolitofrontowe pochody 1-majowe w całej Polsce; Łodź - 80 tysięcy uczestników, Lwów - 50 tysięcy, Warszawa - 40 tysięcy; starcia z bojówkarzami endeckimi.
1946 - We Wschowie urodził się Stanisław Rogowski, prawnik, nauczyciel akademicki, poseł na Sejm, polityk Unii Pracy, rzecznik ubezpieczonych (1995–2007).
1958 - Zmarł Oscar Torp, polityk Norweskiej Partii Pracy. Sprawował funkcję premiera od 1951 do 1955.
?







