Partia Regionów popiera Grzegorza Napieralskiego

[2010-05-03 10:49:34]

Krajowy Komitet Wykonawczy Partii Regionów zaapelował 27 kwietnia do działaczy i sympatyków partii oraz Związku Zawodowego Rolnictwa i Obszarów Wiejskich "Regiony" o poparcie kandydatury przewodniczącego Sojuszu Lewicy Demokratycznej Grzegorza Napieralskiego w wyborach prezydenckich. KKW PR wezwał także do aktywnego wspierania kampanii wyborczej szefa SLD.

Na decyzję o poparciu Grzegorza Napieralskiego decydująco wpłynął fakt, iż jest on przedstawicielem polskiej lewicy patriotycznej, skutecznie działającym na rzecz realizacji celów ważnych dla całej formacji lewicowej oraz reprezentantem młodego pokolenia, dążącym do urzeczywistnienia wizji sprawiedliwej i równomiernie rozwijającej się Polski - czytamy w dokumencie.

Ugrupowanie podkreśla, że Napieralski, tak jak oni, darzy szacunkiem dorobek pokoleń pracujących w Polsce Ludowej, wyrażający się odbudową zrujnowanego przez II wojnę światową kraju, wzniesionymi przedsiębiorstwami i zakładami pracy. Zdaniem PR przewodniczący SLD gwarantuje, że jako prezydent będzie dbał o pojednanie ze wschodnimi sąsiadami, a zwłaszcza z narodem rosyjskim.

Partia Regionów powstała 24 listopada 2007 roku (zarejestrowana sądownie 25 lutego 2008 roku) przez grupę byłych działaczy Samoobrony Rzeczpospolitej Polskiej, w tym m.in. posłów tej partii Krzysztofa Filipka, Danutę Hojarską, Mariana Curyło i Halinę Molkę. Na czele partii stoi obecnie Bolesław Borysiuk. W wyborach do Parlamentu Europejskiego partia startowała z list Komitetu Wyborczego Libertas.

Michał Warecki


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Szukam wspólnika do programu zwalczania nienawiści w internecie
Polska
22 luty 2026
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


13 maja:

1888 - Zniesiono niewolnictwo w Brazylii.

1902 - Ignacy Daszyński został z ramienia PPSD wybrany do Rady Miejskiej Krakowa. Był pierwszym przedstawicielem socjalistów w samorządzie miejskim na ziemiach polskich.

1902 - W Warszawie powstał Związek Młodzieży Socjalistycznej, działający na terenie szkół średnich i wyższych.

1938 - W Turynie urodził się Giuliano Amato, polityk Włoskiej Partii Socjalistycznej.

1985 - W Filadelfii policja przeprowadziła akcję aresztowania członków afroamerykańskiego ruchu MOVE. W wyniku pożaru powstałego po zbombardowaniu siedziby organizacji zniszczeniu uległo 65 okolicznych budynków i zginęło 11 osób, w tym 5 dzieci.

1990 - Powstała Socjaldemokratyczna Partia Mołdawii (PSD).

2000 - Załoga amerykańskiego samolotu wojskowego zrzuciła omyłkowo 6 bomb na wioskę w Korei Płd.

2004 - W Wiedniu zmarł Michael Guttenbrunner, austriacki pisarz i poeta; więziony przez nazistów za przynależnośc do Socjaldemokratycznej Partii Austrii.

2025 - W Motevideo zmarł José Mujica, urugwajski polityk lewicowy, prezydent tego kraju w latach 2010-2015.


?
Lewica.pl na Facebooku