Kaktus dla burmistrza Ursynowa

[2013-12-23 19:09:00]

Przedstawiciele Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów oraz Związku Syndykalistów Polski wręczyli dziś burmistrzowi Ursynowa Piotrowi Guziałowi kaktus. Wizycie towarzyszyła kamera TVN.

Kaktus był symbolem troski burmistrza o dobro biednych i eksmitowanych lokatorów.

W dniu 29 listopada na Ursynowie, w prywatnej kamienicy przy ul. Dzierzby 29 doszło do nielegalnej eksmisji poważnie chorego pana Mirosława. Komornik Krzysztof Kokoszko dokonał eksmisji lokatora gdy ten przebywał w szpitalu. Właściciel kamienicy pobił jednego z lokatorów, który filmował zajście.

Pan Mirosław otrzymał mieszkanie socjalne, jednak nie nadaje się ono do zamieszkania. Znajduje się w dzielnicy Praga Południe, jednak przyznano je za pośrednictwem dzielnicy Ursynów. Urzędnicy nie sprawdzili stanu lokalu. Podczas rozmów z interweniującymi obrońcami praw lokatorów stwiertdzili aby pretensję za stan lokalu zgłaszać do Wiesława Gomułki za czasów którego wybudowano mieszkanie.

Pan Mirosław nie otrzymał również odpowiedniej pomocy od dzielnicowego Ośrodka Pomocy Społecznej. Zainteresował się on sprawą dopiero po interwencji organizacji lokatorskich.

Piotr Guział nie przeprosił za błędy popełnione przez urzędników, których prace nadzoruje. Odmówił też spotkania, zasłaniając się chorobą. Komentując sprawę na jednym z portali społecznościowych stwierdził Bzdury które tu opowiadacie dają tylko świadectwo o tym kim jesteście: krzykaczami bez manier i pomyślunku. Boże nas chroń przed "społecznikami" dla których lans w mediach jest ważniejszy od skutecznej pomocy.

Piotr Guział nie chciał wyjść do lokatorów, którzy przynieśli mu kaktus. Do ratusza dzielnicy przyszli między innymi mieszkańcy budynku przy ul. Dzierzby, w którym doszło do eksmisji.

Piotr Ciszewski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


8 października:

1807 - W Londynie urodziła się Harriet Taylor, filozofka i feministka tzw. "pierwszej fali". Była współpracowniczką, a od 1851 żoną filozofa J.S. Milla, który gł. pod jej wpływem zaczął popierać postulaty feminizmu.

1919 - Zamach na jednego z liderów lewicowego USPD Hugona Hassego.

1976 - Oddano do użytku trasę Warszawa-Katowice (tzw. „gierkówkę”).

1982 - Olof Palme został po raz drugi premierem Szwecji.

1990 - 17 Palestyńczyków zginęło, a ponad 100 zostało rannych w starciach z izraelską policją na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie.

1992 - W Unkel zmarł Willy Brandt (właśc. Karl Herbert Frahm), polityk SPD, kanclerz RFN.

1999 - Londyński sąd magistracki orzekł, iż można wydać Pinocheta hiszpańskiemu wymiarowi sprawiedliwości.

2012 - Alberto Vaquina (FRELIMO) został premierem Mozambiku.


?
Lewica.pl na Facebooku