Uczestnicy protestu krytykowali działania zarządu poczty, który nie widzi powagi sytuacji i nie chce rozwiązać problemów pracowników poczty. Jednocześnie sprzeciwiano się prywatyzacji Poczty Polskiej oraz domagano się realizacji ogłoszonych wcześniej postulatów pocztowców.
Bogusław Ziętek przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień`80" komentuje: Jeżeli zarząd Poczty nie zdając sobie sprawy z powagi sytuacji nie zacznie szukać porozumienia, zamiast stosowanego dotychczas zastraszania pracowników doprowadzi do strajku generalnego.
W pikieci wzięli udział również górnicy, przedstawiciele PPP i KPiORP.
W tym samym dniu Polska Partia Pracy organizuje w Warszawie konferencję prasową na temat trwających protestów pocztowców i poparcia ich akcji przez PPP.
Podobna pikieta odbędzię się także 24 listopada w Częstochowie o godz. 9.00 (przed UP na ul. Orzechowskiego) i w wypadku "odwieszenia" protestu przez listonoszy w Krakowie.
Oświadczenie w sprawie protestów listonoszy wydał także Czerwony Kolektyw-Lewicowa Alternatywa. Organizacja wyraża w nim pełną solidarność ze strajkującymi i wzywa do jak największego rozszerzenia protestu. CK-LA apeluje do wszystkich swoich działaczy o włączenie się w strajk pocztowców.
W stanowisku grupy czytamy, że popiera ona wszystkie postulaty protestujących pracowników Poczty Polskiej i żąda, aby wobec osób uczestniczących w proteście nie wyciągano żadnych konsekwencji.
W związku z protestem powstało wiele stron tworzonych przez samych pracowników poczty lub środowiska które się z nimi solidaryzują:
Strajk pocztowców
Protest listonoszy Poczty Polskiej w okręgu szczecińskim
Protest listonoszy - strona tworzona przez CK-LA
Anatomia strajku-Poczta Polska - blog poświęcony strajkowi
e-Petycja - poprzyj strajk listonoszy