Sławków: Ku pamięci Daniela Podrzyckiego
[2008-02-11 23:17:25]
Walka toczyła się w dwóch grupach młodzieżowych drużyn. Grupę A tworzyli: Grom Tychy, GKS Katowice, Stadion Śląski Chorzów, Unia Ruda Śląska oraz Zagłębie Sosnowiec II. W skład Grupy B weszli: Dunajec Nowy Sącz, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Stadion Śląski II, Slavia Ruda Śląska oraz Zagłębie Sosnowiec I. W półfinale zmierzyli się ze sobą Zagłębie II z GKS-em oraz Zagłębie I z Podbeskidziem. W obu przypadkach potrzebna była dogrywka w postaci rzutów karnych. Do ścisłego finału przeszedł katowicki GKS i bielskie Podbeskidzie. Zwyciężył GKS Katowice (2:0). Wszystkim młodym piłkarzom wręczono pamiątkowe medale i nagrody. Po zmaganiach sportowych przyszła kolej na wspólny poczęstunek. Jestem bardzo zadowolony, że mogłem tu dziś zagrać - stwierdził po meczu jeden z jego młodych uczestników, który w przyszłości chce zostać... górnikiem, a w wolnej chwili kopać piłkę. Nasze pokolenie niebawem odejdzie, a chcę by pamięć o tak wspaniałym człowieku, jakim był właśnie Daniel Podrzycki nie odeszła w niepamięć. Dlatego prócz samych meczy przedstawiliśmy tym młodym ludziom osobę Daniela Podrzyckiego. ówiliśmy o tym, jak dużo zrobił dla robotników - mówi Mieczysław Rzymkowski, organizator i pomysłodawca turnieju. I zapowiada, że za rok przedsięwzięcie na pewno zostanie powtórzone. Zaproszona do udziału ma zostać m.in. Legia Warszawa i Lech Poznań. Daniel Podrzycki był założycielem i pierwszym przewodniczącym Komisji Krajowej WZZ "Sierpień 80" oraz liderem Polskiej Partii Pracy. Zginął tragicznie w 2005 roku. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Zandberg w Pile!
- Piła, plac Konstytucji 3 Maja
- 2 maja (piątek), godz. 19.00
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
29 kwietnia:
1945 - Karl Renner (SPÖ) został po raz drugi kanclerzem Austrii.
1970 - Wojna wietnamska: w celu tropienia partyzantów Viet Congu wojska USA i Wietnamu Płd. dokonują inwazji na sąsiednią Kambodżę.
1986 - W Hiszpanii powstała Zjednoczona Lewica (IU), będąca pierwotnie koalicją wyborczą zorganizowaną w 1986 r. na fali protestów przeciwko wejściu do NATO. Została utworzona przez PCE, grupy lewicowców, zielonych, lewicowych socjalistów i republikanów.
2004 - W Warszawie odbył się Antyszczyt Europejskiego Forum Ekonomicznego.
2006 - Zmarł John K. Galbraith, amerykański ekonomista, zwolennik keynesizmu i interwencjonizmu w gospodarce.
2006 - Prezydenci Kuby, Boliwii i Wenezueli podpisali w Hawanie porozumienie gospodarcze Boliwariańska Alternatywa dla Ameryki (ALBA).
2007 - W Zagrzebiu zmarł Ivica Račan, premier Chorwacji w latach 2000-2003, założyciel i lider Socjaldemokratycznej Partii Chorwacji.
?