Rząd: Od 1 lipca zatrzymane zboże z UE

[2002-06-25 20:40:49]

Rząd zapowiedział, ze kontyngent zboża z UE (480.000 ton), którego wejścia na rynek obawiali się polscy producenci, zostanie dopuszczony dopiero 1 października, a nie - jak wcześniej planowano - 1 lipca 2002. Rząd ma nadzieję, że ta decyzja powstrzyma pogarszanie się sytuacji na rynku rolnym.

Według rzecznika rządu, decyzja o wstrzymaniu kontyngentu nie spowoduje retorsji ze strony UE, wynikających z naruszenia przez Polskę tzw. "umowy o podwójnym zerze".

Biuro Komisarza UE ds. rolnictwa ostrzegło dziś, że jeśli kontyngent będzie nadal wstrzymywany po 1 października, Unia "przemyśli kwestię przywrócenie równowagi" w handlu z Polską.

Adrian Zandberg


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


18 czerwca:

1905 - 1905 – Carska policja otworzyła ogień do demonstrujących robotników w Łodzi, zabijając ok. 10 osób.

1929 - Urodził się Jürgen Habermas, niemiecki filozof i socjolog, kontynuator szkoły frankfurckiej, gł. przedstawiciel teorii krytycznej.

1929 - Początek VI plenum KC KPP odbywającego się w Berlinie, na którym działacze "większości" odsunięci zostają od kierowania partią; Julian Leszczyński-Leński sekretarzem generalnym.

1979 - W Wiedniu podpisano układ SALT II pomiędzy ZSRR i Stanami Zjednoczonymi.

2007 - W Hawanie zmarła Vilma Espín, kubańska działaczka państwowa, rewolucjonistka, wieloletnia przewodnicząca Kubańskiej Federacji Kobiet.


?
Lewica.pl na Facebooku