Warszawa: I Kongres Nadzwyczajny RACJI PL

[2013-04-28 21:25:40]

27 kwietnia odbył się w Warszawie I Kongres Nadzwyczajny RACJI Polskiej Lewicy. W jego trakcie wybrano nowego przewodniczącego, którym został poseł Jan Cedzyński. Na wiceprzewodniczących ( w trakcje Rady Krajowej) wybrano: Ziemowita Bujko, Krzysztofa Stawickiego i Andrzeja Walasa. Nowym skarbnikiem partii jest obecnie Hanna Okonek. Sekretarzem generalnym pozostał Dariusz Lekki.

Wybrano również nowy skład Rady Krajowej i Zarządu Krajowego RACJI PL, oraz uzupełniono składy Krajowej Komisji Rewizyjnej i Krajowego Sądu Partyjnego. Na funkcje Rzecznika Dyscypliny Partyjnej powołano Ryszarda Pawłowskiego, a na rzecznika prasowego partii wybrano Teresę Jakubowską.

I Kongres Nadzwyczajny RACJI PL to nie tylko wybory, ale także inne znaczące zmiany. Dokonano bowiem korekty programu partii i wprowadzono zmiany do statutu partii. Zmianie ulega również logo RACJI PL, na bardziej nowoczesne i wyraziste.

Delegaci podjęli także uchwałę dotyczącą współpracy RACJI PL z Ruchem Palikota, uchwała ta została przyjęta ze 100-procentowym poparciem.

drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


8 października:

1807 - W Londynie urodziła się Harriet Taylor, filozofka i feministka tzw. "pierwszej fali". Była współpracowniczką, a od 1851 żoną filozofa J.S. Milla, który gł. pod jej wpływem zaczął popierać postulaty feminizmu.

1919 - Zamach na jednego z liderów lewicowego USPD Hugona Hassego.

1976 - Oddano do użytku trasę Warszawa-Katowice (tzw. „gierkówkę”).

1982 - Olof Palme został po raz drugi premierem Szwecji.

1990 - 17 Palestyńczyków zginęło, a ponad 100 zostało rannych w starciach z izraelską policją na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie.

1992 - W Unkel zmarł Willy Brandt (właśc. Karl Herbert Frahm), polityk SPD, kanclerz RFN.

1999 - Londyński sąd magistracki orzekł, iż można wydać Pinocheta hiszpańskiemu wymiarowi sprawiedliwości.

2012 - Alberto Vaquina (FRELIMO) został premierem Mozambiku.


?
Lewica.pl na Facebooku