Przeciw konkordatowi
[2003-07-29 12:49:48]
Przewodniczący partii Piotr Musiał powiedział podczas manifestacji, że konkordat uczynił z Polski państwo wasalne wobec Watykanu, a funkcjonariusze Kościoła rzymskokatolickiego są obecnie najbardziej uprzywilejowaną grupą w Polsce. Wtórował mu honorowy przewodniczący partii, redaktor naczelny tygodnika Fakty i mity, Roman Kotliński, który stwierdził m.in. , że w obecnej Polsce czuje się "jak pod zaborami". Kotliński stwierdził także, że zniewolenie kraju "bierze początek z katolickich ołtarzy i ambon", a prawdziwy organ władzy w Polsce znajduje się w siedzibie prymasa. "Racja" powstała w sierpniu 2002 roku. Według jednego z jej działaczy ma ona obecnie około 15 tysiecy członków. Głównym celem partii jest walka z narastającą w Polsce klerykalizacją. Ugrupowanie to opowiada się m.in. za likwidacją funduszu kościelnego i wypowiedzeniem konkordatu. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
8 października:
1807 - W Londynie urodziła się Harriet Taylor, filozofka i feministka tzw. "pierwszej fali". Była współpracowniczką, a od 1851 żoną filozofa J.S. Milla, który gł. pod jej wpływem zaczął popierać postulaty feminizmu.
1919 - Zamach na jednego z liderów lewicowego USPD Hugona Hassego.
1976 - Oddano do użytku trasę Warszawa-Katowice (tzw. „gierkówkę”).
1982 - Olof Palme został po raz drugi premierem Szwecji.
1990 - 17 Palestyńczyków zginęło, a ponad 100 zostało rannych w starciach z izraelską policją na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie.
1992 - W Unkel zmarł Willy Brandt (właśc. Karl Herbert Frahm), polityk SPD, kanclerz RFN.
1999 - Londyński sąd magistracki orzekł, iż można wydać Pinocheta hiszpańskiemu wymiarowi sprawiedliwości.
2012 - Alberto Vaquina (FRELIMO) został premierem Mozambiku.
?