Gorzów Wielkopolski: Głodówka w szpitalu zawieszona

[2007-05-30 13:30:23]

Związkowcy ze Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim zawiesili 29 maja strajk głodowy, po tym jak radni lubuskiego sejmiku wojewódzkiego zdecydowali o przekazaniu zadłużonej na blisko 300 mln złotych placówce 2,5 mln złotych pożyczki. Pieniądze mają wystarczyć na funkcjonowanie placówki do końca czerwca.

Na sesję do Zielonej Góry przyjechało 130 związkowców ze szpitalnej "Solidarności". Plan restrukturyzacji i pomocy dla szpitala ma opracować firma audytorska.

Przed dwoma tygodniami komornik zablokował wypłatę przez NFZ pieniędzy w ramach kontraktu dla szpitala i został on bez środków do dalszego funkcjonowania. Pracownicy otrzymali niespełna połowę pensji, pojawiły się problemy z zaopatrzeniem w leki i niezbędny sprzęt.

Szymon Martys


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


1 lipca:

1867 - Portugalia: Zniesiono stosowanie kary śmierci.

1876 - Zmarł Michał Bakunin, rosyjski myśliciel, rewolucjonista. Uznawany za jednego z ojców anarchizmu, a ściślej - jego kolektywistycznej wersji.

1879 - Urodził się Léon Jouhaux, francuski działacz związkowy. Założyciel CGT-Force Ouvrierè . Współzałożyciel MOP i Międzynarodowej Konfederacji Związków Zawodowych. 1951 Pokojowa Nagroda Nobla.

1921 - Chiny: Założono Komunistyczną Partię Chin (KPCh).

1956 - Prasa radziecka opublikowała utajniony do tej pory, choć od dawna znany na Zachodzie, fragment testamentu Lenina ostrzegający przed samowładztwem Stalina.

1980 - Po podwyżkach cen żywności strajki w Lublinie i zablokowanie węzła kolejowego.

1994 - Jaser Arafat powrócił do Strefy Gazy po 27 latach spędzonych na wygnaniu.

2000 - Odbył się XXXVI Kongres PPS; przewodniczącym RN został Piotr Ikonowicz, a przewodniczącym CKW Cezary Miżejewski.

2019 - Laurentino Cortizo z Demokratycznej Partii Rewolucyjnej został prezydentem Panamy.


?
Lewica.pl na Facebooku