Łódź: Powstanie aleja Ofiar Terroryzmu 11 Września
[2007-08-29 00:10:43]
Radni SLD proponowali, aby nową ulicę nazwać aleją Przyjaźni (do niedawna w Łodzi istniała ulica o tej nazwie, ale radni PiS ją "zdekomunizowali"). Radni Partii Demokratycznej chcieli natomiast, żeby słowo "ofiary" zamienić na "bohaterowie". Obie propozycje zostały odrzucone, wobec czego radni tych ugrupowań wstrzymali się od głosu. Pomysłodawca, radny Morawski argumentował, że nadanie ulicy takie właśnie nazwy nie pozwoli zapomnieć o tragedii z Nowego Jorku, a także uczci Polaków i osoby polskiego pochodzenia, które zginęły w zamach i podczas akcji ratunkowej. Radni zdecydowali także, że 11 września odbędą się w mieście uroczystości, podczas których oddana zostanie cześć ofiarom zamachu. Tego dnia w mieście zostaną uruchomione syreny alarmowe. Na uroczystości zaproszeni będą przedstawiciele amerykańskiej ambasady. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
6 października:
1887 - W La Chaux-de-Fonds w Szwajcarii urodził się Le Corbusier (właściwie Charles-Édouard Jeanneret-Gris), wybitny architekt, czołowy przedstawiciel modernistycznego stylu międzynarodowego.
1913 - Mahatma Gandhi, stojący na czele południowoafrykańskich górników, został aresztowany.
1935 - Urodził się Ernesto Laclau, argentyński filozof, przedstawiciel postmarksizmu. Profesor i wykładowca teorii politycznej na Uniwersytecie w Essex. Wraz z Chantal Mouffe wspólautor książki "Hegemonia i strategia socjalistyczna" (1985).
1945 - Urodził się Luiz Inácio Lula da Silva, polityk brazylijski. Związkowiec i działacz Partii Pracujących. W latach 2003-2010 prezydent Brazylii.
1946 - Zmarł Per Albin Hansson, polityk szwedzki, przywódca Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej, premier kilku rządów w latach 1932-46.
1970 - W Warszawie zmarł związany z lewicą awangardowy poeta Julian Przyboś.
1973 - Wybuch arabsko-izraelskiej wojny Jom Kippur.
1998 - Hugo Chavez został wybrany na stanowisko prezydenta Wenezueli.
2009 - Jorgos Papandreu (PASOK) został premierem Grecji.
2019 - Partia Socjalistyczna (PS) wygrała wybory parlamentarne w Portugalii.
?