Szczecin: Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii

[2008-05-18 20:16:59]

17 maja w szczecińskim klubie Inferno odbyła się konferencja z okazji przypadającego wtedy Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii.

W pierwszej części konferencji problematykę homofobii w Polsce oraz sposobów walki z tym zjawiskiem, zreferowali działacze Młodych Socjalistów. Daniel Michalski z Platformy LGBT Młodych Socjalistów mówił o homofobii jako współczesnym problemie społecznym Polski. Malwina Walerin, szczecińska działaczka MS, poruszyła zagadnienie nieuzasadnionego postrzegania homoseksualizmu jako choroby, zwłaszcza w kontekście wykreślenia homoseksualizmu z listy chorób przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Głos zabrał również Zbigniew Goch, który reprezentował szczecińską RACJĘ Polskiej Lewicy. Przedstawił on stanowisko swojej partii w kwestii homoseksualizmu i związków partnerskich.

Konferencję zorganizowała Platforma LGBT Młodych Socjalistów oraz Okręg Szczeciński MS. W debacie uczestniczyło kilkadziesiąt osób.

Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii (International Day Against Homophobia, IDAHO) to obchodzone co roku, 17 maja, święto, upamiętniające wykreślenie w 1990 roku homoseksualizmu z listy chorób Światowej Organizacji Zdrowia.

mb


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


21 maja:

1871 - Rozpoczął się tzw. krwawy tydzień w trakcie którego wojska wierne rządowi (wersalczycy) brutalnie stłumiły Komunę Paryską, zabijając 30 tys. osób.

1920 - Rozpoczął się XVII Kongres PPS; uchwalono nowy programi partii, w którym stwierdzono, że "PPS dąży do Polskiej Republiki Socjalistycznej".

1923 - Rozpoczął swe obrady kongres w Hamburgu, na którym powstała Socjalistyczna Międzynarodówka Robotnicza, tradycyjnie nazywana też II Międzynarodówką, której członkiem była PPS.

1935 - Zmarła Jane Adams, amerykańska bojowniczka o pokój i reformy społeczne, przewodnicząca Międzynarodowej Ligi Kobiet na rzecz Pokoju i Wolności, laureatka Pokojowej Nagrody Nobla w 1931 r.

1981 - François Mitterrand został zaprzysiężony na prezydenta Francji.

1993 - Strajk komunikacji miejskiej w Warszawie.

1994 - W Londynie zmarł Ralph Miliband, brytyjski socjolog i myśliciel marksistowski.


?
Lewica.pl na Facebooku