Zieloni 2004: Chrońmy kolej!
[2004-12-21 21:53:35]
Zieloni podkreślają, że rząd od początku procesu restrukturyzacji polskich kolei nie wywiązuje się z wysokości deklarowanych dotacji dla przewozów regionalnych. Trzeba także doprowadzić do stworzenia przejrzystego programu polityki transportowej państwa, w której uwzględnionoby działania podnoszące konkurencyjność kolei, bezpieczeństwo przewozów oraz zwiększenie liczby przewozów towarowych poprzez wprowadzenie w życie programu "Tiry na tory". Zieloni 2004 sprzeciwiają się jednak prywatyzacji kolei, podając przykład Wielkiej Brytanii, gdzie proces prywatyzacji przyniósł drastyczną podwyżkę cen biletów, zwolnienia pracowników, dalsze ograniczenie liczby połączeń, a także wzrost liczby wypadków w ruchu szynowym. Obecna polityka transportowa państwa realizowana jest pod presją bardzo silnego lobby motoryzacyjnego, które próbując zdyskredytować koleje, ma na celu wyciągnięcie z budżetu państwa ogromnych funduszy na nieuzasadniony wysoki poziom inwestycji w najdroższą infrastrukturę autostradową. Polski nie stać na inwestowanie w rozbudowany system autostrad – stać nas natomiast na poprawę jakości usług kolejowych oraz budowę sieci dróg szybkiego ruchu. - podsumowują obecną sytuację polskich kolei Zieloni 2004. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Mury, militaryzacja, wsobność.
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Manichejczycy i hipsterzy
- Pod prąd!: Spowiedź Millera
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
27 listopada:
1892 - W Paryżu zakończył się zjazd działaczy polskich organizacji socjalistycznych, który utworzył Związek Zagraniczny Socjalistów Polskich i przyjął założenia do "Szkicu programu Polskiej Partii Socjalistycznej".
1921 - W Uhrovcu urodził się Alexander Dubček, działacz polityczny, przywódca obozu reform z okresu praskiej wiosny.
1924 - Początek zakończonego częściowym zwycięstwem strajku 120 tysięcy włokniarzy (głównie okręg łódzki); postulaty płacowe.
1978 - Założono Partię Pracujących Kurdystanu (PKK).
1986 - W całej Francji 600 tys. studentów i licealistów manifestowało przeciwko forsowanemu przez prawicowy rząd projektowi zmian w szkolnictwie wyższym.
2005 - Manuel Zelaya wygrał wybory prezydenckie w Hondurasie.
2012 - Palestyna: W Ramallah odbyła się ekshumacja zwłok Jasira Arafata.
?