PPP o sytuacji pracowników służby zdrowia
[2006-08-25 11:01:21]
Według Polskiej Partii Pracy jeszcze przed wejściem w życie ustawy zapewniającej podwyżki, niejasne sformułowania ustawowe powodują poważne komplikacje w szpitalach i przychodniach. Ugrupowanie dodaje, że rząd przedstawia wciąż nowe, często rozbieżne pomysły, odnośnie konstruowania przyszłorocznego budżetu Narodowego Funduszu Zdrowia, co stawia pod znakiem zapytania możliwości realizacji zobowiązań finansowych wobec pracowników służby zdrowia. Zdaniem partii może to doporowadzić do sytuacji podobnej, jak z ustawą podnoszącą zarobki pielęgniarek o 203 złote, która została w znacznym stopniu niezrealizowana. Polska Partia Pracy pragnie zwrócić uwagę, iż obecne chętnie powtarzane przez rząd zapewnienia o ogromnych dodatkowych środkach finansowych, które w przyszłym roku mają zasilić służbę zdrowia, są tylko pustymi obietnicami, które w zamierzeniu mają spacyfikować i odsunąć w czasie protesty środowisk medycznych. Podobne cele przyświecały również uchwaleniu ustawy, przewidującej 30-procentowe podwyżki, która została wykorzystana propagandowo przez rząd. W praktyce podwyżka, która średnio ma wynosić 30 procent wynagrodzenia brutto będzie znacznie mniejsza, nie tylko ze względu na obciążenia podatkowe, ale również sposób jej wyliczania i podziału pieniędzy, pomiędzy poszczególne placówki - czytamy w dokumencie. Zdaniem lidera PPP ustawę, przyznającą od października podwyżki dla pracowników służby zdrowia skonstruowano w ten sposób, aby rozbić solidarność pomiędzy różnymi grupami zawodowymi w szpitalach i przychodniach. W oświadczeniu wezwano pracowników służby zdrowia i działające tam związki zawodowe do nie poddawania się naciskom i utrzymanie gotowości do wznowienia protestów. Szczególnie pielęgniarki, położne i niższy personel medyczny czeka wciąż trudna walka o realne podwyżki. Dotychczasowe działania rządu nie rozwiązały bowiem problemów służby zdrowia, a co najwyżej odsunęły w czasie kolejne protesty - dodano w stanowisku. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Mury, militaryzacja, wsobność.
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Manichejczycy i hipsterzy
- Pod prąd!: Spowiedź Millera
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Wolność wilków oznacza śmierć owiec
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
23 listopada:
1831 - Szwajcarski pastor Alexandre Vinet w swym artykule na łamach "Le Semeur" użył terminu "socialisme".
1883 - Urodził się José Clemente Orozco, meksykański malarz, autor murali i litograf.
1906 - Grupa stanowiąca mniejszość na IX zjeździe PPS utworzyła PPS Frakcję Rewolucyjną.
1918 - Dekret o 8-godzinnym dniu pracy i 46-godzinnym tygodniu pracy.
1924 - Urodził się Aleksander Małachowski, działacz Unii Pracy. W latach 1993-97 wicemarszałek Sejmu RP, 1997-2003 prezes PCK.
1930 - II tura wyborów parlamentarnych w sanacyjnej Polsce. Mimo unieważnienia 11 list Centrolewu uzyskał on 17% poparcia.
1937 - Urodził się Karol Modzelewski, historyk, lewicowy działacz polityczny.
1995 - Benjamin Mkapa z lewicowej Partii Rewolucji (CCM) został prezydentem Tanzanii.
2002 - Zmarł John Rawls, amerykański filozof polityczny, jeden z najbardziej wpływowych myślicieli XX wieku.
?