Głosowanie nad wotum zaufania dla rządu

[2003-06-13 16:10:47]

Dziś około godziny 17.00 w Sejmie odbędzie się głosowanie w sprawie wotum zaufania dla rządu Leszka Millera. Od rana na Wiejskiej panuje nerwowa atmosfera i gorączkowe liczenie obecnych na sali posłów. Wszystkie kluby opozycyjne zapowiedziały głosowanie przeciw rządowi. Wśród posłów, którzy oddadzą głos "przeciw" jest też szef 5-osobowego Polskiego Bloku Ludowego Wojciech Mojzesowicz, pozostali posłowie tego koła mają jednak podjąć decyzję po wysłuchaniu wystąpienia premiera.

Wotum zaufania rządowi udzielą na pewno wszyscy posłowie SLD, poza Izabelą Sierakowską, która najprawdopodobniej w ogóle nie weźmie udziału w głosowaniu, a także 16 posłów UP, 9 posłów koła PLD oraz 3 posłów wydalonych wcześniej z Sojuszu. Według szczegółowych wyliczeń TVN24, Leszek Miller ma za sobą 221 głosów (Sejm liczy w sumie 460 parlamentarzystów). Prawdopodnie podczas głosowania na sali zabraknie 4 posłów Samoobrony i 1 posła RKN.

Krzysztof Kobrzak


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Zandberg w Opolu!
Opole, ul. Kopernika 13
13 maja 2025 (wtorek), godz. 13.00
Zandberg we Wrocławiu!
Wrocław, Rynek
13 maja 2025 (wtorek), godz. 20.00
Zandberg w Częstochowie!
Częstochowa, Plac Biegańskiego
14 maja (środa), godz. 12:00
Zandberg w Krakowie!
Kraków, Mały Rynek
14 maja (środa), godz. 20:00
Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz

Więcej ogłoszeń...


13 maja:

1888 - Zniesiono niewolnictwo w Brazylii.

1902 - Ignacy Daszyński został z ramienia PPSD wybrany do Rady Miejskiej Krakowa. Był pierwszym przedstawicielem socjalistów w samorządzie miejskim na ziemiach polskich.

1902 - W Warszawie powstał Związek Młodzieży Socjalistycznej, działający na terenie szkół średnich i wyższych.

1938 - W Turynie urodził się Giuliano Amato, polityk Włoskiej Partii Socjalistycznej.

1985 - W Filadelfii policja przeprowadziła akcję aresztowania członków afroamerykańskiego ruchu MOVE. W wyniku pożaru powstałego po zbombardowaniu siedziby organizacji zniszczeniu uległo 65 okolicznych budynków i zginęło 11 osób, w tym 5 dzieci.

1990 - Powstała Socjaldemokratyczna Partia Mołdawii (PSD).

2000 - Załoga amerykańskiego samolotu wojskowego zrzuciła omyłkowo 6 bomb na wioskę w Korei Płd.

2004 - W Wiedniu zmarł Michael Guttenbrunner, austriacki pisarz i poeta; więziony przez nazistów za przynależnośc do Socjaldemokratycznej Partii Austrii.


?
Lewica.pl na Facebooku