Hiszpania: Kontrowersje wokół spotu katalońskich socjalistów
[2010-11-21 20:53:02]
Przewodnicząca opozycyjnej centroprawicowej Partii Ludowej Katalonii (Partit Popular de Catalunya) Alicia Sánchez-Camacho uznała, że wideo jest atakiem na godność kobiety. Z kolei socjalistka, minister zdrowia i polityki społecznej w rządzie Hiszpanii Leire Pajín zaapelowała do katalońskich partii, aby okazały szacunek kobietom i zachowywały się odpowiedzialnie. Socjalistyczna minister ds. równości Bibiana Aído stwierdziła, że gdyby opinie zawarte w spocie były prawdziwe, to znacznie wzrósłby udział w wyborach, tak więc spot jest zwodniczy. Zupełnie inną opinię wyraził lider katalońskich socjalistów José Montilla, który uznał, że jeśli film zachęca ludzi do głosowania, to jest dobry. Rzecznik centroprawicowej proniepodległościowej partii Konwergencja i Unia (Convergència i Unió) Josep Antoni Duran i Lleida uznał, że obraźliwy film spowoduje spadek frekwencji wyborczej. Odnosząc się do tej sprawy lider lewicowej Inicjatywy Katalońskich Zielonych (Iniciativa per Catalunya Verds) Joan Herrera powiedział, że byłoby bardzo trudno osiągnąć orgazm głosując na któregokolwiek z kandydatów, w tym na mnie. To nie jedyne kontrowersyjne wideo, jakie pojawiło się przed wyborami do katalońskiego parlamentu, które odbędą się 28 listopada. Antyrasistowska organizacja SOS Racismo złożyła zawiadomienie do prokuratury na grę zamieszczoną na stronie Partii Ludowej, gdzie liderka ugrupowania Alicia Sánchez-Camacho, stylizowana na Larę Croft walczy z nielegalnymi imigrantami i zwolennikami niepodległości Katalonii. Grę usunięto ze stron partii parę godzin po jej zamieszczeniu. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
6 października:
1887 - W La Chaux-de-Fonds w Szwajcarii urodził się Le Corbusier (właściwie Charles-Édouard Jeanneret-Gris), wybitny architekt, czołowy przedstawiciel modernistycznego stylu międzynarodowego.
1913 - Mahatma Gandhi, stojący na czele południowoafrykańskich górników, został aresztowany.
1935 - Urodził się Ernesto Laclau, argentyński filozof, przedstawiciel postmarksizmu. Profesor i wykładowca teorii politycznej na Uniwersytecie w Essex. Wraz z Chantal Mouffe wspólautor książki "Hegemonia i strategia socjalistyczna" (1985).
1945 - Urodził się Luiz Inácio Lula da Silva, polityk brazylijski. Związkowiec i działacz Partii Pracujących. W latach 2003-2010 prezydent Brazylii.
1946 - Zmarł Per Albin Hansson, polityk szwedzki, przywódca Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej, premier kilku rządów w latach 1932-46.
1948 - Urodził się Gerry Adams, północnoirlandzki polityk, lider Sinn Fein.
1970 - W Warszawie zmarł związany z lewicą awangardowy poeta Julian Przyboś.
1973 - Wybuch arabsko-izraelskiej wojny Jom Kippur.
1998 - Hugo Chavez został wybrany na stanowisko prezydenta Wenezueli.
2009 - Jorgos Papandreu (PASOK) został premierem Grecji.
2019 - Partia Socjalistyczna (PS) wygrała wybory parlamentarne w Portugalii.
?