Koalicja SLD-UP - reaktywacja?

[2005-03-05 18:59:11]

"Ugrupowania lewicowe powinny najpierw wyłonić wspólnego kandydata na prezydenta; wokół tego kandydata można by budować nową lewicę" powiedziała szefowa Unii Pracy Izabela Jaruga-Nowacka.

Liderka Unii Pracy powiedziała jednocześnie że jeśli ten plan nie zostanie zrealizowany, to jej partia rozwazy czy wystartuje w wyborach samodzielnie, czy w ramach Unii Lewicy.

"Pójście do wyborów rozdrobnione, każdy ze swoim ugrupowaniem, stwarza taką sytuację, że być może lewica w Polsce będzie bardzo słabo i nieznacznie reprezentowana w przyszłym parlamencie, co uważam za szkodliwe nie tylko dla lewicy, ale i dla kraju" - dodała Jaruga-Nowacka.

Według niej lewicę należy budować tak, aby miała bardziej obywatelski charakter, w oparciu o konkretne nazwiska.
Opozycyjna wicepremier i jej opozycyjno - koalicyjna partia wciąż zadziwiają brakiem zdecydowania. Unia Lewicy, czyli koalicja z udziałem bardziej radykalnych grup lewicowych miała być nową jakością w polityce. Tymczasem działacze UP, pod płaszczykiem "jedności lewicy" chcą najwyraźniej powrócić do koalicji z SLD, poszerzonej o centrowy SdPL.
Unia Pracy nie sprawdziła się w rządzie i nie sprawdza się jako alternatywa dla obecnego układu. Najwyższy czas aby lewica porzuciła mrzonki że dzięki współpracy z UP i Jarugą-Nowacką da się coś osiągnąć. Jak widać formacja ta bardzo szybko zmienia zdanie i zwykle podejmuje nagłupsze wybory z możliwych.

Piotr Ciszewski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


22 kwietnia:

1870 - W Symbirsku urodził się Włodzimierz Lenin, przywódca rewolucji bolszewickiej.

2007 - Miała miejsce I tura wyborów prezydenckich we Francji - do II tury przeszli Nicolas Sarkozy i Ségolène Royal.

2009 - Afrykański Kongres Narodowy wygrał wybory parlamentarne w RPA.

2011 - W Omanie ok. 3 tys. demonstrantów wyszło na ulice miasta Salala, żądając od sułtana przeprowadzenia reform.

2012 - We Francji odbyła się I tura wyborów prezydenckich, w której zwyciężył kandydat socjalistów François Hollande przed urzędującym prezydentem Nicolasem Sarkozym.


?
Lewica.pl na Facebooku