
Apel o pomoc dla zranionego antyfaszysty
[2006-05-20 00:56:29]
Sprawa ataku na warszawskiego antyfaszystę Maciej D. odbiła się w mediach szerokim echem. O ataku pisały m.in. "Trybuna" i "Gazeta Wyborcza". Korespondencję z twórcami strony "Redwatch" podjęła również dziennikarka "Życia Warszawy".
W odpowiedzi na pytanie, czy zamierzają zamknąć swoją stronę w związku z próbą morderstwa Macieja D. twórcy Redwatcha napisali: Nie widzimy takiej potrzeby. Ile przestępstw popełniają osoby związane ze środowiskiem anarchistycznym, a ich strony internetowe nie są zamykane? Nie czarujmy się, bliżej patologii znajdują się grupy anarchistów i ogólnie tak zwane środowisko "wolnościowe". (…) Nie będziemy również przepraszać za to co robimy, bo uważamy to za słuszne. Na myśl nam nawet nie przyszło, by powstrzymać nasze działania z powodu tego wydarzenia. Jeśli jest ono naprawdę związane z "Redwatch", znaczy że akcja jest udana.
W odpowiedzi na pytanie, czy popierają atak na Macieja D., stwierdzili: Nikt z nas nie ma zamiaru płakać za skrzywdzonymi lewicowcami, antyfaszystowskimi aktywistami i przyjaciółmi pedałów. Jeśli ten atak miał podłoże ideologiczne, to miejmy nadzieję, że teraz Maciej D., jutro cały lewacki pomiot. Czyli odpowiedź brzmi – popieramy ten jak i wszystkie inne ataki na lewicowców!
Tymczasem przyjaciele zaatakowanego antyfaszysty zaapelowali o pomoc finansową w jego leczeniu. Okazało się, że Maciej D. nie był ubezpieczony, dlatego jego przyjaciele rozpoczynają zbiórkę pieniędzy na pokrycie kosztów operacji i hospitalizacji. Wszelkie wsparcie finansowe należy kierować na konto:
Katarzyna Jankowska
Lukas Bank
58194010764784004700000000
wpłaty z dopiskiem "dla Maćka"
Organizowany jest również koncert benefitowy, z którego dochód w całości zostanie przeznaczony na pomoc dla zranionego antyfaszysty. Koncert odbędzie się 21 maja w Warszawie w klubie Stara Kotłownia. Więcej informacji o koncercie można znaleźć na Indymediach.
Julian Blich
|
lewica.pl w telefonie
Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:
-
Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
-
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
-
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
-
Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
-
Poszukuję
-
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
-
Historia Czerwona
-
Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
-
Szukam książki
-
Poszukuję książek
Więcej ogłoszeń...
30 czerwca:
1611 - W lochach wileńskiego ratusza wykonano wyrok śmierci na włoskim kalwiniście Franco de Franco, który został w Polsce skazany na śmierć ze względów wyznaniowych.
1924 - Zmarł Franciszek Stefczyk, działacz spółdzielczy, nauczyciel. W 1889 założył pierwszą na ziemiach polskich wiejską kasą oszczędnościowo-pożyczkową.
1935 - Senegal: Obradował pierwszy kongres Senegalskiej Partii Socjalistycznej.
1966 - USA: Powstała National Organization for Women (NOW), największa amerykańska organizacja feministyczna.
1980 - Zmarła Halina Snopkiewicz, postępowa powieściopisarka, tłumaczka, autorka powieści dla młodzieży.
2005 - Hiszpania: Parlament przyjął ustawę legalizującą małżeństwa par homoseksualnych.
2006 - Zmarł Murray Bookchin, jeden z głównych teoretyków współczesnego społecznego anarchizmu.
2017 - Niemcy: Zalegalizowano małżeństwa osób tej samej płci.
?