Warszawa: Pikieta samotnych rodziców przed Sejmem
[2005-03-02 17:40:40]
Projekt rządowy jest dla nas bardzo krzywdzący - nic nie zmienia w sytuacji dzieci dostających alimenty, a wręcz sytuację tę pogarsza. Projekt obywatelski, przywracający Fundusz Alimentacyjny, utknął gdzieś w martwym punkcie - wyjaśnia powód protestu Marta Skwirowska ze stowarzyszenia "Damy Radę". Projekt rządowy trafił do Sejmu półtora miesiąca później niż obywatelski, a dzisiaj odbywa się już jego trzecie czytanie (dziś odbyło się powtórzone drugie czytanie - przyp. red.). W momencie, kiedy projekt rządowy zostanie przyjęty, nasz trafi do kosza - dodaje Agnieszka Lechman. Uczestnicy pikiety wyposażeni byli w transparenty z hasłami: "Afryka głoduje, Polska jej wtóruje", "Wykarmisz niejedną rodzinę za rządową limuzynę", "Dzieci alimentacyjne przez rząd niechciane" oraz "Matka Polka ma już dość". Pod trzymanymi transparentami ułożono dziecinne zabawki pluszowe. Ostatecznie po powtórzonym drugim czytaniu projekt rządowy został ponownie skierowany do debaty w Komisji Nadzwyczajnej do spraw uporządkowania przepisów alimentacyjnych. Projekt obywatelski jest wciąż rozpatrywany w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Wicemarszałek Sejmu Józef Zych twierdzi, że jest już za późno, aby oba projekty - rządowy i obywatelski - były rozpatrywane przez posłanki i posłów jednocześnie. Jedyną szansą dla projektu obywatelskiego jest zatem wcześniejsze odrzucenie w trzecim czytaniu projektu rządowego. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
18 czerwca:
1905 - 1905 – Carska policja otworzyła ogień do demonstrujących robotników w Łodzi, zabijając ok. 10 osób.
1929 - Urodził się Jürgen Habermas, niemiecki filozof i socjolog, kontynuator szkoły frankfurckiej, gł. przedstawiciel teorii krytycznej.
1929 - Początek VI plenum KC KPP odbywającego się w Berlinie, na którym działacze "większości" odsunięci zostają od kierowania partią; Julian Leszczyński-Leński sekretarzem generalnym.
1979 - W Wiedniu podpisano układ SALT II pomiędzy ZSRR i Stanami Zjednoczonymi.
2007 - W Hawanie zmarła Vilma Espín, kubańska działaczka państwowa, rewolucjonistka, wieloletnia przewodnicząca Kubańskiej Federacji Kobiet.
?