NSZZ "Solidarność" ogłasza Krajowe Dni Protestu

[2009-09-17 11:35:13]

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" obradująca w dniach 15-16 września w Gdańsku zdecydowała o ogłoszeniu Krajowych Dni Protestów, podczas których mają być organizowane pikiety i manifestacje dotyczące ogólnopolskich, branżowych i lokalnych konfliktów społecznych w tym m.in. w Szczecinie, Radomiu i Leżajsku. Do udziału w akcji "Solidarność" chce namówić także inne związki zawodowe.

Związkowców niepokoi m.in. zamrożenie na kolejne lata progów dochodowych upoważniających do pomocy społecznej, likwidacja rezerwy solidarności społecznej, zamach na Fundusz Rezerwy Demograficznej, sytuacja panująca w przemyśle stoczniowym, oświacie i służbie zdrowia, a także plany prywatyzacji firm z sektora paliwowo-energetycznych oraz strategicznych przedsiębiorstw z innych sektorów gospodarki.

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" zdecydowała się skierować do Międzynarodowej Organizacji Pracy skargę w sprawie bezprawnego zwolnienia z pracy Kazimierza Staszewskiego, przewodniczącego Komisji Zakładowej w ZTE Radom oraz zaprotestowała przeciwko działaniom zarządu PKP Cargo, który powołał razem z chińskim przewoźnikiem China CNR Corporation, spółkę produkującą i naprawiającą tabor kolejowy, uznając powstanie takiego podmiotu za sprzeczne z krajową polityką transportową oraz polityką transportową Unii Europejskiej.

Maciej Tomaszewski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


24 kwietnia:

1794 - W Warszawie ukonstytuował się klub jakobinów pod nazwą Zgromadzenie Obywateli Ofiarujących Posługę i Pomoc Magistraturom Narodowym w Celu Dobra Ojczyzny.

1906 - Organizacja Techniczno-Bojowa PPS odbiła 10 więźniów Pawiaka.

1916 - Wybuch powstania wielkanocnego w Dublinie; jedną z głównych sił antybrytyjskich była socjalistyczna Irlandzka Armia Obywatelska (ICA) pod dowództwem Jamesa Connolly’ego.

1983 - Socjalistyczna Partia Austrii (SPÖ) wygrała wybory parlamentarne.

1988 - W I turze wyborów prezydenckich we Francji François Mitterrand zdobył 34,1% głosów.

2013 - Niedaleko stolicy Bangladeszu Dhaki zawalił się ośmiokondygnacyjny budynek Rana Plaza, mieszczący kilka zakładów odzieżowych. Zginęło 1127 osób, a około 2500 zostało rannych.


?
Lewica.pl na Facebooku