Warszawa: Policja zabiła handlarza na Stadionie Dziesięciolecia
[2010-05-23 14:13:56]
![]() Zdaniem policji był to wynik ataku grupy handlarzy na oddział policyjny. Jak mówi rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji Mariusz Sokołowski, W niedzielę w okolicach Stadionu Dziesięciolecia policjanci w czasie próby kontroli zostali zaatakowani przez grupę czarnoskórych mężczyzn. Padł strzał, który okazał się śmiertelny dla jednego z napastników. Sokołowski twierdzi również: Policjanci spotkali się z bardzo dużą agresją. Na tyle dużą, że doszło do obrzucenia funkcjonariuszy różnymi przedmiotami. Także wiemy, że doszło do próby wyrwania broni funkcjonariuszowi. Wtedy padł strzał. Jednak wersję o napaści na funkcjonariuszy przedstawia nie jako pewną, lecz uznaną przez jego instytucję za najprawdopodobniejszą: Najprawdopodobniej można tu mówić o napaści na funkcjonariuszy. Ale to jest wyjaśniane. Inną wersję przedstawiają natomiast handlarze ze Stadionu Dziesięciolecia. Wedle nich policjanci wjechali na teren Stadionu radiowozem, a następnie rozpoczęli wyrywkową kontrolę. Wówczas Max I. rzucił się do ucieczki, a jeden z policjantów oddał do niego śmiertelny strzał. Wywołało to gwałtowną reakcję innych handlarzy i starcie z policją. Handlujący na Stadionie Dziesięciolecia obrzucili funkcjonariuszy kamieniami. Ranny został również jeden z policjantów. Z obrażeniami głowy przebywa w szpitalu. Okolica Stadionu Dziesięciolecia pozostaje otoczona przez oddziały antyterrorystów, a jak donosi jeden z dziennikarzy "Życia Warszawy", panuje tam atmosfera linczu. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Zandberg w Bielsku-Białej!
- Pomnik Reksia przy ul. 11 Listopada
- 10 maja (sobota), godz. 11:00
- Zandberg w Tychach!
- Tychy, Plac Baczyńskiego
- 10 maja (sobota), godz. 15:00
- Zandberg w Katowicach!
- Katowice, plac Miarki
- 10 maja (sobota), godz. 20:00
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
9 maja:
1907 - Na stokach Cytadeli warszawskiej został stracony Henryk Baron, członek OB PPS.
1943 - W Auschwitz zginęła Danielle Casanova, francuska działaczka komunistyczna, współzałożycielka Jeunes Filles de France, działaczka ruchu oporu (Resistance).
1945 - Dowództwo niemieckie podpisało akt uroczystej kapitulacji przed ZSRR.
1960 - Amerykańskie apteki rozpoczęły sprzedaż pierwszej na świecie tabletki antykoncepcyjnej – Enovidu.
1974 - Afera Watergate: rozpoczęły się przesłuchania i proces impeachmentu prezydenta Richarda Nixona.
1987 - W Lesie Kabackim pod Warszawą miała miejsce największa katastrofa lotnicza w dziejach Polski - zginęły 183 osoby.
2013 - W Warszawie zmarł Krzystof Dunin-Wąsowicz, historyk , działacz PPS, odznaczony medalem Sprawiedliwego wśród Narodów Świata.
2016 - Werner Faymann (SPÖ) ustąpił ze stanowiska kanclerza Austrii.
?